Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

@Dogzilla
Sad me mamiš da naručim par Phanteksa 120MP da zamenim P12 na kućištu, čisto da probam... :)

Možda potražim nešto i za Liquid Freezer, ko zna, iako bi verovatno bilo bacanje para.
Definitivno čujem nešto ali ne mogu da lociram koja od 3 P12-ice koje imam zavija...mada, nisam mnogo experimentisao sa krivama i kad igram nešto mahom su u tom zlosrećnom 1000 RPM rejonu pa verovatno otud zavijanje.

Off-topic: zna li neko gde kod nas mogu da kupim izopropil alkohol u malim količinama (tipa 100-500ml)?
 
Ako 50% moje saumoverenosti u njih dolazi od testova/review-ova, drugih 50% su licna iskustva ljudi sa stranih foruma, i mahom najvise ljudi koji su se ili profesionalno bavili necim u industriji ranije/sad, ili imaju ogromno znanje/obrazovanje/iskustvo iz fizickih i matematickih disciplina, i plus se zezaju i ceprkaju sa delovima i overclock-om ceo zivot.
To se apsolutno ne računa. Jer ako tako gledaš, i ja sam uveren 100% po pitanju većine proizvoda, što je daleko od realnosti. Bench forum je pun Asus, MSI, EK, Fractal Design zaposlenih, fanboyeva i ostalih shill-ova. Samo u ovoj temi imaš Fractal Design i EK fanboyeve i advokate. Kao što sam napomenuo više puta, ja sam se na sopstvenom primeru uverio da Fractal Design ventilatori ne valjaju ništa. Takođe posedujem stari Scythe Kaze koji radi bez greške u apsolutnoj tišini, a onda dođe @danilo989 koji sa novim Scythe Kaze cooler-om ima problema sa bukom na malim obrtajima. Po forumima se odavno piše da Scythe nije to što je nekada bio, i ovo Danilovo iskutvo ide u prilog tome.

Uzmimo i primer mojih BeQuiet Silent Wings 3 ventilatora koji se reklamiraju kao ventilatori koji isporučuju i dobar airflow a i tihi su. To jednostavno nije tačno. Tihi su jer se vrte na malim obrtajima, i tihi su jer im elektromotori imaju 6 kalema umesto 4 kao kod ostalih proizvođača, ali imaju manji airflow od gore napljuvanih Fractal Design ventilatora. Mnogo je pristrasnosti kada se priča o nečemu, zato strane forume i reviewove uzimam sa VELIKOM dozom rezerve. Ja SW3 ventilatore nikada nebih kupio da pre toga nisam video i čuo jeftinije Pure Wings ventilatore koji su fantastični za te pare.
 
@Dogzilla za 3600 procesor neces primetiti razliku :)

@alex303 absolutno se racuna, ljudi koji su najkorisnije i najtacnije stvari rekli na overclock forumu i drugim forumima nisu vise u industriji, a prethodno je jedan radio za Thermaltake/Phanteks (mozda ne secam se). Imaju visestruki staz, i na slican nacin se bore protiv dezinformacija i polovicnih i povrsnih informacija.

Sve osobe sa kojim sam pricao, i od kojih sam citao, rangiram po verodostojnosti isto, ima vec koja godina kako sam ispelaglao umece odbacivanja nedovoljno tacnih/iskustvenih ljude, i provalio najtacnije i sa najvise iskustva (i ugrubo radim nesto osnovno bazirano na rolling weighted average-u, tako da, sve je to uslo u racunicu/procenu, ...

Ali razumem osecaj na pocetku je bilo prilicno tesko proceniti, i puno puta sam kapirao kontradikcije, i shvatao da prethodna stvar nije bas najtacnija bila. Nakraju je naisplativije bilo svaku review svaki test sa ne-foruma, podporiti sa subjektivnim iskustvom iskusnih ljudi, i neiskusnih sa foruma, naci zajednicke stvari, razlicite, uporediti, i oceniti tacnost logike, i tako ukrug nekoliko puta.

Slazem se da sve forume i review-ove treba uzimati sa dozom rezerve, ali to je samo dok ne procenis ko je/ sta je sta, i dok ne podignes konkretan nivo znanja o materiji, posle nekog vremena sve to krene da se iskristalizuje, daleko od toga da mogu da procenim na nivou ljudi koji su radili u industriji, imali licni kontakt i fizicki baratali sa instrumentima i delovima, al smatram da sam dostigao maksimum pre toga, da veoma adekvatno i sa velikim stepenom sigurnosti mogu da procenim, ko je shill(tehnicki najmanje bitno kad covek razmisli, kvalitet i performanse proizvoda su onakve kakve, se, kakve veze ima shill sa tim ?), ko prica subjektivno, objektivno, kvalitet objektivnog izlaganja itd.

