Šta je novo?

Vodic za vodena hladjenja

ovo izgleda perfektno, jako jako lepo.... jesu li ovo sve tvoji projekti?
kazem ti, iskreno za processor mi nije bitno on moze da bude topliji, ali grafiku kad bi malo spustili u max loadu bar 55-60c to bi bilo super, planiram da odradim sada i da ne diram nista jedno vreme...

ovo mi deluje kao ok resenje....

Da, ovo su sve moji projekti, batali all-in-one resenja, ako hoces vec malo kuciste, razmisljaj o ovome iz razloga sto u njega staje 360 radijator: http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-haf-series/haf915f/

Za sve ostalo racunaj barem oko ~300e samo za hladjenje...

a ako zelis bas mikro sistem, onda zaboravi OC i "niske" temperature!
 
Poslednja izmena:
pa sa EK blokom za 980ti G1 imam prostora za jedan radiator 120cm (po dimenzijama ovaj XSPC EX120 - Black 155 x 121 x 35.5 mm + 120mm vent!!!) bice mesta za malo nizu pumpu koja moze da stoji ispod grafike i ako treba rezervoar ima bas za M1 case...
http://cdn2.bigcommerce.com/n-nr1m3.../IMG_4690__85997.1400941502.1280.1280.JPG?c=2

Ako mislis da je jedan 120radijator dovoljan za to sto tebi treba i ta "niza" pumpa onda navali, ocekujemo rezultate :wave:

PS, da se ponovim, za svako telo koje hladis je minimum potrebno za "normalne" temperature (pod normalnim temperature podrazumevam one koje opravdavaju ulaganje u vodeno hladjenje) je 120rad po jednom telu koje hladis, ako hladis CPU i GPU onda ti je neki minimum 240 za stock podesavanja komponenti!
 
Poslednja izmena:
ne razumes me, mene zanima dal mogu da 980Ti konkretno G1 sa EK vodeneim blokom da ohladim sa jedim 120mm radijatorom, jedan ili dva venta, npr EK Vardar 1850rpm.... i nekom pumpom manjom, to ze zanima, moze li biti temp nesto nizda nego sto je satndardna sa vazdusnim hladjenjem.... posto imam mesta taman za to, procesor mi hladi Corsair H75 i to sasvim ok, solidno....
kod mene to izgleda ovako, s tizm sto bi voleo G1 da bacim pod vodu.... ali sa jedim radijatorom pa me zanima sta mi sve treba, dal mi treba rezervoar ?
zOsTDt7.jpg


* gledam da sredim sto je bolje moguce kako bi' dobio malo nize temp, bar za grafici... da bude malo hladnija... eto do ~60c umesto ~73c, ponavljam to kuciste mi se dopada, najlakse je reci prodaj kupi drugo.... ali to nije resenje, mislim mogu da igram i ovako nece mu nista biti, ali me nervira.... i bucna je grafika dosta....
 
Poslednja izmena:
generalno mozes ohladiti GPU sa jendim 120mm radijatorom, debljine min 45mm, pozeljno ventovi u PP, sto se tice pumpe i rezervoara ako ces povezivati samo GPU u taj loop onda mozes ici na jeftinije resenje tipa ovo: https://www.ekwb.com/shop/ek-xres-dcp-4-0-pwm-incl-pump

naravno da niko pa ni ja ne mogu da ti garantujem da ce temperature biti extra, ali bice sigurno malo nize od onih sa stock kulerom ako je blok koji uzmes dobar (full cover itd...)

i racunaj tu i fitinge, kolena za fitinge i debljinu creva zbog ugradnje...

GPU ti je izmedju ostalog bucna jer u nju tuku dva ventilatora jako blizu, pa se sudaraju vazdusne struje...
 
Poslednja izmena:
to mi je velika pumpa i rezervoar..... necu imati mesta ispod.... moze li ovako npr. da sljaka....
ako ce ovo da radi super, ja cu odraditi to, kazem HDD 3.5 i pumpa mogu da stoje ispod gde su ti slim ventovi, i za to ima mesta, ali dal moze ta pumpa i taj rezervoar!?

rezervoar ide iza kucista, tako se monita i postoje dve rupe koje vode unutra. a na mesto hdd-a bi dosao radijatror i tu imam mesta za manevrisanje tj debljinu toga ka ploci 8cm, znaci radijator 45+25mm vent!
 

