Šta je novo?

visekanalni na HTPC-u. Kako?

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Mora neko da mi odgonetne misteriju posto jurim citav dan i nigde ne mogu da nadjem...

Sklapam HTPC za dnevnu sobu i mislio sam da uzmem ovu plocu:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4463#ov

E sad, ona nema digitalni izlaz, i iza ima samo dva konektora. Zvucnici i mikrofon.
medjutim kao i za sve novije realtek karte kaze da je surround moguc i ima odgovarajuci HD audio konektor na ploci.

Pitanje je, kako ja da prikljucim pet 3.5mm konektora od mojih zvucnika. Ima li negde da se kupi neki bracket za pozadi kucista?
 
Preko HDMI pa u AV ili analogno iz uputstva:

10) FP_AUDIO (Front Panel Audio Header)
* To configure 5.1/7.1-channel audio, you have to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.

E sad gde ćeš naći kablove, da ne kačiš na prednju stranu kablove (idealno bi bilo izvesti na zadnju stranu), možda od nekog starog kućišta, pa da malo majstorišeš...
 
u AV?

Nije mi problem analogno, ali gde da nadjem bracket te vrste? nije problem ni da bude napred
 
AV = Audio/Video 5.1 pojačalo, barem 2 HDMI ulaza (na 1 povežeš izlaz iz računara) i 1 izlaz - prema televizoru.
Ako tvoje pojačano nema HDMI ulaz (ili koristiš kompjuterske zvučnike), onda moraš analogno. Svako novije kućište ima i prednje konektore za zvučnike i mikrofon.
 
Hvala na pomoci :) Ukapirao sam da bez da nesto vucem u pojacalo nema price. Tako da kupujem pojacalo sada i dovucicu mu opticki kabel
 
Nazad
Vrh Dno