Šta je novo?

Video wall

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Da li je neko imao dodira sa video zidovima, odnosno imate li informacije o tome koliko koštaju ti sistemi?
Meni treba video zid 3x3 monitora od 46 - 55", a vidim da u jednoj firmi prodaju monitore čije cene kreću od dve iljade, pa sam se malo sledio..
Mislio sam da je moguće napraviti video zid za neuporedivo manje para s obzirom da su sada vrhunski televizori dostupni već od 500 - 700 €.
 
Otprilike su to cene profesionalnih displeja. E sad, u zavisnosti od brenda i možda manje dijagonale (46") možda bi mogao da prođeš nešto jeftinije, npr između 1k i 2k eur po displeju.

Jednostavno, u pitanju su profesionalni ekrani namenjeni oglašavanju i koji u skladu sa tim imaju funkcije koje im podižu cenu. Neki od primera: veći osvetljaj, minimalne ivice koje omogućavaju da se formira video zid, sertifikovani za rad 16/7 ili 24/7, ugrađenu mogućnost da displeje povežeš iz jednog u drugi i da na taj način formiraš video zid bez bilo kakvog dodatnog procesora itd.

Ti naravno možeš da uzmeš i obične televizore i napraviš video zid sa njima, ali ti treba eksterni video procesor koji će omogućiti da jednu sliku podeliš na 4 dela u slučaju 2x2 video zida, plus ćeš imati deblje ivice između ekrana itd.
 
Loše sam se izrazio, vrhunski za moje pojmove i potrebe 😁
 
Nazad
Vrh Dno