Nadam se/plan mi je u buducnosti, i da nadomestim manjak usavrsavanja, i prakticno i teorijsko.
 
Poslednja izmena:
Javi kad budeš kupio Phanteks ventilatore.
 
Javi kad budeš kupio Phanteks ventilatore.
Nadam se da shvatas da ce to isto biti samo moje subjektivno misljenje, za moje kuciste konkretno i jako tesko uporedivo za druge ljude i njihove potrebe ?

Takodje verovatno ih necu odmah uzeti, nego sacekati da se pojave review-ovi i komentari svih vrsta, da bih mogao proceniti jesu li stvarno najbolji, ili bolje cekati Noctuu 140mm A14x25
Sto znaci da cu kad ispricam moje iskustvo, ono biti nerazdvojivo i povezano sa drugim objektivnim review-ovima i subjektivnim iskustvima, kao i sad ?

Naravno dacu sve od sebe da iznesem u celini razdvojeno subjektivno iskustvo kad sklopim tu konfiguraciju, bez ostalog(napisanog), a ostalo u najmanje drugom post-u, nadam se drugoj temi, i sa nekom vremenskom razlikom.

Naravno postoji sansa, relativno blago-srednja, da moje razumevanja matematike/fizike i adekvatne metodologije i/ili pristup nekoj bude dovoljan da donesem nesto vise od subjektivnog zakljucka. Doduse da imam vremena i/ili pomocnika za to, i bitnije pristup i znanje i umece VSG-a, zatim u manjoj meri Steve-a sa GamersNexusa, je dosta manja, za relativan vremenski period kad ce izaci ovi ventilatori. Zelja i Volja su tu, voleo bih dublje da se upustam, tako da kako kazu englezi "Never say never"
 
Poslednja izmena:
Nadam se da shvatas da ce to isto biti samo moje subjektivno misljenje, za moje kuciste konkretno i jako tesko uporedivo za druge ljude i njihove potrebe ?
Nadam se da ti shvataš da mi više znači tvoje mišljenje, nego mišljenje nekog average Joa-a sa newegg-a koji cooler na cpu montira bez da skida nalepnicu sa baze. I ne znam zašto toliko ideš u detalje sa metematikom i metodologijom i ostalim glupostima. Pričamo o ventilatorima zaboga, a ne o otvorenoj operaciji mozga i složenim fizčkim proračunima. Valjda znaš da prepoznaš kvalitetan materijal to jest plastiku kad je dodirneš rukom. Valjda imaš uši da čuješ koliku buku stvara ventilator. Da li je buka od protoka vazduha ili od vibracija elektromotra. Samo je bitna koja je spoljašna temperatura, a to svaki dom ima. Pribaš, vidiš, očitaš temperature sa GPU-a i CPU-a i to je to. Kakvi merni uređaji, kakvi pomoćnici, hahhaah. Pričamo o glupavim ventilatorima za kućište i CPU. Nema potrebe da se toliko zanosiš.
 
Nadam se da ti shvataš da mi više znači tvoje mišljenje, nego mišljenje nekog average Joa-a sa newegg-a koji cooler na cpu montira bez da skida nalepnicu sa baze.
Shvatam, nervira me sto toliko sikinaris absolutno sve strane reviewere i naucnu metodu i previse stavljas vrednosti na subjektivan osecaj. Matematika i metodologija glupost, kako mozes nonstop da diskriminises naucne discipline, samo zato sto ti licno ne stavljas njih na istu vrednost kao neke druge stvari, ...

Zato pokusavam da objasnim da treba manje da stavljas vrednosti na moje i misljenja od drugih, dokle god ona nisu prisnije vezana i uporedjena sa test-ovima velikana na internetu. Takodje ja nisam izneo ni blizu dovoljno dokaza/primera u odnosu na ljude cijim misljenjima verujem na stranim forumima, tako da moje definitivno nije na zavidnom nivou (doduse nije ni za bacanje).

Valjda znaš da prepoznaš kvalitetan materijal to jest plastiku kad je dodirneš rukom. Valjda imaš uši da čuješ koliku buku stvara ventilator.
Kvalitet same plastike/debljina mi je subjektivno nebitan, dokle god nije najveci krs, kompletno imam drugo rezonovanje za ovo. Podnecu i ignorisati krs izradu (nijedan sekund necu razmisljati o njoj u glavi), dokle god mi se ne raspadne ventilator, ili primetim ozbiljan problem manjak protoka vazduha. (naravno odnos cene/kvaliteta/dugotrajnosti jos uvek je u igri.

