Šta je novo?

Video clean & remaster SW.

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,339
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Imam neke digitalizovane sa 8mm filmova video koje sam snimao 1974(5 e godine. Svaki su po 5 minuta, ništa veliko. Nekiliko B&W i nekoliko u koloru. Ovi B&W su sa prilično grubog filma pa bih voleo da ih malo doteram.
Kakav SW za to ? Probao sam sa "VideoCleaner"-om i DaVinci resolve ali bez nekih dobrih rezultata. Digitalizovanu su u .AVI ali sam ih podelio i prebacio u .MP4.
 
Pa pitanje je kako si ih grebovao, sa cim, koji je kvalitet rezolucija i sta hoces da dobijes.
 
Pa ovako, sniman sa ruskom kamerom za navijanje, 2x8mm (16mm film pa se okrene za snimanje sa druge polovine). Nemam sda nikave podatke ali znam da su ga zvali "Dnevni", prilično grub grain. Agfa film iz 1974te godine. Digitalizovao ga neki tip kod hrama 1997e godine. Tražio sam da ga uradi bez kompresije i dobio u AVI formatu. Neznam koja kompresija. Nije izgreban ali izgleda kao nešto iz Kinoteke iz dvadesetih godina. Ako ti ovo nešto znači:
Kućni video 1.JPG
Kasnije sam kupovao kolor film u Parizu i Torontu i to izgleda odlično mada malo vuče na plavo jer je Kodak.
 
Još malo podataka
Kućni video 2.JPG

General
Complete name : G:\BackUps\Video files\foto kvik.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 280 MiB
Duration : 26 min 37 s
Overall bit rate : 1 470 kb/s

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format settings : BVOP1
Format settings, BVOP : 1
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Muxing mode : Packed bitstream
Codec ID : DX50
Codec ID/Hint : DivX 5
Duration : 26 min 37 s
Bit rate : 1 300 kb/s
Nominal bit rate : 4 000 kb/s
Width : 720 pixels
Height : 512 pixels
Display aspect ratio : 1.406
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.141
Stream size : 248 MiB (88%)
Writing library : DivX 5.0.5 Kauehi (UTC 2003-07-02)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 26 min 37 s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 160 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 kHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 30.5 MiB (11%)
Alignment : Split across interleaves
Interleave, duration : 40 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 500 ms
 
Poslednja izmena:
ovo ti je urađeno sa kompresijom u DivX 5 na oko 1,3 Mbps i MP3 na 160kbps. srećom pa je DivX u verziji 5 a ne 3. tako da tu nema nekog leka jer je dosta toga već ubijeno kompresijom.
da li i dalje imaš te trake u dobrom stanju? možda da uradiš opet digitalizaciju ali u AVC (recimo, na barem 25Mbps, kao da praviš bluray samo đto neće biti FHD već SD, eventualno HD). doduše, ne znam ko ovde radi takvu digitalizaciju (znam da Kintoeka koristi neku orepmu za digitalizaciju doomaći filmova)
 
Koliko ja znam, te kamere na navijanje nisu ni snimale zvuk, pa mi nije bas najjasnije sta je to kompresovano u MP3? :)

Kao sto ti je momsab vec rekao, na tim fajlovima vise nista ne moze da se uradi.
A taj Foto Kvik je uspeo da omasi sve sto je mogao po danasnjim standardima.

Jedino iz pocetka da se radi, ali nemoj u Beogradu, bolje je u Torontu. Imas ove likove i jos tonu drugih:
https://www.digitaltreasures.ca/film-restoration-service-toronto
https://www.framediscreet.com/

Ta digitalna restauracija koju hoces je prilicno zahtevan posao koji nije za svakoga.
Kada ponovo budes grebovao taj film, idi na 4K rezoluciju.
 
Nisam u Torontu vwć više godina. Ton je dodat prilikom digatalizacije, neki elevator music. Posle sam podelio na nekoliko delova i izbacio zvuk.
 
Pazi to nije uradjeno kako treba, osakaceno je, ja sam znao lika koji to profi radi iz Avala filma, e sad zagubio sam kontak, moras sacekati dok ga pronadjem, u medjuvremenu ne bi bilo lose da skoknes do FDU-a, montazeri na FDU imaju predmet prebacivanja trake na digitalni format, pa mozes da pokusas tamo!
 
Hvala ali situacija mi je takva da ne mogu da skakućem nigde.
 
Nazad
Vrh Dno