Šta je novo?

Viber na telefonu sa 2 SIM kartice privatnost

pajica123

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
22.01.2011
Poena
63
citam prvi post ne znam u cemu je problem.. ako viber registrujes sa poslovnim brojem, samo ljudi koji imaju tvoj poslovni broj u imeniku ce videti da si se registrovao na viber i to je to ­čĄö

Space Beer

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
Da, ali ─çe Viber pokupiti sve njegove (privatne) kontakte iz imenika, i ima─çe iste u Viber listi. Pa kad bude hteo da po┼íalje poruku kolegi Milanu, mo┼że da mu se omakne i po┼íalje drugarici Mileni.

Work account je moj predlog. I Viber na ra─Źunaru, pa odatle kucaj za posao, ne mora┼í ni da prebacuje┼í sa jednog naloga na drugi svaki ─Źas

bakara

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Nece da posalje drugarici Mileni ako nje nema u imeniku, ako je vec ima u imeniku u cemu je razlika?

U opste ne kapiram tu dramu oko vibera kako mislite da koristite neki mesendzer a da ne date broj a da vam istovremeno bude vezan za broj telefona?

Space Beer

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
On ho─çe da koristi Viber samo za posao, i kada otvori Viber da vidi samo poslovne kontakte. To, koliko znam, nije mogu─çe osim ako ne razdvoji naloge na telefonu. Ako instalira Viber i ne da mu pristup imeniku, mo─çi ─çe da ga koristi za 1-1 razgovore samo kada njega neko kontaktira, on ne─çe mo─çi da pokrene razgovor. Ako da pristup imeniku ima─çe i kolegu Milana i prijateljicu Milenu na listi, pa se mo┼że desiti da pogre┼íi. Pa ako neko od prijatelja ima i njegov poslovni broj vide─çe ga na Viberu, pa ─çe krenuti da ga kontaktira tu, umesto na servisu koji sada koristi, itd.

Problem je razdvajanje privatnog i poslovnog naloga. Nema jednostavnog rešenja za to. Bar ne sa Viberom.

zamzung

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
30.09.2012
Poena
93
Imam Mi nalog. Kako misli┼í da li je Security app aktivna? Postoji "Security" u listi aplikacija i ─Źak stoji da je "Recently used" :)
Nemam MI nalog a Security sam Disable skoro uradio. Smara skeniranje i ─Źi┼í─çenjem ke┼ía te kojekakvim optimizacijama.
Obi─Źan spyware.

uji

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
24.12.2019
Poena
113
Ajmo ovako: Dual apps kod Xiaomi-a je po─Źev┼íi od MIUI 12, ograni─Źen za ure─Ĺaje ispod 6GB RAM-a, ali se taj problem re┼íava pokretanjem istog kroz activity launcher (skinete sa Play Store i kucate u search bar-u dual apps). Kloniranje barem jedne aplikacije obezbedi─çe dalju postojanost ove opcije. Integralna komponenta ove funkcije je Security aplikacija. Korisnici Xiaomi.eu ROM-a ne bi trebalo da imaju ovaj problem.
Sli─Źna opcija, Clone apps, je prisutna i kod Samsung telefona, jo┼í od Samsung Experience okru┼żenja.
Za sve ostale kojima ovo softverski nedostaje, re┼íenje je Island, koji kreira poslovno okru┼żenje i ne optere─çuje resurse, a uspe┼íno klonira sve aplikacije.
Posedovanje dual sim telefona nije obavezno.

Prilozi

• IMG_20220222_192407.jpg
    IMG_20220222_192407.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 5
Vrh Dno