Šta je novo?

[A1] Kucni net

Pozdrav,
Da li bi mogao ovaj Vip modem da se koristi kao dodatan ruter? Da se poveze lan kablom na Sbb ruter i da emituje wifi signal?
 
Pozdrav,
Da li bi mogao ovaj Vip modem da se koristi kao dodatan ruter? Da se poveze lan kablom na Sbb ruter i da emituje wifi signal?
Moze.Jedino zavisi od modela dal ce radi puna brzina.B525 sam probao da koristim kao wifi ruter i on daje punu na 5ghz.283+ i 283u i ostale revizije i modeli ako ti nije 2.4 opterecen radi sve.
 
Moj drugar ima paket 100GB, 10Mbps i 2Mbps kada prekorači.
Prekoračio je i Speedtest.net mu u 5am sa Vip serverom daje 50 Mbps, dok sa ostalim domaćim serverima (Telenor, MTS...) je nešto malo više od 2Mbps, što važi i za strane sa Speedtest.net servere. Da li mu išta znači što sa Vipovim serverom ima veliki protok, i da li to pomaže kod keširanja (ako Vip ima keš)?
Ili, suštinski, što je najočiglednije, ima realnih 2Mbps sa svima i to je to? :)

Napomenjem da on kada ne istroši paket ima na Speedtest.net-u mnogo više od 10Mbps sa domaćimi stranim serverima koji nisu Vip.
Kakvo je vaše iskustvo?
 
Zaboravih da napomenem da Speedtest.net sem sa Vipovim serverom izvlači 50Mbps isto i sa SBB-ovim (u momentu ograničene propusne moći).
Baš sam testirao puno servera.
 
Nema ogranicenja ka VIPovim serverima kad se radi speedtest, ali to mu ne znaci nikako naravno, kad potrosi sav saobracaj ima 2mbps i to je to.
 
Hvala. Jasno. Samo napominjem da je imao 30-40Mbps ka drugim serverima dok je bio u kvoti (KN 100), i to u dva različita ugovora.
Sada jedino ka SBB ima 50Mbps. Zanimljivo. 😉
 
Te brzine su praktično nevažne, neka proba da skine nešto sa brzih servera kao Microsoft nprm.
 
Ovih 2/2 je postalo smesno bokte tvoj ti u 21 veku u 2021 ne mozes da gledas yt makar u 720p. Znam da ovaj net namenjen onima koji nemaju izbora osim ovog ili ga koriste kao backup ali brate 2mbs i tih 100, 150, 200 danas spucas za 4 5 dana.
 
Veruj mi, drugar je ispucao 100GB, ima 2/2, ali u YT radi full HD. Kako, ne znam.
 
Veruj mi, drugar je ispucao 100GB, ima 2/2, ali u YT radi full HD. Kako, ne znam.
Da radi u 240 ili 360p za vise cekas da ucita pola sata o HD u 50-fps da ne spominjem to je drugi univerzum. Ja ga imam tako da mi ne moze neko pricati kako je jad i ocaj, msm ako zele da ljudi i dalje koriste trebaju da povecaju minimalne brzine makar na 4/2 ili 5/2.
 
Imam ga ja od decembra. Eon , netflox , yt sve radi ful nakon 100gb. Samo nakon 100gb gledanje ena ili tv preko mi tv stick je nemoguce tj secka, ali na kompu ili telefou radi ok. Kad na telefonu , kompu i mi tv stick pustim yt na svi 3 uredjaja max ful hd , samo na zadnjem uredjaju secka malo. Nosim ga na poslu delim sa kolegama i sve radi u fulu. Zadovoljava moje potrebe 100%. Tesko bi se sad vratio na kablove ikako....
 
Imam ga ja od decembra. Eon , netflox , yt sve radi ful nakon 100gb. Samo nakon 100gb gledanje ena ili tv preko mi tv stick je nemoguce tj secka, ali na kompu ili telefou radi ok. Kad na telefonu , kompu i mi tv stick pustim yt na svi 3 uredjaja max ful hd , samo na zadnjem uredjaju secka malo. Nosim ga na poslu delim sa kolegama i sve radi u fulu. Zadovoljava moje potrebe 100%. Tesko bi se sad vratio na kablove ikako....
Smanji u Eon-u kvalitet na 2Mb i radice i na kompu i Mistiku solodno.
 