Prilozi

  • 20160229_19gfggfg4836.jpg
    20160229_19gfggfg4836.jpg
    222.6 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
to mi je velika pumpa i rezervoar..... necu imati mesta ispod.... moze li ovako npr. da sljaka....
ako ce ovo da radi super, ja cu odraditi to, kazem HDD 3.5 i pumpa mogu da stoje ispod gde su ti slim ventovi, i za to ima mesta, ali dal moze ta pumpa i taj rezervoar!?

Moze, DDC je inace i bolja pumpa ali i skuplja, naravno uz sve to ce ti trebati i vise fitinga, obavezno idi na manji promer 10/13 zbog savijanja, provlacenja i velicine fitinga...

s'tim sto bi ja izbacio i taj Cors sto hladi CPU, i ubacio full custom loop, sa 240 radijatorom u PP i blokom za CPU, jes da ce malo da strci rad iz kucista, ali dobro sad, hteo si da sve smestis tu...

PS, pazi da ti ne smeta napajanje!!!
 
nece, do napajanja ima oko 9cm nalazi se s ove strane gde je corsair, ali tu su creva smotana.... moze i corsair da se prevaci levo gde je i cpu,.... sa desne strane ima znaci 9cm do napajanja i to je to....
ako bi' isao na
XSPC EX120 - Black 155 x 121 x 35.5 mm
EK-FC980 GTX Ti WF3 - Acetal+Nickel
EK-FC980 GTX Ti WF3 Backplate - Nickel
Ncase M1 reservoir
EK-DDC 3.2 PWM (12V PWM pump)

+ creva i fitinzi...
 
sve zajedno 320e u slovackoj....bez creva i fitinga...

+150eur je Evga Hybrid skuplja od G1 ali ima i onaj blower, i dugacka creva.... i vrm se losije hladi, kapiram da je ovo resenje od EKWB-a mnogo bolje.... i tishe!
 
Poslednja izmena:
nece, do napajanja ima oko 9cm nalazi se s ove strane gde je corsair, ali tu su creva smotana.... moze i corsair da se prevaci levo gde je i cpu,.... sa desne strane ima znaci 9cm do napajanja i to je to....
ako bi' isao na
XSPC EX120 - Black 155 x 121 x 35.5 mm
EK-FC980 GTX Ti WF3 - Acetal+Nickel
EK-FC980 GTX Ti WF3 Backplate - Nickel
Ncase M1 reservoir
EK-DDC 3.2 PWM (12V PWM pump)

+ creva i fitinzi...

to je tanak radijator, tesko ces sa njim oboriti temperature, jedino sto ce buka biti manja ali sobzirom na to da ce ti trebati jaci ventovi onda mozda bude mrtva trka, ja ispod 45mm ne bi isao, ali ti moras zbog prostora, ono sto moram da ti napomenem je da ne ocekujes cuda!!!

ako pitas mene, to sto radis je lepo ali je tracenje novca i vremena, samo ce te vuci dalje i na kraju ces da skapiras da ti je poterbno jos radijaotra i promenices kuciste itd...
 
Poslednja izmena:
Mozda dobijes malo nize temperature sa tim jednim radijatorom, ali tisina je diskutabilna zbog same postavke. Ako prostor nije problem van kucista, izbaci 360mm radijator debljine 60mm napolje i uzivaj. Naravno na to stavis neke solidno tihe ventilatore.
Govorim ti iz licnog iskustva, da se ne trudis sve da naguras u kuciste, moze da ispadne isto kao i stock, samo ce imati cool faktor :D
 
Jednu kartu i mogu, samo kazem da ako ubacis i procesor unutra, da temperature procesora i grafe mozda nece biti bolje od stock, isto temperatura vode treba da se drzi pod kontrolom.
 
@Kasa5033, u pravu si apsolutno, ali covek zeli da hladi samo GPU i to na custom nacin, jedan 120rad ce zavsavati posao, koliko sam razumeo 90mm ima prostora sto je za jedan Alphacool XT45 120mm sa nekim pristojnim ventilatorom sasvim OK, temperature vrv ispod onih sa stock hladjenjem ali koliko videcemo, uglavnom ima kapacitet prosirivosti sistema LC pa gde i dokle stigne sa tim :)
 
Ako je samo gpu, to je OK onda :) Nravno :D
 
a, reci mi kad punim sistem (sve spojim) i samo preko rezervoara, a tako i ispustam vodu....
mozes mi poslati link da vidim kako izgleda ta T racva

Aj za pocetak da ti iscitas malo o svemu vezanom za vodena hladjenja, ja razumem tvoju zelji i da bi ti da sada serviramo ovde ono sto je tebi potrebno, ali za to treba vremena i puno kucanih strana, posto vidim da ne znas sta je T racva moras se vratiti na osnove vodenih hladjenja, jer nije samo srz da ti to neko sastavi i ti kazes woww, vec to treba i odrzavati nakon toga itd. sto moze biti zamorno. Custom LC nije isto sto i AIO vec zahteva odredjeno znanje i pristup...

