Šta je novo?

[A1] Kucni net

Moram da proverim ovaj novi ugovor, izgleda da su mi utrapili L Max umesto XL paketa, nikako da pređe 10Mbps.
 
1678267381170.png

Probaj Public DNS CoudFlare 1.1.1.1 i. 1.0.0.1 meni je DL skočio 3 - 4 puta iznad autonatskog.
 
Evo sad sam ukucao i nisam dobio poboljšanje. Brzine su uglavnom ovakve. XXL paketIMG_20230308_143457.jpg
 
ovo je odlicna brzina u praksi, na mojim terenima nikad brze od 130Mbs nisam izmerio iako nema mnogo korisnika
 
nije to antena mobilne telefonije :)
Kad prođeš pored Svetosavske 64, pogledaj krov te kuće
Video sam danas na toj kuci antenu. Pretpostavljam da A1 placa vlasniku kuce neku nadoknadu za to. I kako u opste dodjes do toga da ti ponude da stave antenu kod tebe na kucu? Da li tu ima neke opasnosti od nekog oblika zracenja kada ti je antena na kuci?

edit: izvinjavam se za off, cisto me zanimalo ovo.
 
nema, 20W je antena, nema svrhe jaka antena kad telefon ne moze da vrati signal, a sam telefon je 5W
 
Video sam danas na toj kuci antenu. Pretpostavljam da A1 placa vlasniku kuce neku nadoknadu za to. I kako u opste dodjes do toga da ti ponude da stave antenu kod tebe na kucu? Da li tu ima neke opasnosti od nekog oblika zracenja kada ti je antena na kuci?

edit: izvinjavam se za off, cisto me zanimalo ovo.
Pisaću ti privatno da ne idemo previše offtopic
 
Zte283u ima mnogo bolju pokrivenost wi-fi po kući u odnosu na huawei b535-333
 
da li na B535 koristiš običan wifi na 2.4 GHz ili brži standard na 5 GHz ?

2,4 GHz ima veći domet u odnosu na 5 GHz.

ZTE ima samo običan standard na 2,4 GHz.
 
Na B535 koristiš verovatno Wi-Fi 5 GHz koji uvek ima slabiju pokrivenost a ZTE čini mi se ima samo 2.4 GHz i zato je bolja pokrivenost.
Probaj Huawei na 2.4 GHz.
 
Ako ne koristi wifi 5 ili mu smeta, ama ha je apsolutno svejedno koji modem koristi. Eventualno za upload moze biti razlike. Ali retko kome upload i treba.
 
Isključio sam 5. Radi samo na 2.4. Tamo gde je zte imao pokrivenost wifi-jem, ovaj nema.
Ako je neko koristio oba modema, neka napiše utiske.
 
zte ako je mf283+ ili 283u ili v podverzija moze da radi kao obican ruter lan1 je i wan samo prebaciti u mod kablovski internet.
 
Uspeo sam da ih povežem, još samo da im nađem najbolje mesto. Ali postoji još jedan problem... Zna li neko da li može da se napravi da radi samo na 4g+? Jer kad je na 4g ili nema interneta nikako ili je brzina 1mbs
 
Mislim da je isključivo u zavisnosti od jačine signala. Tako da sto se mene tiče probao bi da prosetam taj Huawei malo gde god bude najstabilnije radije bih kupio dugacak lan kabel nego da imam slab signal.
 
da li ovaj kucni net moze da se koristi na drugim adresama. Imam od brata jedan kod mene stariji i radi normalno pise vip. Sad su mu nudili 200 gb za 1100 din i da mu daju drugi broj i novi ruter .
Moze li neki android tanix da radi ok na ovom ruteru od a1 preko wi fi.
 
Kućni net možeš šetati svuda po Srbiji, bez da vipu moraš da javljaš svaku promenu adresa.
XL paket ispadne ukupno 1150 din preko terenskog agenta koji ti daje i besplatni 4G+ modem kojeg nema na sajtu i vip da ne nudi zvanično.
Što se tiče tog android box-a koji si pomenuo, svaki uređaj možeš povezati na ovaj internet mrežnim kablom ili preko wi-fi mreže.
Bitno je samo šta zapravo želiš da radiš s tim android tanix boxom koji bi ti bio povezan na vipov kućni net.
 
Kućni net možeš šetati svuda po Srbiji, bez da vipu moraš da javljaš svaku promenu adresa.
XL paket ispadne ukupno 1150 din preko terenskog agenta koji ti daje i besplatni 4G+ modem kojeg nema na sajtu i vip da ne nudi zvanično.
Što se tiče tog android box-a koji si pomenuo, svaki uređaj možeš povezati na ovaj internet mrežnim kablom ili preko wi-fi mreže.
Bitno je samo šta zapravo želiš da radiš s tim android tanix boxom koji bi ti bio povezan na vipov kućni net.
Meni su juce nudili 400 gb za 1300 din. A ovaj drugi l je 1150. Sutra ce doci i uzecu ovaj od 400 gb.
Kućni net možeš šetati svuda po Srbiji, bez da vipu moraš da javljaš svaku promenu adresa.
XL paket ispadne ukupno 1150 din preko terenskog agenta koji ti daje i besplatni 4G+ modem kojeg nema na sajtu i vip da ne nudi zvanično.
Što se tiče tog android box-a koji si pomenuo, svaki uređaj možeš povezati na ovaj internet mrežnim kablom ili preko wi-fi mreže.
Bitno je samo šta zapravo želiš da radiš s tim android tanix boxom koji bi ti bio povezan na vipov kućni net.
Pa gledanje filmova ne skidam filmove .gledanje tv kanala, surfovanje , po neka slabija igrica tipa emulatori. To je to.ovaj drugi od 1150 ima 200 gb net a1
 
Otkud ta ponuda? Ko ti je nudio?
Ovi operateri koji dolaze u kucu. Neides u poslovnicu. Javili su mi se sa nekog broja.
ne znam dal će tebi onda biti dovoljan i najveći XXL ...
Pa ja vec ima 150 gb net njihov. I nepotrosim toliko uvek ostane doduse gledam sve to preko tableta. Ili telefona velikog. You tube, filmovi itd ,poneka igrica. Sto pa tih 400 necu imati gde da istrosim. Da li preko tv vise skida nego preko telefona.
Otkud ta ponuda? Ko ti je nudio?
Hocu reci njigovi agenti serviseri. Ja sam kontaktirao preko nekog cata emaila u a1 i oni nisu odmah odgovorili vec mi se juce javio neki njihov lik i to ponudio. A ok je ponuda.
 
Ja isto znam za ponudu XXL paket pa manje 25 % i još minus 50 din za e-račun, pa ispadne ukupno 1450 din.
Jedino ako su njemu ponudili 30 % ili 35 % na XXL pa još na to minus 50 din za e-račun ?
Ali svakako nije naglašeno koji tačno novi model modema dobija.
 
Nazad
Vrh Dno