Šta je novo?

[A1] Kucni net

Kupio sam polovan vip ruter i koristim par meseci na njemu vip tj a1 pripaid za povremeno i manje koriscnjenje neta...

e sad jel su oni zakljucani ili ne? posto mi je globaltel povoljniji pripaid net od a1...ali ne znam dal je zakljucan za a1 ili nije?
Nije zakljucan.
 
Jer ovo pao izgleda kucni net jer sim kartica mi nema signal u nijednom uredjaju a probao sam u 3 rutera a racun je placen uredno.
sim se kaci na 3g kad ubacim u telefon ali nema data saobracaja.
 
Poslednja izmena:
Jer ovo pao izgleda kucni net jer sim kartica mi nema signal u nijednom uredjaju a probao sam u 3 rutera a racun je placen uredno.
sim se kaci na 3g kad ubacim u telefon ali nema data saobracaja.
Ne mogu da editujem.Proradilo ocigledno u rakovici imali radove na baznoj stanici.
 
Zar nije ruter prebacio na neku drugu baznu stanicu ? Najbliže su ti Košutnjak i Vidikovac.
 
Zar nije ruter prebacio na neku drugu baznu stanicu ? Najbliže su ti Košutnjak i Vidikovac.
Nije prebacivao samo je drzao 3g konekciju koju nije mogao da uspostavi.Posle 10 min je pao i na telefonu 4g pa sam morao na 2g prebaciti tada i posle je proradilo.
 
Pozdrav, da li postoji neko rešenje za ovaj problem. U pitanju je ZTE ruter i generalno sam zadovoljan uslugom ali imam problem sa brzinom. Kada je računar povezan wifi mrežom max brzina je oko 3 do 4 mbps dok putem LAN kabla dobijam 10 Mbps kao što bi i trebalo u mom paketu.

Slali smo ruter na popravku, odbili reklamaciju, menjali kanale ali ništa nije pomoglo. Isti je problem i na telefonima bilo da sam pored rutera ili dve sobe od njega nema promena u brzini. 😐
 
Pozdrav, da li postoji neko rešenje za ovaj problem. U pitanju je ZTE ruter i generalno sam zadovoljan uslugom ali imam problem sa brzinom. Kada je računar povezan wifi mrežom max brzina je oko 3 do 4 mbps dok putem LAN kabla dobijam 10 Mbps kao što bi i trebalo u mom paketu.

Slali smo ruter na popravku, odbili reklamaciju, menjali kanale ali ništa nije pomoglo. Isti je problem i na telefonima bilo da sam pored rutera ili dve sobe od njega nema promena u brzini. 😐
Problem je do 2.4 etra da imas neki sa 5ghz wifi npr b525 imao bi punu brzinu na wifi i na lan takodje.
 
Da, to je i neko moje mišljenje pošto živim u zgradi ima dosta wifi mreža iz ostalih stanova. Da li se ovaj Huawei ruter može kupiti bez paketa ili imate neku preporuku za neki drugi 5Ghz ruter?
 
vidi na wifi analyzer koji kanali su zauzeti pa pomeri emitovanje svog rutera na slobodan kanal, izgooglaj na youtube uputstvo
 
Nova ponuda Kućni Net paketa je objavljena na sajtu A1.


400 GB u KN XXL za 1999 din mesečno
200 GB u KN XL za 1599 din mesečno
150 GB u KN L za 1299 din mesečno

Cene su promotivne (važe samo uz UO), i brzina je sada "Maksimalna dostupna" do 10/20/∞ Mbps što znači da raskidi zbog loše brzine više nisu mogući.

Istovremeno je ukinut neograničen internet i sada je dalji surf moguć isključivo uz kupovinu Brzi Net dodataka, dok je ranije postojao neograničen internet po smanjenoj brzini od 2/2 Mbps.
 
jel to vazi za nove korisnike ili se primenjuje i na postojece?

hocu da promenim paket sa najjeftinijeg na najskuplji samo zbog brzine, ionako ne trosim vise od 50gb mesecno, kako ce mene da tretiraju?
 
@suncica2222 Promene važe za korisnike koji sklope novi ugovor sa novim tarifama i postojeće korisnike koji pređu na nove tarife, bez obzira na status ugovora. Postojećim korisnicima koji ostanu na postojećim tarifama neće biti promenjeni uslovi pružanja usluga niti sadržaj tarife.
 
Nova ponuda Kućni Net paketa je objavljena na sajtu A1.


400 GB u KN XXL za 1999 din mesečno
200 GB u KN XL za 1599 din mesečno
150 GB u KN L za 1299 din mesečno

Cene su promotivne (važe samo uz UO), i brzina je sada "Maksimalna dostupna" do 10/20/∞ Mbps što znači da raskidi zbog loše brzine više nisu mogući.

Istovremeno je ukinut neograničen internet i sada je dalji surf moguć isključivo uz kupovinu Brzi Net dodataka, dok je ranije postojao neograničen internet po smanjenoj brzini od 2/2 Mbps.
Nije ukinut neograničen internet. I dalje je brzina 2, posle potrošnje iz paketa.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210821_101722_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_20210821_101722_org.mozilla.firefox.jpg
    74 KB · Pregleda: 69
Izgleda da su samo preimenivali Vip pakete i malo pskupeli. Moj "M" je sada XL i 200 dinara skuplji od onoga što ja plaćam. Kada sam produžavao ugovor u Januaru digli su mi download na 200GB.
 
Na sajtu stoji novi info (ranije okaceno) a ove papire i sta vec, nisu promenili tekst.
Da, to mi u opšte nije jasno, zašto svuda imaju promo materijal da je "neograničen" internet a ukinuli su tu neograničenost. Deluje mi da je sajt ažurniji, ali neka ih neko pita na Tviteru, ja ne mogu jer su me blokirali.

