Šta je novo?

[A1] VoLTE

Pa troše se svakako, koristio volte ili ne, ali usluga kao usluga nema nikakvu cenu da se mora doplaćivati ili bilo šta.
To svakako, samo sam citao neki tekst i zbunio me nacisto. Znam da za VoLTE nije potreban ukljucen prepnos podataka, vec je pozeljan, ali me zbuni kako u tekstu se kaze da je "pod obavezan". Tako rekoh ajd' da pitam.
 
Samo da javim da sam u toku dana primetio da se odjednom pojavio VoLTE simbol na mom A51 uređaju, što je super, iako sam svakako već planirao da ih cimam da mi omoguće VoLTE ali izgleda da su sami pustili.

Pretpostavljam da su do sada pustili svim ostalim korisnicima čiji se uređaji nalaze na listi podrške VoLTE usluge kod Vip-a , jedino preostalo pitanje jeste: da li će i kada pustiti i svim ostalim/starijim uređajima, poput recimo Galaxy S8 jer telefon fabrički podržava VoLTE ali operater iz nekog razloga ne želi da dozvoli :)
 

Prilozi

  • image_2021-06-02_002106.png
    image_2021-06-02_002106.png
    98.3 KB · Pregleda: 199
Jeste i ja imam Samsung A7 koji podržava VoLTE( ima je u podešavanju tel.) ali i pored više puta zvanja korisničkog servisa da mi uključe i dalje tvrde uređaj nije još uvek na spisku za ovu opciju...verovatno me zavlače ...
 
zasto bi te “zavlacili”, samo reci neko od podrzanih :)
 
@Dr Dragan Naravno da mogu da provere to i vidi svaki agent korisničkog servisa, ali se brojevi segmentiraju za VoLTE odvojeno od modela telefona. Moraš da dobiješ SMS da ti je aktivirana usluga i onda ti se sama aktivira, bez ikakve radnje sa tvoje strane.
 
Inače na iPhone-u delimično radi. Ko ima aktiviran volte njega mogu da nazovem, ko nema piše call failed.
 
Zena dobila na A40 pre dve nedelje a niti je trazila niti je obavestili.
 
Da li operateri preko VoLTE zaobilaze plaćanje naknada za pozive ka drugim mrežama s obzirom da pozivi koriste internet vezu,ako je tako onda im odgovara da što više ljudi ima aktivan VoLTE ?Znam da za slanje SMS ka drugim mrežama preferiraju slanje preko inerneta i tako smanjuju troškove.
 
VoLTE ide preko IP od telefona do mreze, a dalje ide redovnim putem. Sta sve ljudi nece smisliti :D
 
Prosledio poruku A1 putem messengera u cetvrtak da mi se aktivira volte i evo danas mi aktivirali.. Pre toga u petak mi poalali konfiguracionu poruku.... Imam P30 pro
 
Za iPhone nista dok ne naprave novi carrier bundle
 

Prilozi

  • CF1AD1CE-1FFA-4E53-B3D2-DAC1C894A23C.jpeg
    CF1AD1CE-1FFA-4E53-B3D2-DAC1C894A23C.jpeg
    55.2 KB · Pregleda: 155
Mogu ti potvrditi da to radi na zeninom telefonu a nije ni dobijala nikakve konfiguracione poruke.
Ovo bese za A40 a nestade poruka.
 
Da li je neko uspeo da aktivir VoLTE na Note 9?
Mene odbili (kao nije moguće) kad sam tražio pre 2-3 meseca.
 
Tako su i mene odbili za P40 lite pa su posle nekog vremena pustili uslugu uz prateći SMS da aktiviram na telefonu opciju...
 
Ima li koga da mu radi VoLTE kod Vipa na Xiaomi telefonima ?

Planirala majka da uzme novi telefon uz NEO 10 tarifu , recimo Xiaomi Mi 11i , ali kada sam poslao poruku Vipu na Tviteru i pitao ih da li pomenuti telefon podržava volte, stigao je odgovor da isključivo "pojedini Huawei i Samsung modeli podržavaju", ostali ne.

Možda postoji neka caka ili način da se otključa? iako sam čuo da nekima uopšte ne radi SMS kada koriste VoLTE na Xiaomi-u...
 
Ima li koga da mu radi VoLTE kod Vipa na Xiaomi telefonima ?

Planirala majka da uzme novi telefon uz NEO 10 tarifu , recimo Xiaomi Mi 11i , ali kada sam poslao poruku Vipu na Tviteru i pitao ih da li pomenuti telefon podržava volte, stigao je odgovor da isključivo "pojedini Huawei i Samsung modeli podržavaju", ostali ne.