Valjda imaš uši da čuješ koliku buku stvara ventilator. Da li je buka od protoka vazduha ili od vibracija elektromotra.
Podnosim buku, bilo od vazduha, motora, veoma dobro, coil-whine relativno dobro, lako se privikavam na sta god mi zuji iz racunara, ne koristim slusalice, uopste nemam potrebu za absolutnom tisinom, (imam znatizelju da uporedim, ali samo sa istrazivacko-uporedjivacke strane, za sad)
Pričamo o glupavim ventilatorima za kućište i CPU. Nema potrebe da se toliko zanosiš.
Meni sve samo ne glupavi, slozicemo se da se ne slazemo. Hvala na komplimentu, na protiv moj san je da se jos vise zanosim u sve vezano za hladjenje, struju i skladistenje oko racunara.

Da li sad shvatas zasto toliko vrednosti pridodajem subjektivnom naspram objektivnog, toliko stvari koje ja trazim koje su meni dobre, su kompletno suprotne od tvojih potreba, sto je sasvim normalna ljudska pojava. Kako onda bilo sta subjektivno uporedjemo i dajemo savete i diskutujemo ? Zamisli sad hipotetcki da nista nisi procitao od mene niti da znas bilo sta, i da sad sturo jednostavno i kratko kad dobijem phanteks ventilatore iznesem subjektivna zapazanja, em neces razumeti kako zasto je kod mene tako, em ces biti zbunjen i potrosicemo hiljade reci u unakrsnoj prepisci, zato sto nismo postavili okvire debate na pocetku,, zbunicemo druge ljude, itd, ...
 
Poslednja izmena:
Kao neko ko se bavi elektronikom, meni je ventilator jako glupav, primitivan, i totalno nezanimljiv uređaj da bi toliko ulazio u detalje. A i moraš da shvatiš da to što tebi nije bitan kvalitet plastike dosta govori o tvom neiskustvu. Dobar proizvod čine sitnice i posvećenost detaljima. To govori mnogo o proizvođaču i o tome koga ciljaju proizvodom. Ventilator je jednostavan. Treba da bude tih, da gura što je više moguće vazduha, da ima solidan mounting sistem, i da u zavisnosti od cene ima dug životni vek. Ti detalji o kojima ti pričaš, merenje, pomoćnici (lol) zahtevaju sofisticiranu opremu, specijalne prostorije, i znanje koje nećeš steći čitajući forume i gledajući youtube video reviewove. Počni sa osnovnim stvarima. Zakoni termodinamike. Napravi svoje prvo pojačalo ili fan controler. Onda možemo da pričamo, do tada. Čekam da kupiš Phanteks ventilatore i da mi preneseš svoje objektivno mišljenje.
 
Samo zato sto je tebi, ne znaci da je meni, niti da je drugima, i za ovo se slazem da se ne slazemo. Veoma dobro mogu da procenim kvalitet plastike (koristim Scythe Gentle Typhoon trenutno), i cool mi je da ga drzim i gledam, ali nema nikakve veze sa stvarnoscu, u realnoj upotrebi sam uhvatio sebe da ne primetim (Preteran kvalitet i estetika su cool samo na papiru, u realnom koriscenju prilicno manje bitni, samo je bitan odnos cene/kvaliteta/performansi.

Moj licni stav (konkrektno mislim na ovo iznad C/K/P, da je previse ici samo zato sto se moze ili je dobar osecaj. Hvala profesorkama srpskog za maltretiranje da gledam pokondirenu tikvu i bubu u uhu, dok bi ja radije kanter pikao. Nikako ne mislim da svi trebaju, ili da je dobro za sve, svako je svoj covek, i imao je drukcije odrastanje, ima drukciji zivot, samo koristim kao izvor mojih licnih odluka. Samo neki treci bi mogao da proceni razliku u znanju izmedju nas dvojice, nikako ti o meni, niti ja o tebi, barem ne objektivno (Jel mora da se odvojeno proceni absolutno od relativnog poznavanja elektronike/matematike/fizike/statistike, i onda iskristalise iz ta dva krajnje poredjenje).

