Vista + XP na laptopu

dogriz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.07.2004
Poena
18
>>> ... kako mislis SVOG hardware-a? <<< Mislio sam na SAV pravi hardware u pravom PC-u! Sta ce nekome VMWare ako mu naprimer treba u XP-u koji bu u tom slucaju radio u VMWare-u pod Vistom recimo (primer samo) SkyStar2 i sl.

Mislim da je ovaj thread usmeren ka problemu kako napraviti dual boot Vista + XP sa vec instaliranom Vistom.

Thread jeste usmeren ka problemu dual boot-a, a VMWare je ponuđen kao alternativno rešenje koje može da reši problem na vrlo jednostavan način, i da bude upoterbljiv čak i više nego što nude 2 dual boot OS-a.
>>> SVOG hardware-a <<< nisam baš tako rekao, rekao sam "svoje" drivere:

Prilozi

• DeviceManager.gif
    DeviceManager.gif
    12.9 KB · Pregleda: 63

Mornar

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poena
0
jedno pitanje...na novom laptopu je instalirana piratska vista ultimate 32bit(kao jedini OS znaci bez XPa) kojoj istice activation za 5 dana(jer je aktivirana na drugom racunaru :S:).Sta raditi nakon tog perioda?Pokusati sa novom vistom koja ne bi imala problem sa aktivacijom,instalirati XP ili sta vec predlazete?
Svaka pomoc je dobrodosla...

Poslednja izmena:

dogriz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.07.2004
Poena
18
Plati brate XP Home i vozi.
Za Vistu čekaj prvo SP

[email protected]@

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.10.2005
Poena
28
Off:
mislim da je ovo za ograniceno upisivanje na flash cista glupost.. /no hard feelings

Istina je negde između, ima nešto o tome na sledećem linku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_RAM
"Another limitation is that flash memory has a finite number of erase-write cycles (most commercially available flash products are guaranteed to withstand 100,000 write-erase-cycles for block 0, and no guarantees for other blocks"
"There is also some concern that the finite number of erase/write cycles of flash memory would render flash memory unable to support an operating system."

Wizz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.01.2004
Poena
16
Thread jeste usmeren ka problemu dual boot-a, a VMWare je ponuđen kao alternativno rešenje koje može da reši problem na vrlo jednostavan način, i da bude upoterbljiv čak i više nego što nude 2 dual boot OS-a.
>>> SVOG hardware-a <<< nisam baš tako rekao, rekao sam "svoje" drivere:

Izvini, nismo se razumeli, ja sam citirao sebe iz mog prvog pitanja usmerenog ka vmware-u. Znam da je sve simulirano, koristio sam ranije daaavno Connectix Virtual PC (pre nego sto ga je MS kupio), uglavnom za neke sitnarije i tu i tamo kada neka starija igrica nece da radi pod XP-om pa je preko Virtual PC-a poteram preko Virtual PC-a... Po meni VMWare je ODLIČAN ako ga neko koristi da bi vezbao umrezavanje i tu i tamo po koju sitnicu (proba bootabilan CD bez restartovanja sistema i sl.), ali ne vidim sta on moze da mi ponudi VIŠE od 2 dual boot OS-a ako nemam nameru da se igram sa umrezavanjem.

morbius

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
08.03.2003
Poena
113
Ponudi ti da ne moraš da restartuješ sistem da bi promenio OS. Takođe možeš u hodu da razmenjuješ fajlove između OS-ova. Ako recimo imaš par programa koji neće da rade na Visti, onda je stariji Windows u virtuelnoj mašini prava stvar.

Wizz

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.01.2004
Poena
16
Ponudi ti da ne moraš da restartuješ sistem da bi promenio OS. Takođe možeš u hodu da razmenjuješ fajlove između OS-ova. Ako recimo imaš par programa koji neće da rade na Visti, onda je stariji Windows u virtuelnoj mašini prava stvar.

Da mi je sve to sto si naveo potrebno, veruj mi, pre bih imao vise od jednog PC-a! :D

OK je za sve to sto tvrdis, ali ako mi to treba u svakodnevnom radu, jos jedan PC je dovoljno jeftin!

Vrh Dno