Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Fali Kaze Flex...urgh. Baš me zanima da li bi bio bolji od Phanteksa, koštaju isto...
Kaze Flex ne moze da bude bolji od TL-C14, to je sve isti dizajn kao i Noctua NF-A14. Po svim starijim test-ovima Kaze Flex 140 je bio ispod malo ispod Thermalright modela, a bolji od Noctue, tako da je 100% egal tu sa Phanteks M25-140.
 

.
 
mislim da ima nekakav rgb sa strane. bas sam sinoc naletio na yt..
 
Slicno ko Scythe sa Wondersnail, iako koristi nove materijale, nesto ne stima, da li u izradi, da li bad batch, da li los QC/QA ko ce znati, ali nije na nivou Noctua i Phanteks izrade. Opet neka monstruzona harmonicno rezonanta buka najverovatnije.

Jedino sto Lian Li izbacuje proizvode 5x brze od konkurencije pa mozda sredi brzo stvar

 
Koristim TUF Gaming GT501 Black kuciste i donji ventilator sa prednje strane je poceo da se cuje probao sam da podmazem onu osovinicu u sredini kada se skine ona nalepnica ali bez uspeha tako da sam ga iskljucio sad samo sija 😂
Zanimame posto su napred 3x 120mm AURA RGB (1200RPM) ventilatori da li mogu da uzmem bili koji da je tih dimenzija i da podrzava AURA RGB ili mora da bude bas TUF proizvodjac ?

Ovakvi su trenutni u kucistu;
 

Prilozi

  • fan.jpg
    fan.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 22
Može bilo koji proizvođač, samo moraš paziti da li je RGB ili ARGB, i da ima isti konektor, pošto neki proizvođači kućišta koriste ne standardne (6pinske i sl).
oeskf3imqdlcltz60brwpb7v0ie2mgazbi1n8kl6taoqsupx2rbobjg0bqvi762t.png

 
Jel ima neko corsair LL fanove? Dešava mi se da blinkuju, probao sam sa neta šta su predložili ali opet se dešava.
 
Koji je najbolji (najtiši,sa najboljim protkom vazduha) ventilator da se stavi na Lc cc 120 hladnjak?......hladi ryzena 5700x.......zanima me i naše tržište a i ugarska

Hvala
 
Ako gledaš da ne luduješ ala Noctua koja košta više nego sam kuler, onda P12 Max. Ima i kod nas za 1500 dinara.
 
pa nije rekao nista u vezi cene, hoce najbolji, a najbolje uvek kosta :)
 
Oko pola ili malo iznad ljudi koji kupe Arctic P12 MAX ce zazaliti dan kad su se rodili, kad krene da im drnda xD
Koji je najbolji (najtiši,sa najboljim protkom vazduha) ventilator da se stavi na Lc cc 120 hladnjak?......hladi ryzena 5700x.......zanima me i naše tržište a i ugarska
Arctic P12 RGB/ARGB, P14 RGB/ARGB

1500-1800 din u domacim firmama pojedinacno, 5100 paket od 3x P12, i slicno/malo jeftinije kod Madjara.

Isto sto i P12 MAX, samo sa normalnim motorom, koji je provereno tih.

P12 MAX se iskljucivo koristi kad je:

Komp u drugoj sobi,
Eventualno sa zatvorenim slusalicama, i kompom ispod stola, barem metar metar i po od korisnika

ali cak i tad kad se razdrnda motor za par dana/nedelja najkasnije, pitanje je oce li i sluske da pomognu
 
Otkud sad to razdrndavanje P12 Max-a?

edit: sad se sećam naše konverzacije, ti imaš neke super osetljive uši jer si slično pričao i za p12. izvini, ali ne mogu da prihvatim tvoju tvrdnju kao 100% pouzdanu. moraću sam da istražim.
 
Ponešen hvalospevima sa Youtube-a kupio sam 4 P12 Max da bih zamenio obične P12. Malo je reći da sam razočaran. Jednostavno taj motor je bučan. Ne mogu da verujem da niko to nije pomenuo. Samo jedan kanal koji naravno nije mainstream se bavio time ali sam kasnije saznao.
 
Otprilike se svodi na buku, ne vidim da ima spominjanja razdrndavanja (razdrndan ventilator se čuje baš baš, kao da zakačinje nešto a to ovo nije - gledao sam iskustva korisnika, ne reviewe).

P12-ice Max sam 2 ugradio za sada, pa mi uzorak nije neki preterano velik i sa obe sam bio zadovoljan. Nikakvog razdrndavanja nema i posle 2 meseca rada inače bih saznao za to do sada. Naravno, oko 50% pwma gurati i nema nekog problema sa bukom. Oni koji se mahom žale na buku nagruvaju i 100% pwm, koji je preko 3000rpm pa nije ni neobično.
 
sad se sećam naše konverzacije, ti imaš neke super osetljive uši jer si slično pričao i za p12. izvini, ali ne mogu da prihvatim tvoju tvrdnju kao 100% pouzdanu. moraću sam da istražim.
Problem je sto sa razdrnda motor unutra, osovina, i pravi buku, jer je ball bearing (i to cak vise nego bicno se desava ljudi, a za ball bearing je normalno da se razdrndano cuje kao da grebe nesto nonstop, samo je kod P12 MAX jos gore)

Nije uopste problem na 3000RPM, na 3000RPM je prijatnije nego na 1000RPM, Oni koji se zale na buku i koji ih vracaju zale se ~750-1450RPM obrtaja.

