Šta je novo?

VPN deljenje kroz eternet kabl

Amon-Ra

Cenjen
Učlanjen(a)
24.04.2011
Poruke
25
Poena
155
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3700X
Matična ploča
B550 Aorus Master
RAM
4x16GB DDR4 @3000
GPU
nVidia RTX 3070/AMD Radeon 6700XT
Storage
970 Evo
Monitor
LG C2 55"
Tablet
iPad Mini 6th Gen (2021)
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro Max 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima,

Imam NordVPN, mts optiku sa Huawei HG8245Q2 ruterom i televizor koji ima ethernet ulaz. Želeo bih da povežem ruter sa televizorom a da taj eternet kabl vuče VPN konekciju sa računara u TV. Da li je ovo izvodljivo u teoriji i kako bi se izvelo?

Pokušao sam sa nekoliko share VPN through ethernet priručnika međutim kad god share-ujem konekciju kroz properties VPN adaptera u network opcijama moj lični internet nestane.

Hvala na odgovorima.
 
Vidi ima li ruter opciju vpn klijenta
 
Ne znam kako bi preko kompa moglo da se sharuje. Nijedno resenje mi ne izgleda kao srecno preko kompa.
Ili kao sto je zechs rekao, da namestis direktno na ruteru. To je najbolje resenje.
Ili, ako ruter nema tu funkciju, da uzmes uredjaj koji ima. Ili neki drugi ruter ili uredjaj kao sto je rpi.
 
ne znam da li moze tako, jedino ako racunar povezes na ruter npr preko jedne veze (wifi ili LAN) a drugi kabel ubodes u npr drugu mreznu karticu na tom istom racunaru pa dalje u TV. to bi toeretski trebalo da radi, al kako se podesava, pojama nemam napamet :)
 
Pozdrav svima,

Imam NordVPN, mts optiku sa Huawei HG8245Q2 ruterom i televizor koji ima ethernet ulaz. Želeo bih da povežem ruter sa televizorom a da taj eternet kabl vuče VPN konekciju sa računara u TV. Da li je ovo izvodljivo u teoriji i kako bi se izvelo?

Pokušao sam sa nekoliko share VPN through ethernet priručnika međutim kad god share-ujem konekciju kroz properties VPN adaptera u network opcijama moj lični internet nestane.

Hvala na odgovorima.
jesi li uspeo nesto da uradis po ovom pitanju?
imam isti problem kao i ti. mini pc zotac zbox nano sa dva lan porta nikako ne mogu da nateram da prosledi internet konekciju sa jednog na drugi port. Probao sam i share i bridz ali mi se gubi internet konekcija.
NordVPN aplikacija instalirana na mini pc,internet sa rutera kablom doveden na jedan port,tv pokusavam da povezem na taj drugi port bezuspeno😒
win 10 pro je na mini pc ako je bitno...
mogu nordvpn direktno na ruteru asus RT-AC87u,ali max sto izvuce je 50Mbps.
 
Nazad
Vrh Dno