Uskoro uvodim SBB u stan i neće mi trebati VIP kućni net. Ostalo mi je još godinu i više dana do isteka. Jel to može da se proda?
 
Opaaaa, pa to je super. Ako je neko zainteresovan nek se javi, mesečna pretplata mi je 999 din (100gb), ističe mislim u martu ili aprilu 2022, i častim ga 1000 din:) kad prebacimo ugovor na njega. Net mi je u Vrnjačkoj banji pa možemo da uradimo ovde, a mogu i kući da ga ponesem u KG i tamo uradimo prenos
 
Poslednja izmena:
Da li ste dobili neke poklon dodatke posto kazu da ce ih dobiti svi A1 korisnici. Koristim Kucni net za sada nema nista za aktivaciju.
 
Ništa nisam videro ali su mi pre par meseci kada sam produžavao ugovor dali 200 umesto pređašnjih 150GB.
 
ja sam dobio neproknjizen martovski racun pa mi je stigao dupli iznos za april, a sve to zato sto sam morao da jurim do menjacnice da platim racun jer im ne radi online placanje vec mesec dana niti mozes da se registrujes, firma u rasulu zadnjih mesec dana
 
Pa nemoraš da uplaćuješ tako, možeš directnu ušplatu iz banke u kojo imaš račun.
 
Ko ima Erste karticu, daju popust za Kućni net M

 
Opaaaa, pa to je super. Ako je neko zainteresovan nek se javi, mesečna pretplata mi je 999 din (100gb), ističe mislim u martu ili aprilu 2022, i častim ga 1000 din:) kad prebacimo ugovor na njega. Net mi je u Vrnjačkoj banji pa možemo da uradimo ovde, a mogu i kući da ga ponesem u KG i tamo uradimo prenos
obrati samo paznju da ako prebacujes na nekog to moze samo trenutno postojeci paket..dakle ako tvoj paket trenutno ne postoji u A1 ponudi, onda mora da se uzme tekuci paket iste ili vece cene

naci nekog da ti preuzme ugovor je jako nesto :) ja sam jedva uspeo da nadjem pre 2-3 godine i tipa dao sam "popust od 30tak posto" :) cisto da znas da jako tesko to ide. nego bolje vidi rodbinu prijatelje i sl ako ikom treba.
 
obrati samo paznju da ako prebacujes na nekog to moze samo trenutno postojeci paket..dakle ako tvoj paket trenutno ne postoji u A1 ponudi, onda mora da se uzme tekuci paket iste ili vece cene

naci nekog da ti preuzme ugovor je jako nesto :) ja sam jedva uspeo da nadjem pre 2-3 godine i tipa dao sam "popust od 30tak posto" :) cisto da znas da jako tesko to ide. nego bolje vidi rodbinu prijatelje i sl ako ikom treba.
Verovao ili ne bacio sam ga na KP i javi se lik iz istog grada (Kragujevac), odemo mi u VIP i od 207 dozvoljenih na njegovoj lokaciji, bilo je 208 u tom trenutku (+ oni koji su doneli sa strane, naselje gde stanove najčešće iznajmljuju studenti). I palo sve u vodu, eno ga sada u kolima i vozam ga u gepek. Mislio sam da ga namestim da mi radi u kolima ali ne znam kako da namestim da ga nabodem u upaljač. Moraću neku ciganiju da izvedem sa žicama pa nek šljaka
 
Treba mi preporuka, duze vreme radim od kuce, razmisljam da odem na selo, i da malo odmorim tamo, ali mi treba okej net. Ne bih da uzimam ADSL.

Vidim da je VIP jeftiniji od Telenora. Da li mora ugovor? Ili je bolje uzeti neku internet karticu, mada nisam upucen u te pripejd pakete sad.. Na kraju cu uzeti dodatak interneta i deliti net sa telefona. Ali bih vise voleo ovako nekih 100gb, mislim da ce dosta biti, bicu minimum mesec dana..
 
Nazad
Vrh Dno