Maksimalne brzine prenosa podataka zavise od uređaja koji se koristi za pristup internetu, odabrane tarife i dostupnosti A1 mreže. Uključeni GB u okviru tarifnih paketa dostupni su u A1 mreži, u nacionalnom saobraćaju. Nakon potrošenih GB osnovne tarife, dalji surf je moguć isključivo uz aktivaciju nekog od dostupnih tarifnih dodataka. Obračunavanje se vrši po 1 KB.
(sa sajta, deo Dodatne informacije pri dnu stranice)
 
krastavac bilo je i za ocekivati.. Mreza im u raspadu i jos su uveli neo neo i neo neo max tarife.. Verovatno je dosta njih uzelo i samo trose
Ko ima mogucnost vise se isplati uzeti orion optickii bez UO.. Jeste da ima jednokratna naknada za uvodjenje, ali je daleko brzi net i jos jeftiniji.
 
Ljudi. Nemojte da zvucimo ko oni što kude Starlink. Da ljudi imaju pristup optici ili dobrom kablu niko ne bi ni uzimao mobilni net ili starlink ili neki drugi satelitski wisp ili sta god. Što bi sad neko birao kućni net ako ima dostupan box3 ili box4 optiku orion ili neki jak kablovski net? Eventualno ako nekome treba neka mobilnost ili nema dostupne druge opcije. Zato treba razmisliti prednosti i mane kao i neki kapacitet usluge. Pre desetak godina je mobilni net bio luksuz. Tako da ćemo mozda i mi imati svagde dostupan i u vise opcija. Za sada najbolje preracunati jer stvarno ima bas dosta delova sveta gde ljudi jako lose veze imaju. Svakako što se tice mobilne usluge dok se 5G ne uvede ne možemo očekivati nešto bolje. A i kad se uvede trebace vremena da se nakupi uredjaja da bi se dinamički povećavali opsezi na 5G odnosno da se smanji potreba za služenjem korisnika na sporijim modulacijama.
 
A1 je sam kriv, jer je zaista glupa stavka u ugovoru za neo neo tarife. Imam neo neo max, piše da je hotspot dozvoljen u visini potrošenih GB na mobilnom u prethodnom mesecu. I ja sada moram "preventivno" da potrošim 5 ili 6 TB i gušim mrežu, jer mi narednog meseca možda zatreba 500GB, a možda i 2500GB hotspota.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
A1 je sam kriv, jer je zaista glupa stavka u ugovoru za neo neo tarife. Imam neo neo max, piše da je hotspot dozvoljen u visini potrošenih GB na mobilnom u prethodnom mesecu. I ja sada moram "preventivno" da potrošim 5 ili 6 TB i gušim mrežu, jer mi narednog meseca možda zatreba 500GB, a možda i 2500GB hotspota.

citam 5x i ne verujem sta si napisao
 
Ja ne znam kako uspeš da potrošiš toliko interneta na njihovoj mreži? Gde živiš i koji uređaj koristiš?
 
Samsung Note 10+ . Brzine su oko 225Mbps, Kneza Miloša, Mostarska petlja u glavnom tu koristim. Za jedno pre podne skinem oko 500GB, znači moglo bi i više mesečno, samo me mrzi :D Screenshot_2021-08-22_220647.jpg
 
Ljudi. Nemojte da zvucimo ko oni što kude Starlink. Da ljudi imaju pristup optici ili dobrom kablu niko ne bi ni uzimao mobilni net ili starlink ili neki drugi satelitski wisp ili sta god. Što bi sad neko birao kućni net ako ima dostupan box3 ili box4 optiku orion ili neki jak kablovski net? Eventualno ako nekome treba neka mobilnost ili nema dostupne druge opcije. Zato treba razmisliti prednosti i mane kao i neki kapacitet usluge. Pre desetak godina je mobilni net bio luksuz. Tako da ćemo mozda i mi imati svagde dostupan i u vise opcija. Za sada najbolje preracunati jer stvarno ima bas dosta delova sveta gde ljudi jako lose veze imaju. Svakako što se tice mobilne usluge dok se 5G ne uvede ne možemo očekivati nešto bolje. A i kad se uvede trebace vremena da se nakupi uredjaja da bi se dinamički povećavali opsezi na 5G odnosno da se smanji potreba za služenjem korisnika na sporijim modulacijama.
Imam pristup optici (box, orion itd..), ali trenutno ne bih uzimao nista na UO od 24 meseca.. Tako da iako imam pristup optici, pre bih izabrao kucni net (onaj stari sa opcijom 2/2), jer ne znam gde cu biti za godinu dana. A internet mi je potreban. To kazem u ovom trenutku, jer kucni net mogu da premestim gde hocu, a optiku ne mogu.. Meni ugovor za kucni net istice za mesec-dva (mozda je i istekao :D ), ali necu obnavljati sigurno.. Nove cene i ukidanje 2/2 nakon potrosenih 150 itd.. je ludost... Kome pare ne igraju ulogu, adsl je svakako bolja opcija. A kad malo bolje pogledam i cene adsl ,dodje mu na isto.. A po meni prica za 5G je ***.. Pa ni ovaj 4G nisu uspeli da naprave kako treba i da pokrivenost gradova bude kakva treba. Da ne pricamo o selima i predgradju itd..
Saglasan sam da postoje razni uslovi, prednosti i mane i sve to treba uzeti u obzir prilikom odabira. Ali novi kucni net je sprdnja.. Mislim da je ta zagarantovana brzina od 2/2 bila jak argument.. Ipak i nakon potrosenih GB, internet je bio funkcionalan. Mogao si da gledas YT do 720p beez problema, procitas vesti itd.. Sad postaje beskoristan..
 
Nazad
Vrh Dno