Šta je novo?

[A1] VoLTE

Izgleda da stvarno mora da aktiviraju za tačan model... :rolleyes:
 
Nema više diskriminacije, sada je svima dozvoljen VoLTE, bez obzira na boju kože, ili versku pripadnost.
 
Je li ti azurirano na poslednju verziju softvera? Ako nije, mozda to zeza.
Ja sam imao na Saomi Mi10T pro na obe kartice i sad na ajfonu isto.
 
Evo moj slučaj od danas... Zovem Yettel CC da mi uključe VoLTE na pripejd broju. Cura sa druge strane maksimalno ljubazna, kaže evo odmah ćemo, biće za minut. Traje to malo duže, vidim muči se nešto. Posle jedno 6-7 minuta čekanja pita me da li mi telefon podržava VoLTE. Ja kažem da podržava, i da na tom istom telefonu već imam drugu karticu na kojoj je ova usluga aktivirana i da to radi kako treba. Inače telefon je Moto Edge 20. Ona pokušava još nešto, čudi se što sistem neće da prihvati aktivaciju i kaže mi da će još nešto da proba pa da me zove kasnije. Ok.
Par sati kasnije kad sam stigao kući bacim pogled, na tom broju i dalje nema VoLTE. Izvadim karticu iz motorole i prebacim je u Samsung A50, koliko je telefon uhvatio mrežu, pojavila se pored signala ikona VoLTE. Pozovem CC, vidim da ide veza i 4G stoji. Vratim karticu u Moto i radi VoLTE. Naravoučenije, probaj karticu u nekom drugom telefonu, možda proradi.
Edit : pre nego što sam prebacio karticu u Samsung dva puta sam radio restart motorole i nije se pojavio VoLTE. Tek kad sam prebacio karticu u samsung je proradilo.
 
Poslednja izmena:
Evo moj slučaj od danas... Zovem Yettel CC da mi uključe VoLTE na pripejd broju. Cura sa druge strane maksimalno ljubazna, kaže evo odmah ćemo, biće za minut. Traje to malo duže, vidim muči se nešto. Posle jedno 6-7 minuta čekanja pita me da li mi telefon podržava VoLTE. Ja kažem da podržava, i da na tom istom telefonu već imam drugu karticu na kojoj je ova usluga aktivirana i da to radi kako treba. Inače telefon je Moto Edge 20. Ona pokušava još nešto, čudi se što sistem neće da prihvati aktivaciju i kaže mi da će još nešto da proba pa da me zove kasnije. Ok.
Par sati kasnije kad sam stigao kući bacim pogled, na tom broju i dalje nema VoLTE. Izvadim karticu iz motorole i prebacim je u Samsung A50, koliko je telefon uhvatio mrežu, pojavila se pored signala ikona VoLTE. Pozovem CC, vidim da ide veza i 4G stoji. Vratim karticu u Moto i radi VoLTE. Naravoučenije, probaj karticu u nekom drugom telefonu, možda proradi.
Edit : pre nego što sam prebacio karticu u Samsung dva puta sam radio restart motorole i nije se pojavio VoLTE. Tek kad sam prebacio karticu u samsung je proradilo.
Good to know. Ima li nekog da mu radi na mi 11 lite via A1?
 
"na tvom broju je već automatski aktivirana VoLTE usluga. Potrebno je da instaliraš poslednju verziju softvera, isključiš/uključiš uređaj i aktiviraš VoLTE u svojom podešavanjima uređaja." Ovu poruku sam dobio od agenta iz njihove podrške, meni i dalje ne pokazuje oznaku za volte gore pored lte oznake.Imam Galaxy note 9 telefon.Probao sam karticu i u drugi telefon.(motorola g30), ne radi ni tamo.Šta podrazumevaju pod poslednju verziju softvera?
 
"na tvom broju je već automatski aktivirana VoLTE usluga. Potrebno je da instaliraš poslednju verziju softvera, isključiš/uključiš uređaj i aktiviraš VoLTE u svojom podešavanjima uređaja." Ovu poruku sam dobio od agenta iz njihove podrške, meni i dalje ne pokazuje oznaku za volte gore pored lte oznake.Imam Galaxy note 9 telefon.Probao sam karticu i u drugi telefon.(motorola g30), ne radi ni tamo.Šta podrazumevaju pod poslednju verziju softvera?
Pa OS telefona, očigledno... ;)
 
On i jeste je na zadnjem OSu, odavno prestali da ga apdejtuju.Da li ima neko od cenjenih forumaša isti telefon a da mu radi ova usluga?
 
