Šta je novo?

WaterDogeCoin MOD

Dimke

Čuven
Učlanjen(a)
17.07.2002
Poruke
1,165
Poena
649
I tako skupila se mala ali odabrana ekipa entuzijasta kopaca da namunji vodeno hladjenje i baci neke testove pod istim. Na tanjiru su bile Sapphire Dual-X 7970 i Sapphire Vapor X 280X koji su bili pod vodom i MSI 7970 TFIII koja je ostala na vazduhu. U nastavku malo slika a uskoro ce biti i video izmontiran i pusten u etar. Svaka cast ekipi koja je izvela ceo posao i testiranje svaka cast momci!

IMG_2362.jpgIMG_2368.jpgIMG_2377.jpgIMG_2396.jpgIMG_2404.jpg
 
Evo jos slika u nastavku...

IMG_2413.jpgIMG_2418.jpgIMG_2423.jpgIMG_2436.jpgIMG_2442.jpg
 
I poslednja tura :D IMG_2450.jpgIMG_2457.jpgIMG_2464.jpgcgminer.jpg
 
Doge vas gleda :p
koju ste pumpu koristili?
svaka cast za poduhvat
 
Svaka cast za Doge stickere na ventovima :D Lepe i temperature, kako se greje VRM na Vapor-X u ovom slucaju ?
 
Poslednja izmena:
jel menjaš nalepnice kad menjaš coin koji kopaš? :D
 
Odlicno! A i temp gpu-a i vrm-a su odlicne posle poduhvata, to sam video na sekiri, ne znam sto Dimke nije uglavio ovde i tu sliku sa gpu-z :)..
Voda je stvarno zakon za temperaturu cele karte...
 
Poslednja izmena:
Zato sto mi se mozak gasio i hteo sam da okacim bar nesto, bice na video zapisu sve da se pogleda i rastumaci...
 
Odlično je ispalo sve, svaka čast na radu.
Imam par pitanja u vezi vodenog hladjenja.
Koliko sam video uzeli ste HF-14 pokriva samo procoser i cena mu je nekih 25e
a sa druge strane imamo wodeni blok koji pokriva celu grafiku za nekih 29e, zanima me razlika da li je bolje ići preko cele grafike ili je dovoljno samo preko procesora?
Koliko grafika može da se nakači na jednu pumpu, i koju ste vi koristili?
 
Koliko sam video uzeli ste HF-14 pokriva samo procoser i cena mu je nekih 25e
a sa druge strane imamo wodeni blok koji pokriva celu grafiku za nekih 29e, zanima me razlika da li je bolje ići preko cele grafike ili je dovoljno samo preko procesora?

Ovaj link koji si postovao je samo backplate za grafiku, ne vodeni blok.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice vodenih blokova javice se neko od kolega ko je sklapao, ja sam bio samo nemi posmatrac :D diskutovali smo na tu temu i ono sto valja a ide preko cele karte su EK water blokovi koji su oko 100 eura komad.
 
Relativno je sta se dobija a sta gubi sa kvalitetnim vodenim blokom, tacno je to da su preskupi ali u slucaju puno karti koje su na vazduhu a napolju je preko 20 stepeni moze doci do velikih problema, a kad su pod vodom karte moze napolju da je i 40 stepeni ;)
 
Ja sam u procesu pravljenja vodenog od 0 pa cu u ovoj temi sve lepo objasniti od solidworksa do sistema na 32 kartice!
 
Nazad
Vrh Dno