Poceo i zavrsio sa osnovama, san mi je dalje, ne zanimaju me pojacala niti fan controleri (za sad, mada fan controleri mozda nekad). Fizicki je nemoguce da ti prenesem objektivno misljenje kad ih budem kupio, procitaj ponovo moj prethodni post, objasnio sam zasto je to nemoguce meni, a i generalno vecini ljudi. Nije tehnicki/vecinski off-topic, al preveliki su mi odgovori, tako da cu se zaustavim ovde.
 
Poslednja izmena:
Kao neko ko se bavi elektronikom, meni je ventilator jako glupav, primitivan, i totalno nezanimljiv uređaj da bi toliko ulazio u detalje. A i moraš da shvatiš da to što tebi nije bitan kvalitet plastike dosta govori o tvom neiskustvu.
To sto je tebi glupav i primitivan, ne znaci da je i drugima. Meni je ventilator jedan od najbitnijih faktora kod pravljenja kompjutera jer apsolutno ne zelim da mi ikakva buka ometa rad ili uzivanje. Koristim vodeni sistem koji kosta vise od soma evra bas zbog toga.

Kvalitet plastike na ventilatoru je najmanje bitan faktor. Bitno je kako se ponasa, necu da ga sutiram pa da brinem dal ce se raspadne. Ako je dovoljno kvalitetna plastika da izdrzi normalnu operaciju ventilatora, to je sve.
 
To sto je tebi glupav i primitivan, ne znaci da je i drugima. Meni je ventilator jedan od najbitnijih faktora kod pravljenja kompjutera jer apsolutno ne zelim da mi ikakva buka ometa rad ili uzivanje.
To što sam napisao nema veze sa tobom i ostalima. Da meni tišina nije prioritet, nebi dao 120 eura za 4 ventilatora. Kod mene je samo apsolutna tišina prihvatljiva. A ventilator je glup i primitivan uređaj posmatrano iz ugla nekoga ko se bavi elektronikom i ko je sam izradio nekoliko daleko kompleksnijih uređaja. To što sam napisao je upućeno Dogzilli jer čovek toliko ulazi u detalje kao da će sutra da startuje youtube fan review channel sa sve osobljem, mernim instrumentima...itd. Spustite se malo na zemlju. Ventilator treba da bude tih, pouzdan, i kvalitetan. Ne pravite nauku od toga jer niti imate znanja niti iskustva.

Kvalitet plastike na ventilatoru je najmanje bitan faktor. Bitno je kako se ponasa, necu da ga sutiram pa da brinem dal ce se raspadne. Ako je dovoljno kvalitetna plastika da izdrzi normalnu operaciju ventilatora, to je sve.
Eh mladost i neiskustvo. Da li ti znaš šta se dešava sa plastikom i gumom kako vreme prolazi? Jel vi stvarno mislite da Noctua daje 6 godina garancije i da se to odnosi samo na to da li će se ventilator i dalje vrteti posle tog vremena? Plastika i guma vremenom propadaju usled sporih hemijskih reakcija koje nastaju usred oscilacija temperature i izloženosti svetlošću. Plastika i guma posle nekoliko godina postaju krute i ekstremno lako lomljive. Elektromotori i kod vrhunskih ventilatora koji su nečujni, proizvode mikrovibracije i toplotu koja dodatno stresira plastiku koja je već izložena hemijskom degradacionom procesu. Ceo elektromotor i hilzna kroz koju prolazi osovinica propelera naležu na tu "nebitnu" plastiku. Dovoljno je da dođe do glodanja unutar te plastike koje se meri u stotom delu milimetra i dolazi disbalansa i "mikro-landaranja" koje stvara vibracije i buku. Ako ste nekada otvarali neko staro napajanje, da li vam se desilo da se ventilator bukvalno raspadne u predelu gde se šrafe šrafovi. To je taj proces i propadanje o kojem pričam. Da li ste se ikada zapitali zašto Rosa voda ima rok trajanja. Pa nema voda rok trajanja, nego plastična ambalaža zbog gorespomenutog hemijskog procesa, vremenom ispušta toksične materije u vodu koje su štetne po organizam.
 
Uzeo NF-A14 Chromax 1500 PWM 4 komada. Prezadovoljan sam. Do 1.000 obrtaja su nečujni, barem u mom kućištu. Na jednom se pojavljuje neko jako cudno tiho zujanje, ali ne mogu da provalim još uvek da li je do strujanja vazduha ili do samog ventilatora. Svakako ću proveriti detaljno, ali sam generalno prezadovoljan.
Tako se i Arctic ponasaju. Da platim 25 evra po ventu i da zuji i ispusta iritante zvuke, na to ne bi pristao.
 