Kod mene ti je isti problem.
Imam Honor 50, iste poruke mi stižu da je Volte aktiviran,da treba da ažuriram softver na zadnju verziju....i dalje ne radi.
Menjao telefone, nigde se nije pojavio Volte.
Što je veći crnjak pozvao Yettel za 10 sekundi mi aktivirali i to na pre paid broju za razliku od A1.
 
Samo karticu ubaci u neki zvanično podržani telefon, meni je tako proradilo, imam mi 10, imao sam volte na mts mrezi, na a1 nije bio podrzan iako je usluga bila aktivirana, ubacio sam karticu u galaxy note 20 volte je odmah proradio, vratio karticu nakon toga u mi 10 i volte je proradio na A1 mreži, a do tada nema šta nisam pokušavao da bih aktivirao uslugu.
 
Kod mene se na Redmi note 11 sam pojavio,naravno u podešavanjima je aktiviran,ali nisam nikoga zvao.A na Mi 11 lite 5g NE ga nema...Jel A1random uključuje,zna li neko?
 
na Xiaomi 12 ne mogu da ga aktiviram nikako, juče ih zvao i stigao mi je sms da je aktiviran međutim ne radi još uvek. Menjao sam slot za sim, restartovao telefon i ništa. Ovaj model je zvanično podržan.
 
Na S23 Ultra se već 6 dana macujem sa njima da mi aktiviraju Volte. I ništa. Kartica drugog operatera radi super
 
Goru korisničku podršku nisam video od njih, za neke gluposti sam se jurio 6 meseci sa njima.
 
Kod mene se na Redmi note 11 sam pojavio,naravno u podešavanjima je aktiviran,ali nisam nikoga zvao.A na Mi 11 lite 5g NE ga nema...Jel A1random uključuje,zna li neko?
Kod mene na Mi 11 5g NE se volte sam aktivirao posle apdejta na Global MIUI 14 i android 13TKQ1.220829.002. Pre toga su mi govorili da model nije podržan.
 
Moj Note 9 je za USA tržište sa Snapdragon procesorom, na znam da li možda da zbog toga ne podržava ovu uslugu. Ubacio sam karticu u Motorola g30, nije radilo. Kažu mi da još uvek nije dostupna usluga za motorolu g30, na kojoj sa mts karticom radi VoLTE
 
Radi ova fora. Kakvi klosari, ladno to radi bez problema ali oni iz ko zna kojih razloga nece svima da ukljuce voLTE. Ja preko sajta na chatu trazio da mi ukljuce, rekao da imam redmi 9. Stoje jos jedan paradoks, ja imam mi9t sto je ista serija telefona,demek moj nije podrzan a redmi 9 jeste 😄. Ubacio karticu kod druga na s20+ i vratio, proradilo odmah.
 
ako imate telefone koji nisu za nase trziste, to zna da bude razlog zasto VoLTE usluga ne radi na tom telefonu, iako je zvanicno podrzan taj model. ovo vazi za sve operatere..
 
Radi ova fora. Kakvi klosari, ladno to radi bez problema ali oni iz ko zna kojih razloga nece svima da ukljuce voLTE. Ja preko sajta na chatu trazio da mi ukljuce, rekao da imam redmi 9. Stoje jos jedan paradoks, ja imam mi9t sto je ista serija telefona,demek moj nije podrzan a redmi 9 jeste 😄. Ubacio karticu kod druga na s20+ i vratio, proradilo odmah.
Ja imam i Redmi 9 pored Honora 50 i ubacivao sam karticu u njega neće da proradi Volte nikako, dok kao što sam rekao Volte preko Yettel mreže radi.
Što je još veći crnjak supruga ima isto Honor 50 kod nje radi Volte preko A1 mreže i ako nije tražila da ga aktiviraju.
Ja kupio Honor 50 od čoveka koji ga je uzeo preko A1 operatera, supruga u radnji kao dva različita telefona.
Išao u A1 centar menjali mi sim karticu, ništa.
 
Izgleda možda ipak neko iz A1 prati ovaj forum.
Koliko sam ih smarao i pisao im isto ovde što i Vama drugari proradio Volte na Honor 50. 😉
 

Prilozi

  • Screenshot_20230211_140645.jpg
    Screenshot_20230211_140645.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 44
Pre neki dan mi call centar reče da je svima volte omogućen, sad da li jeste ko će ga znati...
 
Posle deset dana cimanja call centra aktivirana volte usluga na S23 Ultra

Inače jako se prave ludi i da je sa njihove strane sve u redu
 
Nazad
Vrh Dno