Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ja isto znam za ponudu XXL paket pa manje 25 % i još minus 50 din za e-račun, pa ispadne ukupno 1450 din.
Jedino ako su njemu ponudili 30 % ili 35 % na XXL pa još na to minus 50 din za e-račun ?
Ali svakako nije naglašeno koji tačno novi model modema dobija.
Sutra kad dobijem modem napisacu koji je. Imam prepisku sa tim likom , i koliko sta kosta ono sto sam napisao gore. A sad da li to uopste nesto znaci. Meni je samo da mogu nesmetano preko android boxa da gledam filmove ,youtube , i neke kanale. Sa ovih 400 gb.
 
U jedno sam se uverio poslednjih dana, ne oslanjati se na pomoć i tehničare sa A1. "Pomoć" je samo AI. sastoji se samo od preusmeravanja na "tehnčku pomoć" a oni su samo bazični u smislu "resetujze ruter" i kakav je signal premestite ruter na bolje mesto. koja svetla svetle? itd. Sve sam morao sam da rešavam. Sada mi je naj veći problem opadanje protoka tokom daba a po tom pitanju ništa ne mogu da urade,
 
Ti jedino možeš da povecas CA na ruteru. A oni uvek mogu da ubace dodatnu antenu da rastereti saobraćaj na baznoj stranici. Ili ako je back problem da povežu na neku optiku. Da povećaju do bazne stanice kapacitet.
 
Na starom Huawei ruteru sam mogao ga ga zaključam na pojedinu baznu stanicu od kojih imam jednu na 1KM i jednu na 500M pa gde je bila manja zauzetost, Tada je bilo manje padova protoka. Nažalost crkao mi je već drugi put a ugovor pod kojim sam ga dobio je istekao sa njim i garancija. Na ZTE toga nema pa samo po jačini signala mogu da vidim kako me "šetaju" po raznim baznim stanicama. Tada sam viđao da ponekad konektuje na Rakovicu (oko 5KM), Košutnjak nešto dalje pa čak i na M Mokri lug koji je bar 10KM i "preko brda" ali taj reteko samo kada nijedan od ova dva ovde nije radio, nestank struje na njima ili u kvaru. To su obično popravljili za koji sat.
Po svemu ovome imam utisak da šetaju po baznim stanicama da nekom drugom gde ima više pretplatnika omogiće bolji protok na štetu nas na dalekoj periferiji. Jednostavno su prebukirani da svima omoguće dobar bandwith.
Hajde da malo padne u piku ali od 20Mbps noću i u rano jutro do 2-3- ili 5 predveče kada mi naj više treba, to je malo previše.
 
Poslednja izmena:
Za huawei b525 postoji fw takodje da fiksiras na cell id ali nisam se igrao sa time.Jesam menjao fw da bih otkljucao frekvencije zbog agregacija ali ova verzija to ne podrzava.
Treba probati sa nekim boljim ruterom kod tebe.Netgear ac810s ponesi net i to je mifi gurnut u policu evo upravo izmerio
14486094370.png

2ca agregacija aktivna.Na kucnom su bile slicne brzine samo upload je isao do 13.Dok da je u drugoj sobi tu vuce 120 do 130mb sa iste bazne.A telefoni idu do 160/50 mi 12t pro i s22 ultra ide do 130/50.
Pozdrav
 
Kako behu oni ID baznih stanica za Vip/A1 ?
 
Hvala našao sam 221 i 334 su baj bliži. Znao sam i pre gde se nalaze, yidim obe sa krovne terase ali nisam im znao ID.
E sad, koliko se sećam po tom broju je takođe mogao da se nađe neki duži ID u Huawei ruter pa namestim ručno da hvata samo od njega, Ima i par navrh Avale, nije ni to mnogo dalje

1678983137480.png
Da nije možda IMSI + ovaj ID ?
Ovo so ustale naj bliže
1678983903210.png
 
Poslednja izmena:
Otvorio i popravio stari Huawei ruter i unest 5Mbps što je bilo pre pola sata sa ZTE dobio ovo
1678994795691.png
 
Napajanje je kroz micro USB, Poslednji put kada je bio na njihovom servisu menjali su ploču. Posle je počeo da prekida pa sam samo stavio ZTE. sada sam ga donro pogleda i prelemio USB ulaz, izgleda da je imao neki hladan lem. Evo sada i bez antebe, samo stoji ba stolu i po avakvom prijemu radi punom brzinom.
1678997582951.png
Zvaču ih sutra da vidim da li mogu da mi puste XXL na par dana pa ako može puno brže onda bih ga zadržao.
 
Napajanje je kroz micro USB, Poslednji put kada je bio na njihovom servisu menjali su ploču. Posle je počeo da prekida pa sam samo stavio ZTE. sada sam ga donro pogleda i prelemio USB ulaz, izgleda da je imao neki hladan lem. Evo sada i bez antebe, samo stoji ba stolu i po avakvom prijemu radi punom brzinom.
Pogledajte prilog 381232
Zvaču ih sutra da vidim da li mogu da mi puste XXL na par dana pa ako može puno brže onda bih ga zadržao.
ako je microusb to je alcatel hh41v proveri jos jednom.Huawei davali su b311 b525 i e5180 i oni imaju standardni dc konektor.Imam u rezervi jedan e5180 takodje kad sam uzimao drugi b525 dobio za 40e oba.
 
Za merenje brzine nemoj birati njihov server niti SBB.
Kod njih sam i kad je veza bila ocajna izvlacio maksimum pa sumnjam u te rezultate.