Nadam se da ti shvataš da mi više znači tvoje mišljenje, nego mišljenje nekog average Joa-a sa newegg-a koji cooler na cpu montira bez da skida nalepnicu sa baze. I ne znam zašto toliko ideš u detalje sa metematikom i metodologijom i ostalim glupostima. Pričamo o ventilatorima zaboga, a ne o otvorenoj operaciji mozga i složenim fizčkim proračunima. Valjda znaš da prepoznaš kvalitetan materijal to jest plastiku kad je dodirneš rukom. Valjda imaš uši da čuješ koliku buku stvara ventilator. Da li je buka od protoka vazduha ili od vibracija elektromotra. Samo je bitna koja je spoljašna temperatura, a to svaki dom ima. Pribaš, vidiš, očitaš temperature sa GPU-a i CPU-a i to je to. Kakvi merni uređaji, kakvi pomoćnici, hahhaah. Pričamo o glupavim ventilatorima za kućište i CPU. Nema potrebe da se toliko zanosiš.

A ti mislis da neki tamo averge Joe-a sa newegg-a nema usi da cuje koliku buku nesto stvara,ne moze da pipne nesto i vidi kakvog je materijala?.....ne moze da ocita temperaturu sa CPU-a i GPU-a?.....i obavezno ostavlja nalepnicu na bazi kulera?

Veruj mi,prosecan Joe sa newegga zivi u nekoj daleko tehnoloski,pravno,kulturno,ekonomski razvijenijoj civilizaciji i drzavi nego mi ovde u Srbistanu,i pristupnije su mu sofisticiranije i bolje tehnologije nego nama.......pa razmisli da li ces ga i ubuduce toliko podcenjivati (mada,svakako stare navike se u Srbadiji skoro nikada ne menjaju,narocito ne pod stare dane)

Btw,ti ne verujes ni nasim ljudima kada ti npr napisu da (poneki) Fractal ventilatori i nisu bas nesto najgore napravljeno u istoriji nase planete,pa nikom nista......mislim da je pravo pitanje da li ti verujes ikome,a najvise sam sebi :)
 
Eh mladost i neiskustvo. Da li ti znaš šta se dešava sa plastikom i gumom kako vreme prolazi? Jel vi stvarno mislite da Noctua daje 6 godina garancije i da se to odnosi samo na to da li će se ventilator i dalje vrteti posle tog vremena? Plastika i guma vremenom propadaju usled sporih hemijskih reakcija koje nastaju usred oscilacija temperature i izloženosti svetlošću. Plastika i guma posle nekoliko godina postaju krute i ekstremno lako lomljive. Elektromotori i kod vrhunskih ventilatora koji su nečujni, proizvode mikrovibracije i toplotu koja dodatno stresira plastiku koja je već izložena hemijskom degradacionom procesu. Ceo elektromotor i hilzna kroz koju prolazi osovinica propelera naležu na tu "nebitnu" plastiku. Dovoljno je da dođe do glodanja unutar te plastike koje se meri u stotom delu milimetra i dolazi disbalansa i "mikro-landaranja" koje stvara vibracije i buku. Ako ste nekada otvarali neko staro napajanje, da li vam se desilo da se ventilator bukvalno raspadne u predelu gde se šrafe šrafovi. To je taj proces i propadanje o kojem pričam. Da li ste se ikada zapitali zašto Rosa voda ima rok trajanja. Pa nema voda rok trajanja, nego plastična ambalaža zbog gorespomenutog hemijskog procesa, vremenom ispušta toksične materije u vodu koje su štetne po organizam.
Nit mladost, nit neiskustvo.
Lezaj ce umreti daleko pre nego sto ce plastika da se skenja. Mada ne znam kakve si ti ventilatore koristio... Ne, nikad mi se ventilator nije raspao. Opet, ne koristim jeftina kineska sranja jer mi je buka izuzetno bitna.
 
@Dogzilla
Sad me mamiš da naručim par Phanteksa 120MP da zamenim P12 na kućištu, čisto da probam... :)

Možda potražim nešto i za Liquid Freezer, ko zna, iako bi verovatno bilo bacanje para.
Definitivno čujem nešto ali ne mogu da lociram koja od 3 P12-ice koje imam zavija...mada, nisam mnogo experimentisao sa krivama i kad igram nešto mahom su u tom zlosrećnom 1000 RPM rejonu pa verovatno otud zavijanje.

Off-topic: zna li neko gde kod nas mogu da kupim izopropil alkohol u malim količinama (tipa 100-500ml)?
Po mom iskustvu P12 je nečujan do 900-950 RPM, sve preko toga ima taj šum... Iz tog razloga ja dva prednja i i zadnji držim na 900, gornje na 700, s tim da sam namestio da od 70C pa naviše broj obrtaja raste, što se ne dešava nikad...