Zato uzmi malo prouci celu pricu, na interenetu imas bukvalno sve objasnjeno!

Inace "T" racva ako ce ti ista pomoci izgleda ovako (jedna od vrsta):

64020_1.jpg
 
Podrzavam kolegu. Mi ti ovde mozemo napisati isto sto mozes naci za nekih sat vremena na google. Jedino nesto konkretnije, tipa koja je pumpa dobra za koju namenu, neki savet za budzet ili neki specifican blok iz licnog iskustva za sta oddgovara, ali za generalne stvari, google is your friend :)
 
pa kad 99 posto ljudi nema potrebu da stavlja hardver u kuciste velicine kutije za cipele,i da pride zeli CL nivoe hladjenja. :)

nessa i kasa:

'ste sigurni da ovde plafon nemere bas za nista korisno da se upotrebi?nikakav rad?a da se izbaca van kucista?
 
ma moze da se odradi, rade ljudi po netu... jedino ako ne lazu za temperature! :)
najlakse je uzeti dva triple radijatora i neko ogromno kuciste i cepaj...
ja bi npr. novi Polo WRC liniju, a neko hoce šarenu nabuzenu Supru sa diodama spojlerima... ja sam samo pitao dal je moguce napraviti za 980ti vodu preko jednog radijatora, pumpice i rezervoara i nista vise... nisam na netu nasao da je neko odradio to, jedino AIO fabricla resenja, ali to nije blok preko cele krate...
 
obrni okreni nisam nasao na netu custom LC sa jednim radijatorem 120mm da hladi samo grafiku sa sirokim blokom .... a ja to hocu niko to nije odradio, svi prave loop hlade i cpu i gpu...

I sta ti to govori? Ja rekoh uzalud trosenje novca, zato to ljudi i ne rade, kada se pravi LC onda je to zato da oboris temperature na veliko i postignes neki OC, a ti ces uloziti cirka trista eura za sta?

pa kad 99 posto ljudi nema potrebu da stavlja hardver u kuciste velicine kutije za cipele,i da pride zeli CL nivoe hladjenja. :)

nessa i kasa:

'ste sigurni da ovde plafon nemere bas za nista korisno da se upotrebi?nikakav rad?a da se izbaca van kucista?

Koliko ljudi toliko i cudi, lepo to izgleda kada spakujes sve na malo mesto, ali kao sto rekoh i dokazah kroz BW projekat, temperature su i dalje visoke bez obzira na LC. Naravno da moze da odradi spoljni radijator kojih kod hoces dimenzija, ubaci brze spojke i kada god zeli moze da ga odrstrani, taj radijator stavi pod sto, iza stola ili pored prozora i to je to :)

ma moze da se odradi, rade ljudi po netu... jedino ako ne lazu za temperature! :)
najlakse je uzeti dva triple radijatora i neko ogromno kuciste i cepaj...
ja bi npr. novi Polo WRC liniju, a neko hoce šarenu nabuzenu Supru sa diodama spojlerima... ja sam samo pitao dal je moguce napraviti za 980ti vodu preko jednog radijatora, pumpice i rezervoara i nista vise... nisam na netu nasao da je neko odradio to, jedino AIO fabricla resenja, ali to nije blok preko cele krate...

I rekoh ti, moguce je, i moze se to odraditi, ali pritom ne ocekuj nista spektakularno da dobijes na temperaturama, racunaj da taj sistem treba odrzavati i ocekuj da ulozis finu kolicinu novca!
 
Bas to, ako kuciste ima rupe za creva, izbacis radijator napolje, uzmes neki 360mm 60mm debeo i resis i cpu i gpu. Quick disconnectovi da mozes da otkacis radijator od kucista bez praznjenja i na konju si.
 
i da nema,k'o da je neki problem se izbusi i stavi guma oko (a kapiram da ima i da se uzme guma za tu rabotu)...
 
Veoma bih volio ovako nesto da odradim sebi. Tako jednostavno djeluje iako ima mnogo posla ali mislim da ovako nesto necu u skorije vrijeme odraditi :)



 
Nazad
Vrh Dno