Šta je novo?

Vista + XP na laptopu

>>> ... kako mislis SVOG hardware-a? <<< Mislio sam na SAV pravi hardware u pravom PC-u! Sta ce nekome VMWare ako mu naprimer treba u XP-u koji bu u tom slucaju radio u VMWare-u pod Vistom recimo (primer samo) SkyStar2 i sl.

Mislim da je ovaj thread usmeren ka problemu kako napraviti dual boot Vista + XP sa vec instaliranom Vistom.

Thread jeste usmeren ka problemu dual boot-a, a VMWare je ponuđen kao alternativno rešenje koje može da reši problem na vrlo jednostavan način, i da bude upoterbljiv čak i više nego što nude 2 dual boot OS-a.
>>> SVOG hardware-a <<< nisam baš tako rekao, rekao sam "svoje" drivere:
 

Prilozi

  • DeviceManager.gif
    DeviceManager.gif
    12.9 KB · Pregleda: 63
jedno pitanje...na novom laptopu je instalirana piratska vista ultimate 32bit(kao jedini OS znaci bez XPa) kojoj istice activation za 5 dana(jer je aktivirana na drugom racunaru :S:).Sta raditi nakon tog perioda?Pokusati sa novom vistom koja ne bi imala problem sa aktivacijom,instalirati XP ili sta vec predlazete?
Svaka pomoc je dobrodosla...
 
Poslednja izmena:
Anyone?:)
 
Plati brate XP Home i vozi.
Za Vistu čekaj prvo SP
 
Off:
mislim da je ovo za ograniceno upisivanje na flash cista glupost.. /no hard feelings

Istina je negde između, ima nešto o tome na sledećem linku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_RAM
"Another limitation is that flash memory has a finite number of erase-write cycles (most commercially available flash products are guaranteed to withstand 100,000 write-erase-cycles for block 0, and no guarantees for other blocks"
"There is also some concern that the finite number of erase/write cycles of flash memory would render flash memory unable to support an operating system."
 
Thread jeste usmeren ka problemu dual boot-a, a VMWare je ponuđen kao alternativno rešenje koje može da reši problem na vrlo jednostavan način, i da bude upoterbljiv čak i više nego što nude 2 dual boot OS-a.
>>> SVOG hardware-a <<< nisam baš tako rekao, rekao sam "svoje" drivere:

Izvini, nismo se razumeli, ja sam citirao sebe iz mog prvog pitanja usmerenog ka vmware-u. Znam da je sve simulirano, koristio sam ranije daaavno Connectix Virtual PC (pre nego sto ga je MS kupio), uglavnom za neke sitnarije i tu i tamo kada neka starija igrica nece da radi pod XP-om pa je preko Virtual PC-a poteram preko Virtual PC-a... Po meni VMWare je ODLIČAN ako ga neko koristi da bi vezbao umrezavanje i tu i tamo po koju sitnicu (proba bootabilan CD bez restartovanja sistema i sl.), ali ne vidim sta on moze da mi ponudi VIŠE od 2 dual boot OS-a ako nemam nameru da se igram sa umrezavanjem.
 
Ponudi ti da ne moraš da restartuješ sistem da bi promenio OS. Takođe možeš u hodu da razmenjuješ fajlove između OS-ova. Ako recimo imaš par programa koji neće da rade na Visti, onda je stariji Windows u virtuelnoj mašini prava stvar.
 
Ponudi ti da ne moraš da restartuješ sistem da bi promenio OS. Takođe možeš u hodu da razmenjuješ fajlove između OS-ova. Ako recimo imaš par programa koji neće da rade na Visti, onda je stariji Windows u virtuelnoj mašini prava stvar.

Da mi je sve to sto si naveo potrebno, veruj mi, pre bih imao vise od jednog PC-a! :D

OK je za sve to sto tvrdis, ali ako mi to treba u svakodnevnom radu, jos jedan PC je dovoljno jeftin!
 
Nazad
Vrh Dno