EDIT: Koliko ja znam izopropil je "opasan" po izvesne vrste plastike, boje uzmi medicinski benzin, imaš ga u svakoj apoteci...
 
@Ulrich Nekolio nedelja/meseci posle Phanteks-a, a Phanteks je trebao da izbaci sredinom 2019, taj roadmap stari sto si linkovao, to je Noctua odlozila vec 2 puta do sad, ni nema ga za ovu godinu vise :)

I samo veoma kratko, iz mog iskustva takodje nema raspadanja pre 5 godina koriscenja za bilo sta osim najveci krs ventilatore, imam i neke solidne koji i duze od toga se nisu raspali, podmazani otvarani nekoliko puta. Isto/slicno iskustvo imaju ljudi na stranim forumima. Tvrdoca kvalitet plastike ne znaci dugovecnost plastike (naravno u normali, niko ne treba da koristi iste ventilatore 10 godina), takodje se slazem da ce lezaj otici daleko pre.

Ja sam licno najvise problema imao, najlosija iskustva sa Noctua NF-F12 i Scythe Gentle Typhoon, A jeftini najstariji Cooler Master providni LED crveni se 2/3 njih jos drzi iz 2010 sto sam kupio , Enermax Magma iz 2012/14, vrh kvalitet takodje, sve ostalo nedovoljno. Prasinu ne brisem cesto (ventovi su puni nje), klimu ne palim skoro uopste, tako da je razlika u temp/vlagi i mucenju ventilatora maksimalna kod mene :) za jeftinog izgleda i osecaja Cooler Master LED bila.

@Yojinbo, Prvo cekam da izadje Phanteks nove generacije, pa da vidim je li vrede, ako vrede uzimam, ako ne cekam Noctuu, i rado bih ja uzeo, Al nije nista izaslo, kasne vec godinama oba ( sto podrzavam, koliko god da kasne, koliko kog da im treba cekam strpljivo, ako to znaci da postoji sansa za veliki boljitak)
 
Poslednja izmena:
Po mom iskustvu P12 je nečujan do 900-950 RPM, sve preko toga ima taj šum... Iz tog razloga ja dva prednja i i zadnji držim na 900, gornje na 700, s tim da sam namestio da od 70C pa naviše broj obrtaja raste, što se ne dešava nikad...

EDIT: Koliko ja znam izopropil je "opasan" po izvesne vrste plastike, boje uzmi medicinski benzin, imaš ga u svakoj apoteci...
Ne sve preko...čim pređe 1100, opet je tih. Već na 1200 je ok...
Ma, treba da experimentišem s krivama a mrzi me, to je problem, heh.

Izopropil koristim samo za čišćenje procesora i kulera od paste...imao sam odavno bočicu od 100ml, zaboravih i kad sam je uzeo od jednog lika na KP, ali ostalo je na dnu. Sad prodaju samo od litar naviše, što je mnogo...
 
@Dogzilla
Pa sto onda ne uzmes te Phanteks fanove ako ih vec toliko potenciras? Ako su toliko dobri, koliko se prica o njima, zasto bi onda cekao nove Noctue jos godinu dana...
Sigurno ima kolega koji su u blizini, koji imaju SW3/Noctua/Arctic/NB Eloop, pa mozete da se organizujete jedno popodne uz pivo i testirate sve to i bacite utiske subjektivno, pre svega za buku...
Cini mi se da je kolega @Erik011 veliki fetisist Corsairovih fanova, za koje je tvrdio da su najbolji koje je koristio...Tako da eto prilike...
Cak i da ne mozete mozete jedan drugom da posaljete postom isprobate pa vratite...
 
A ti mislis da neki tamo averge Joe-a sa newegg-a nema usi da cuje koliku buku nesto stvara,ne moze da pipne nesto i vidi kakvog je materijala?.....ne moze da ocita temperaturu sa CPU-a i GPU-a?.....i obavezno ostavlja nalepnicu na bazi kulera?

