Šta je novo?

Vredi li uzeti i5 umesto i3 za komp sa GTX 960?

polarnimeda

Poštovan
Učlanjen(a)
20.10.2018
Poruke
134
Poena
80
Vredi li za komp sa GTX 960 (2GB) karticom i 8GB RAM-a (1600 MHz) prelaziti sa i3-4170 procesora na i5-4670?
Da li bi taj jeftini manevar u ponekim igrama mogao da poveca FPS za 20, 30, 50%? Pa da na primer od meni neigrivih 40 dodjem do 55-60 FPS?
Jer, vidim da ima dosta uslovno receno novijih igara kojima u specifikacijama kao minimum stoji i5 procesor, dok im je za grafu navodno dovoljna i neka slabija od moje...
Da li i3 stvarno moze da bude bottleneck za GTX 960 u nekim slucajevima?
Mozda bi i5 pomogao i za neke emulatore?
Pitao sam ovo vec, ali bilo davno i bilo je razlicitih odgovora, a i ja sam se u medjuvremenu snasao sa starijim naslovima. :D

I kad sam vec tu, jel upotrebljiva pasta za procesor koja je vise godina stajala u originalnom spricu, a posto je jednom koriscena?
 
Da, jeftini su a 2 više fizička jezgra znače, pogotovo ako igras WoW ili slične procesorski zahtevne igre.
 
Ako finansije nisu problem ja bih u tvom slučaju išao čak na i7, doneće stabilniji framerate, pogotovo u novijim igrama.
Možda možeš čak naći za manje para neki Xeon koji je ekvivalent i7-ici.

Ima smisla i dodati još 8GB RAMa.
 
Ne ide to tako.Sve zavisi do tebe i budzeta,tako da je ok kupovina i i5 i i7.25e vs 60.
O tom bottlenecku nemoj puno da razmišljaš,naravno da i7 može da isprati 1070ti/1080,ali to ne znači da je bottleneck na slabijim kartama.
 
hvala svima, narucio sam i5 posto ne planiram da menjam grafu dok ne padnu cene i dok ne promenim ceo komp.
 
update: uzeo, isprobao, zadovoljan.
dobitak fps-a u igrama je od od 0% pa sve do 100%, zavisno od toga koliko su zavisile od procesora (u odnosu na grafu).
4-5 ih je bez ikakvog napretka, hitman i battlefield 1 su skocili za oko 15%, a tu su i 2 sjajna primera. u monster hunter world-u i metro exodus-u sam od oko 30 dosao do oko 60 fps.
u sustini ocekivano, u skladu sa system requirements.
hvala svima jos jednom.
 
Imam amd a8=3870k ,ssd,16gb ram
Ne zanima me gaming,samo web(Opera),vmware,virtualbox i kompresija fajlova,copy

Koji polovni intel bi bio osetni bost
Ima ovih i5 vise vrsta i cena,generacija

Radi mi ovaj amd ok ali bih probao Intel
 
Svaki i5 od Sandy Bridge pa na dalje šije tog AMD-a samo tako. Imam na jednom kompu A8-3850, imao i5 u mnogim generacijama, i5 je daleko bolji procesor.
 
Imam amd a8=3870k ,ssd,16gb ram
Ne zanima me gaming,samo web(Opera),vmware,virtualbox i kompresija fajlova,copy

Koji polovni intel bi bio osetni bost
Ima ovih i5 vise vrsta i cena,generacija

Radi mi ovaj amd ok ali bih probao Intel
Koliko para?
Za virtualne mašine i kompresiju bi ti lepo leglo što više jezgara, pa ne bih išao ispod 6-core...opet, zavisi od tvog budžeta.

Takođe, ovo je pitanje za Šta Da Kupim podforum.
 
Nazad
Vrh Dno