Šta je novo?

Veoma cudna problem.

VortexV9

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruke
14
Poena
55
Pozdrav ljudi.. Imam jedan jako cudan problem sa monitorom...
U pitanju je klasican ASUSov monitor IPS, FHD, 27" nista specijalno.. Monitor je star par godina ali u posljednih par dana imam jako cudan problem.

Dole kod taskbara i malo iznad njega imam pulsiranje boje... Boja je roze koja puslira, mogu da postavim sliku... Medjutim to se desava na crnoj pozadini npr ako mi je tamna tema discorda onda ima treperenja, a ako je svetla tema nema ga... Takodje sada sam probao da smanjim HZ.... Monitor je 75Hz ali je bio stavljen na 60Hz... Na 75 deo koj treperi je konstantno crn, a na 50 Hz monitor nema nikakvih problema i radi normalno...
Problem je tu kad se monitor upali uvek.. Onda ima period kada ga nema pa se pojavi ponovo... Monitor koristim sa laptopom i PS5..

Nadam se da sam objasnio dobro ako ne postavicu slike. :)
 
Evo gledam na netu kazu da je moguce da je do drivera.. Updateovao sam ih medjutim isto.. Cak i kad nije povezan laptop dok ima onaj kratak period gde monitor obavestava da nema signala monitor je plav, a ta sekcija monitora dole je roze....
 
Pa onda mora da je do monitora
 
Buni me to sto radi sve normalno na 50Hz ali ne radi na 60/75....
 
Verovatno je 60 Hz default osvežavanje, kad nema priključenih uređaja, pa se zato vide te brlje. Očigledno je nešto do monitora, čim se greške vide bez spoljnog signala.
Možda je neka sitnica, kao loš kontakt, koji ne radi kako treba, kad je osvežavanje veće (jer zahteva kvalitetniji signal ili sl.) ili prosto nešto krupnije i potencijalno neisplativo za popravku.
Najbolje je odneti u servis, ako ne čačkaš sam oko tih stvari.
 
Nazad
Vrh Dno