Probaj ovde speed test
HTML:
https://speed.measurementlab.net/
 
Odmah mogu reći da ne mogu da.preporucim gore navedeni speed test. Meri mi samo oko 100/10 sto je tri puta manje nego sto je stvarna brzina neta koja radi.
Iskreno ako vec hoces na daljinu. Ima da se promeni i u speed testu server. Na bilo koji odoka. Od Australije do Amerike i dalje
 
Ma svi pokazuju skoro potpuno isto, naj više se menja ping što je i razumljivo jer treba da prođe kroz više i ko zna koja čvorišta. Kao i svaiki benchmark treba se držati istog da se vidi pre i posle neke izmene, mora da se ima neki reper. Ako se promeni uslov, promeniće se i rezultat. Uostalom sve prolazi kroz njihov system i oni određuju propustnost i izuzev "negrabičenom" paketu oni samo prigušuju brzinu za određeni paket.
Ne radim to obično svaki dan, samo kada se primetno vidi usporenje ili kao poslednjih dana kada sam imao probleme. Promenim ruter ili settings pa vidim razliku a takođe u raznim dobima dana. Uglavbom da vidim ga li je do njih ili nešto kod mene.
 
Odmah mogu reći da ne mogu da.preporucim gore navedeni speed test. Meri mi samo oko 100/10 sto je tri puta manje nego sto je stvarna brzina neta koja radi.
Iskreno ako vec hoces na daljinu. Ima da se promeni i u speed testu server. Na bilo koji odoka. Od Australije do Amerike i dalje
Daj sliku. Nisam imao taj problem.
Bas cu guglati jer doticni test Gugl ima integrisan u svoju pretragu.
To je test koji izadje na vrhu pretrage, kada na Guglu ukucate: speed test.

@CountMike
Tacno kako si napisao.
Zato RATEL priznaje samo rezultate sa svog testa na sajtu.
Mora biti neko relevantno merenje za obicnog korisnika, koje bi bilo validno kada se ulaze prituzba na nepostovanje Pravilinika o kvalitetu javne veze.
 
Nisam znao za taj ratel test, Evo trenutno
1679141296772.png
 
Upravo. To je ono sto kazem ako ti treba da testiras neku dalju lokaciju promenis server. Tačno je konzistentno sa speed testom. I tu je kraj. Doduse nije samo brzina bitna, jer vecina starijih uređaja nije u mogućnosti da postigne maximalne brzine. U većini slučajeva je problem sto su losi uredjaji koji imaju net ili je jednostavno slab odnosno prepotetecen signal. To je manje vise najveći problem. 3CA ruter ako ima ispod 12 mbps to je bas preopterećena bazna stanica. Bez CA je 3 Mbps
 
Treba probati kod @CountMike sa huawei B525 koji je cat6 npr ili 3ca netgear ac810s odma bi se znalo jer to do opterecenja bs.I kod mene je bilo opterecenje pa su resili sad mi na telefonima ide od 120 do 160mb zavisi sa kog testiram xiaomi 12t pro ima bolji modem od s22u uvek izbaci 30 do 40mb veci download od s22u.A ruteri ide mi od 60-120 zavisi od opterecenja.
Pozdrav
 
Rado bih probao ali gde ga naći. i koliko košta ? Videću na KP mada ako limitiraju ba 20Mnps onda beće mpći šreko-
Edit, našao 3 oko 60€
 
Kakav je ovaj? - > TCL MW63VK 4G+ Cat 6
 
Ja isto znam za ponudu XXL paket pa manje 25 % i još minus 50 din za e-račun, pa ispadne ukupno 1450 din.
Jedino ako su njemu ponudili 30 % ili 35 % na XXL pa još na to minus 50 din za e-račun ?
Ali svakako nije naglašeno koji tačno novi model modema dobija.
U pravu si dobio sam za 1440 din. Taj xxl uzeo sam najveci paket jer se isplati. Za 400 gb. I zte ruter. Nije nesto ali je pokrivenost ok. U yettelu 500 gb je 2200 din. Nema popusta ima mi sestra u vikendici i trosi mnogo brze te gigabajte nego a1. Ja neskidam filmove gledam ih online ,tako da mislim da ce mi ovo biti dovoljno. Malo youtube. I muzika .po koja slabija igrica. Sa ovih 150 gb sto sada imam a placam isto 1500 din. Mi je ostajalo svakog meseca .sad cu preko ovog android boxa tanix mozda vise trositi .
 
moze li promna paketa sa L na XL ili XXL dok je ugovorna obaveza aktuelna?
 
Pitaj ih.
Trebalo bi da može. Nekada su pravili problem za prelazak na manji paket, ali na veći ne vidim zašto bi to radili. Njima je u interesu da ti uzmu što više para :)
 
Uzeh XXL paket preko terenskog radnika, stigao mi jutros Huawei 4G+ modem na adresu, prikacio ga i izvlaci brzinu oko 30Mbps i to preko kabla, a nalazim se u centru Beograda. Moram priznati da sam ocekivao vise. Probacu malo da promenim polozaj rutera kako bih imao bolju vezu sa baznom stanicom...
 
Verovatno je da postoji throttling, iako deklarišu maksimalno dostupnu brzinu. Probaj da testiraš u telefonu, ako ti je bolji LTE CAT modem pa da vidiš da li ima razlike.
 
Ako trotluju, ne bi smeli toliko izraženo to da rade kad je u pitanju XXL sa max dostupnom download brzinom na lokaciji.
Jel si negde baš u prizemlju i okružen zgradama ?
Koliko meri telefon kad u njega staviš karticu kućnog neta ?
 
Nazad
Vrh Dno