Veruj mi,prosecan Joe sa newegga zivi u nekoj daleko tehnoloski,pravno,kulturno,ekonomski razvijenijoj civilizaciji i drzavi nego mi ovde u Srbistanu,i pristupnije su mu sofisticiranije i bolje tehnologije nego nama.......pa razmisli da li ces ga i ubuduce toliko podcenjivati (mada,svakako stare navike se u Srbadiji skoro nikada ne menjaju,narocito ne pod stare dane)

Btw,ti ne verujes ni nasim ljudima kada ti npr napisu da (poneki) Fractal ventilatori i nisu bas nesto najgore napravljeno u istoriji nase planete,pa nikom nista......mislim da je pravo pitanje da li ti verujes ikome,a najvise sam sebi :)

Ti izgleda još uvek živiš u 90im i pod sankcijama. Moraš da se probudiš i maneš te iluzije da na zapadu cveta cveće. Apsolutno sve što mi je bilo potrebno od hardware-a sam bez problema nabavio u Srbiji koju toliko mrziš i podcenjueš. O mojoj mašini jedan average Joe može samo da sanja. Ja sam preko bio, a i radim u stranoj firmi gde sam u neprekidnom kontaktu sa ljudima sa "zapada" i vrlo dobro znam kako razmišljaju, a kroz svakodnevne razgovore sa njima se neprekidno zaprepašćujem koliko smo mi podcenjen narod od strane nas samih. Upotrebio bi razne uvrede (skroz zasluženo) da opišem intelektualni i mentalni kapacitet ljudi sa zapada, ali nije lepo, a nije ni tema.

I naravano da ne verujem za Fractal Design, jer imam 4 komada, i sva 4 su smeće. Ja sam se samo nadovezao na sve ono loše što je već rečeno od strane drugih ljudi i potvrdio da ne valjaju.

Ovaj cooler na slici je izvađen iz CyberPower kompletne konfiguracije koja se pregrevala iz "nepoznatih" razloga. QC i ekspertiza na zapadnom nivou.
 

Prilozi

  • cyberpower.jpg
    cyberpower.jpg
    159.7 KB · Pregleda: 22
Ti izgleda još uvek živiš u 90im i pod sankcijama. Moraš da se probudiš i maneš te iluzije da na zapadu cveta cveće. Apsolutno sve što mi je bilo potrebno od hardware-a sam bez problema nabavio u Srbiji koju toliko mrziš i podcenjueš. O mojoj mašini jedan average Joe može samo da sanja. Ja sam preko bio, a i radim u stranoj firmi gde sam u neprekidnom kontaktu sa ljudima sa "zapada" i vrlo dobro znam kako razmišljaju, a kroz svakodnevne razgovore sa njima se neprekidno zaprepašćujem koliko smo mi podcenjen narod od strane nas samih. Upotrebio bi razne uvrede (skroz zasluženo) da opišem intelektualni i mentalni kapacitet ljudi sa zapada, ali nije lepo, a nije ni tema.

I naravano da ne verujem za Fractal Design, jer imam 4 komada, i sva 4 su smeće. Ja sam se samo nadovezao na sve ono loše što je već rečeno od strane drugih ljudi i potvrdio da ne valjaju.

Ajd' da ne idemo previse u off,ali svako moze da vidi gde su danas (u bilo kom smislu) jedna Nemacka,Francuska,Svajcarska itd,USA i da ne spominjem,a gde smo mi......dovoljno da pogledas nase TV vesti svaki dan,pa vidis koliko smo svetlosnih godina daleko od one napredne zapadne civilizacije ljudskog drustva....i naravno da nas tamo nikada nece ni primiti,koji cemo im?

I sad,veliko je pitanje kako su oni ljudi sa takvim nazadnim itelektualnim i mentalnim kapacitetima (po tebi) uspeli da sagrade takve civilizacije?....i koliko vidim,i nasi ljudi (sve vise i vise) iz Srbije odlaze na taj zapad

U nasoj lepoj Srbiji ostaju (cast izuzecima) samo stari ljudi,oni koji ne mogu nikako da odu negde na zapad,oni koji su clanovi SNS-a (ili koje vec aktuelne vladajuce garniture),huligani,navijaci i oni biznismeni koji se bave projektima tipa "plantaza marihuane uz drzavnu subvenciju"

A sto se tice Factal Design-a,ja imam 3 komada 14ice Prismi i prave mi odlicnu promaju,tihi su i lepo svetle pa nikako ne bih mogao da ih nazovem smece.....ali eto,to moje misljenje zasnovano na licnom iskustvu se ne racuna ili sta vec?.....ili nije proslo partijski konsenzus? :)
 
@Ulrich Mani se. Nije tema.

On topic: Izašao je beli Shadow Wings 2 i mogu reći da odlično izgledaju. Ovo će biti idealno za one koji vole white builds.
 
@Ulrich Mani se. Nije tema.

Naravno,ali ti si prvi poceo o averge Joe-u sa zapada,a ja se nadovezao da sigurno nije "bolji" po tome neki averge Zivorad iz Male Krsne,niti njegov averge necak Petar koji zivi u sred kruga dvojke u Bg-u...
 
On topic: Izašao je beli Shadow Wings 2 i mogu reći da odlično izgledaju. Ovo će biti idealno za one koji vole white builds.
Krs performanse, nema RGB, nije potpuno beo, ceka se Silent Wings 3 izvedba, ...
Cooler Master Sickleflow 120 ARGB lepse izgleda i mnogo je primamljiviji (vec ima 140 verzija crnog sa-ce i bela uskoro)
mfx-b2dw-183pa-r1_05.webp
 
Arctic takođe ima full white verzije P modela, ali bez RGB...
Phanteksovi F140HP i HP-II isto imaju potpuno bele verzije. Mislim da i neki Silverstone fanovi...
 
Poslednja izmena:
Ne sve preko...čim pređe 1100, opet je tih. Već na 1200 je ok...
Ma, treba da experimentišem s krivama a mrzi me, to je problem, heh.

Izopropil koristim samo za čišćenje procesora i kulera od paste...imao sam odavno bočicu od 100ml, zaboravih i kad sam je uzeo od jednog lika na KP, ali ostalo je na dnu. Sad prodaju samo od litar naviše, što je mnogo...
Nisam potpuno te razumeo, da li kažeš da su P12 od 00-950 tihi (da ne bude zabune to tvrdim i ja), pa bučni od 950-1100, a onda čim pređe 1100 opet su tihi?
Ako je tako to bi bilo otkriće za mene...

EDIT: Medicinski bezin za čišćenje procesora i kulera od paste. Ako tražiš perfekciju, prvo medicinski benzinpa onda posle toga izopropil ili alkohol...
 
Poslednja izmena:
@jurodivi dzabe nije ARGB, i kod nas samo providna verzija ima Arctic-a sto je odlicno za RGB, al ovako bez lepse mi izgleda Sickleflow i jos ima gumene odstojnike protiv vibracija
360984fbea36914c8bcde3d1b874a6d53f6083325a1600ab60bbe5ba5ea6e875.jpg

A ta dva Phanteks modela bas lepo izgledaju da, i super su za namestanje u sredinu vazdusnog kulera sa dve kule kao NH-D15S, i osim kruznijih dimenzija identicni kao MP verzija, odlicni.
 
Cini mi se da je kolega @Erik011 veliki fetisist Corsairovih fanova, za koje je tvrdio da su najbolji koje je koristio...Tako da eto prilike...
Cak i da ne mozete mozete jedan drugom da posaljete postom isprobate pa vratite...
Kolega je u apsu jer je kritikovao nov forum i manjke stvari tipa "moj PC".

A12x25 su ih zamenili na tronu, ali blisko drugo mesto su ML120. Ako kolega hoce da ih proba, rado cu ustupiti jedan na test :)
 
Kolega je u apsu jer je kritikovao nov forum i manjke stvari tipa "moj PC"
Lol...jad i beda. Forum jeste degradirao po pitanju funkcija i preglednosti...

A ta dva Phanteks modela bas lepo izgledaju da, i super su za namestanje u sredinu vazdusnog kulera sa dve kule kao NH-D15S, i osim kruznijih dimenzija identicni kao MP verzija, odlicni.

Šteta što ih je skoro nemoguće naći...F140HP je dolazio uz starije verzije TC14PE kulera (ona koju ja imam), F140HPII je dolazio uz noviju verziju i jeste dobar ali kao da su rešili da ih ne prodaju odvojeno i forsiraju samo F140XP i MP...možda ih ima negde po Zapadu, Amazon i slično.
 
Poslednja izmena:
https://www.newegg.com/phanteks-ph-...hanteks&cm_re=phanteks-_-35-709-044-_-Product

samo $15 na akciji trenutno, baci pogled na newegg temu u drugom delu foruma, proveri jel radi jos uvek, registruj se, odradi sve korake do upista kartice, mozda nije toliko skupo (jedino sto ces se cimati da ides da potpisujes papir kad stignu)

Mozda je neko imao iskustva za performance-pcs, to bi trebalo da bude standardno carininjenje/postarinjenje, jedino sto sto je doslo do izmene ljudi u carini nedavno:
https://www.performance-pcs.com/fan...n-white-frame-white-blades-ph-f140hp-wt2.html

Na zalost PPCS je $24 shipping za dva venta ($30), tako da je newegg sa ukljucenim porezom i carinom na placanju/slanju bolja opcija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno