Šta je novo?

W2k3 clustering u kombinaciji sa SQL-om i Coldfusion-om.

frogman

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2004
Poruke
2,035
Poena
679
Trenutni setup je, 1. W2k3 Server u radnoj grupi na kojem je instaliran Coldfusion i IIS na kojem se vrtia web aplikacija na koje se kace juzeri putem svojih browsera i koriste IP lokalnu IP adresu servera u lokalnoj mrezi. 2. Drugi W2k3 Server na kojem je podignut SQL 2005 na kojem se vrti baza za web aplikaciju.

E sad to su dva fizicka server-a, redudancije radi potrebno je realizovati clustering rjesenje u slucaju pada jednog ili oba ta servera da se ne prekida rad aplikacije. Mene interesuju predlozi i moguc howto da se to sve izvede. Da li mi je dovoljan jos jedan server fizicki sa instaliranim W2k3 koji bih bio bekap varijanta u slucaju da otkaze jedan od gore navedenih server ili bih morao da nabavim dva server-a.

Unapred zahvalan na svim predlozima.
 
Smislio sam sledeci scenario. Uz neke konsultacije CF necu u klaster , dok sql 2005 i w2k3 cu da povezem cluster node.

Sada je vec druga tema, ali bih dobro dosao predlog za nov harvder koji ukljucuje 2 server i san kontroler.

Unapred zahvalan.
 
Mogao si opusteno i sql i IIS da klasterujes.
Ovako, isto je kul.
Podrazumevano potrebno je da oba servera budu ista (u praksi i ne mora), a snaga zavisi od I/O opterecenja na bazi. Vidi sta zelis/mozes/sta treba, pa uzmi.
Sve zavisi od para :)
Sto se tice FC kontrolera, za klastering uzimaj firmiran server, a samim ti ces i dobiti izbor FC adaptera za njega.
I cisto reda radi, a nekad znaju i gremlini da se jave, podigni sve verzije firmvera na isto na oba servera, a i naravno OS-ovi neka budu identicno podignuti.
Imas i par podesavanja dodatnih za private (heartbeat) konekciju, al da ne gusim, ima sve u MS KB artiklima.


Poz
 
Nazad
Vrh Dno