Možda postoji neka caka ili način da se otključa? iako sam čuo da nekima uopšte ne radi SMS kada koriste VoLTE na Xiaomi-u...
Dok je moja majka bila korisnik A1 imala je VoLTE koji su oni po svom nahođenju aktivirali automatski (na NEO 3 tarifi) na Redmi Note 9S (koji nije uzet u A1). Radile su i SMS poruke bez problema. Problema je bilo na MTS-u na tom telefonu ali već neko vreme nema problema na tom specifičnom modelu (ja sam testirao a može i @bakara da potvrdi).
 
Dok je moja majka bila korisnik A1 imala je VoLTE koji su oni po svom nahođenju aktivirali automatski (na NEO 3 tarifi) na Redmi Note 9S (koji nije uzet u A1). Radile su i SMS poruke bez problema. Problema je bilo na MTS-u na tom telefonu ali već neko vreme nema problema na tom specifičnom modelu (ja sam testirao a može i @bakara da potvrdi).

Aha okej, onda ne bi trebalo da bude problema..
Javiću ovde da li radi na 11i kada ga budem dobio.
 
Dali su nekom u A1 uključili ovu uslugu za Samsung A7 (2018) koji podržava ovu uslugu?
 
Juce mi je mnogo trebao net u toku poziva… ne znam sta vise cekaju za iPhone
 
Radi kad zoveš njihov call centar, radi meni i sa ponekim ljudima koji imaju volte, a koji nemaju ne radi. Ne znam koji je pattern nikako uglavnom više ne radi nego što radi.

Inače meni radi net kada pričam preko telefona. Doduše 3G, ali opet radi.
 

Prilozi

  • BEB8C449-E5AA-4F3B-8751-523A380C7B39.png
    BEB8C449-E5AA-4F3B-8751-523A380C7B39.png
    136.5 KB · Pregleda: 72
Dok je moja majka bila korisnik A1 imala je VoLTE koji su oni po svom nahođenju aktivirali automatski (na NEO 3 tarifi) na Redmi Note 9S (koji nije uzet u A1). Radile su i SMS poruke bez problema. Problema je bilo na MTS-u na tom telefonu ali već neko vreme nema problema na tom specifičnom modelu (ja sam testirao a može i @bakara da potvrdi).
Evo da potvrdim da sve radi kako treba na MTS i note 9s

U početku jeste bilo problema ali sve je rešeno.
 
Ja poslao mail da mi uljuče Volte na redmi note 9 pro. Ovo sam dobio kao odgovor.

Screenshot_20210805-122524914.jpg
Screenshot_20210805-122638117.jpg
Bullshits or true?
 
Ja sam na MTS, ali nisam ih obavestavao za koji model telefona trazim da mi ukljuce samo sam trazio da mi ukljuce.
 
Dobar predlog. Probaću.
 
Aha okej, onda ne bi trebalo da bude problema..
Javiću ovde da li radi na 11i kada ga budem dobio.

Ja poslao mail da mi uljuče Volte na redmi note 9 pro. Ovo sam dobio kao odgovor.
[slika1]
[slika2]
Bullshits or true?

Dap... Evo šta se danas desilo meni na Mi 11i:

Prošle nedelje majka naručila novi telefon u Vipu, Mi 11i uz tarifu NEO 10. Očekivao sam da neće pustiti VoLTE na prvu loptu ali sam danas, par dana nakon što sam dobio telefon, poslao zahtev Vipu preko Fb-a da mi puste VoLTE. Pitali me samo koji je broj telefona i koji uređaj koristim. Upisao sam broj telefona ali sam ipak morao da slažem i da napišem "Samsung Galaxy A51" (moj lični telefon) u nadi da će mi tako zaista aktivirati, jer sam prethodni put dobio negativan odgovor u samom startu od agenta iz Vip-a tokom četa, čim sam im rekao da je novi Xiaomi a ne Samsung u pitanju.
Odgovorila je da je moj zahtev za uslugu prosleđen i da ću biti obavešten u najkraćem roku o stanju usluge na navedenom uređaju....

Pola sata nakon mog razgovora sa agentom iz Vipa, stiže mi SMS poruka na Mi 11i: "Poštovani, nažalost nismo mogli da aktiviramo uslugu na vašem uređaju", itd, itd.

Tako da, kao što kaže @red baron , izgleda da je najbolje privremeno staviti SIM karticu u neki drugi uređaj koji podržava VoLTE, npr. A51 i tek onda poslati zahtev... Jednostavno nema druge.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno