Šta je novo?

Via Kt-880!

Cenis da jedna Epox KT880 ploca moze biti jeftinija od 50 € za koliko ide Mercury(Epox) 8RDA3I?! Teeesko!!
Via kasni 2 godine sa KT880 (o njemu su kao nesto pricali na Cebitu 2002, pa su posle izbacili KT400 i ostalu buraniju), no, ako su napravili tako kvalitetan kontroler i citav Northbridge, da moze da podnese sva cetiri memorijska podnozja popunjena sa DDR400 modulima, onda je to veliki napredak za VIA-u i to svakako treba pohvaliti!
U svakom slucaju, onaj ko ima nF2 plocu uopste ne treba da razmislja o KT880, a onaj ko ima slabije masine i manje para, sigurno nece gledati na KT880... ja iskreno ne vidim gde se ploce zasnovane na ovom cipsetu mogu uglaviti... a obzirom na informacije koje imam to nisu provalili ni oni koji treba da ih proizvode (jedan Soltek i Epox jos uvek ih nemaju u svojim cenovnicima ka svojim risejlerima...)
Poz
Nedjo
 
Mislim da su debelo zakasnili.
Kako vidim kt880 je sasvim pristojan chipset, ali gde su bas sad nasli da ga izbace? Athlon 64 se poceo siriti, a oni prave high end platformu za proslu generaciju. Da se pojavio pre barem godinu dana mozda bi nesto uradili, ali ovako... Onome ko ima nf2 nije ni na kraj pameti da ga sad menja za kt880. Za njega je sledeci upgrade A64. Samim tim AXP polako prelazi u budzet klasu, a tamo nema mesta za ovaj chipset.
 
Nazad
Vrh Dno