Masovno ljudi vracali na ovim Discord-ima za SFF male masine, i generalno par recenzija je imalo problem

ko sto @Alex iznad kaze, taj motor nije za ljude kuci da koriste, taj motor je servere

Eto jednom od vas rade prijatno, drugom ne, taman 50% xD

Nema svrhe rizikovati uzimati P12 MAX, kad ima RGB/ARGB modeli koji ce isto odraditi, samo 100% sigurnije tise, to je poenta koju pokusavam da prenesem, nista vise nista manje.
 
Poslednja izmena:
A koja je razlika izmedju Arctic BioniX P120 i Arctic P12 PWM PST RGB (osim što ovaj drugi svetli)?......koji je bolji od ta dva za hladnjak procesora u smislu da je tiši i da više gura vazduha/bolje hladi?

Oba su oko 1500 din...
 
@Ulrich ogromna je razlika, BioniX 120 nema spojena peraja = problematicno bucan stari dizajn. + je mek ram, pa dodatno pravi problem kad sa nakaci da je nesto ispred njega i ne moze lepo da radi bez Noctua NA-IS1-12 Odstojnika (desava se da dodje do cudne buke opet).

Bionix 120 dok ne izadje nova revizija nija dobra kupovina.

Jednostavno P12 PWM PST RGB i P12 PWM PST ARGB su bez premca.
 
@Ulrich ogromna je razlika, BioniX 120 nema spojena peraja ...
Izvinjavam se, šta znači to "spojena peraja"? Gledam oba ventilatora na netu i ne vidim šta je tu spojeno. NIkoga ne mislim da zezam ili prozivam, nego me stvarno zanima. Unapred hvala.
 
Izvinjavam se, šta znači to "spojena peraja"? Gledam oba ventilatora na netu i ne vidim šta je tu spojeno. NIkoga ne mislim da zezam ili prozivam, nego me stvarno zanima. Unapred hvala.
Krila ventilatora (iliti peraja) su spojena prstenom koji je vrlo blizu samog rama ventilatora. Pogledaj na ovoj slici "obod" na vrhu krilaca
ARCTIC-P12-PWM-PST-A-RGB-Recensione-ventole-0dB-8-1536x1153.jpg
 
P12_MAX_G00.png Bionix_P120_white_G01.jpg
 
Hvala na pojašnjenu.
 
Možda nisu najbolji, ali su, bar meni, lepši i od Lian Li ventilatora...


Ko bi rekao da je CM Mobius tako dobar, ovo nisam video do sad.
 
@Ulrich ogromna je razlika, BioniX 120 nema spojena peraja = problematicno bucan stari dizajn. + je mek ram, pa dodatno pravi problem kad sa nakaci da je nesto ispred njega i ne moze lepo da radi bez Noctua NA-IS1-12 Odstojnika (desava se da dodje do cudne buke opet).

Bionix 120 dok ne izadje nova revizija nija dobra kupovina.

Jednostavno P12 PWM PST RGB i P12 PWM PST ARGB su bez premca.

Ok,P12 PWM PST je tiši ventilator ali kakvo je stanje sa hladjenjem procesorA?....koliko vidim specifikacije na sajtu arica,Bionix 120 ima solidno veći airflow (48,8 vs 67,56) i static pressure (1.85 mm H2O vs 2.75 mm H2O) pa po nekoj logici,(možda grešim) trebalo bi da više vazduha navodi na procesor i samim tim bolje ga hladi....



P12_PWM_PST_RGB_0dB_G04.png
Bionix_P120_red_G06.jpg
 
Ok,P12 PWM PST je tiši ventilator ali kakvo je stanje sa hladjenjem procesorA?....koliko vidim specifikacije na sajtu arica,Bionix 120 ima solidno veći airflow (48,8 vs 67,56) i static pressure (1.85 mm H2O vs 2.75 mm H2O) pa po nekoj logici,(možda grešim) trebalo bi da više vazduha navodi na procesor i samim tim bolje ga hladi....
Malo ali ne toliko slabiji od obicnog P12 s kojim je Bionix isto to negde, te zvanicne brojke su kompletno beskorisne.

Bionix nema nista specijalno da nacini razliku, sve specijalno kod njega je vizuelno i osecaj u ruci (gumeniji). Al to sto je gumeniji pravi problem jer nije rigidan pri radu i pod pritiskom pri montiranju (zavrnes malo jace sraf i ne funkcionise ventilator 😅
 
Poslednja izmena:
Setih se da imam nekoliko TT Toughfan 12 ventova (4 kom?), mogao bih lepo da ubacim njih u kućište, možda dokupim još jedan...
 
pa vidi se iz testa gore da specifikacije i realnost kod p12 nemaju veze s vezom, sto sam se uverio. da ima 48.8cfm na max, moj pc bi odavno izgoreo...
 
Pogredajte cm mf120/140 halo2 ja sam se prinatmo iznenadio cenom kod nas kao i argbom. Lepo su mi osvetletli provetrili Hyte Y60
 
Nazad
Vrh Dno