Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

A procesor koji je overklokovan,tj trebalo bi da bude jos topliji?

Ajd,malo kasnije cu da vratim GPU na stock,pa da vidim kakve ce biti temperature,ali koliko se secam,nije neka ne znam kakva razlika...

I ja imam ovu grafiku


Core clokovi su joj

1683 MHz / 1569 MHz (OC Mode)
1657 MHz / 1544 MHz (Gaming Mode)
1582 MHz / 1480 MHz (Silent Mode)
 
Poslednja izmena:
Ja sve što sam probao od 9xx pa nadalje od nVidie se (meni barem) isplatilo undervoltovati.
Zamenim 5% performansi za 30% buke i temperature.
Još kada je neki budžet model sa kilavim (ili usisivač level dB) hlađenjem, a fabrički dolazi OC-ovan...
 
Scythe-ov najbolji proizvod je bio Gentle Typhoon ventilator. Koji, zapravo nije bio njihov vec Nidec Servo ;)
Sad Adata/XPG licencira Nidec-e xD (+4-pin PWM+daisy-chain+guma protiv vibracija), a za Scythe, ventilatori su im eh, tu i tamo, al za same kulere su se potrudili sa najnovijom serijom Fuma 2, Ninja/Mugen 5. A takodje i imaju odlican dual-tower onaj Reeven Okeanos iz sestrinskog brend-a, on je cudoviste za hladjenje, steta sto nema Reeven-a u Evropi da se nadje.
productGallery285.png
0bcaed_0a359655c4ef4b7e8b024a1ce71dbd13.webp
 
Poslednja izmena:
Pitanje je samo za koliko će Adata da ih prodaje...

Okeanos dobro hladi, samo pati od iste boljke kao svi ti veliki kuleri iz ranijih godina, očajna kompatibilnost s memorijom...
 
...nije on topic, ali - Avatar >> nickname >> About(O meni).
 
Ok, posto vidim da se dosta piskara o case fanovima...

Posto imam vec Arctic p14 pwm pst value pack, spremne da zameni stock PW2 u BQ 500dx kucistu - vredi li prelazak na famozne Noctue NF- a14 ili ne?
Da se resim ovih AF doplata bi bila 40e za Noctua pack od 4 komada, sto bi idealno bilo za moj build (2x intake front, 2x out -> 1 gore i 1 pozadi)
 
Vredi. Zbog dugotrajnosti i tišine. Za razliku od gorespomenutih, Noctua nije precenjena i vredi para.
 
Ma jok, zašto bi menjao...ne vredi uopšte.
Pogledah na YT par direktnih testova/uporedjivanja sa akustikom, i AF deluju ok, 90% performansi je tu. Da, imaju bucniji profil na oko 1000 rpm-a ali to se da srediti podizanjem/spustanjem krive...
Racunam ako i produvaju za 2-3 godine, u kantu i uzmem nov set za 30e... Mada ako je Noctua zaista toliko dobra kao sto se "kunu" u nju (ne samo ovde i drugar koji mi je davao savete oko builda ih preporucuje i smarao me da uzmem iste "kaki" fanove :) ), da ne kupujem onda dvaput za 5-6 godine...

TT i Scythe imaju svoje (Nidec) Typhoon verzije ali su cenovno isti sa Noctuom... Pritom TT Toughfan tek treba da iskoci i upitno je kakav je (mada deluje kao dobra kopija nf-a12x25... Scythe-ovi se uvek razgrabe
 
Pazi. Arctic su odlični fanovi. Mislim da u tom cenovnom rangu nema ništa bolje. Sa Noctuom om dobijaš dugotrajnost pre svega, a i tišinu. Kad za 5 godina budeš menjao kućište, nećeš morati da razmišljaš o ventilatorima. Samo ih presadiš. Ja sam juče skidao fan sa mog Noctua coolera. U pitanju je verzija od 150mm. Kao što rekoh gore, kvalitet i tišina vs BeQuiet, mrtva trka. Cena je veća ali vredi. Ja ne volim da menjam komponente tako često, tako da uvek dajem prioritet kvalitetu. Na kraju sve od tebe zavisi.
 
NF A14 mogu da uzmem za 18.5e komad doduse one braon varijante, vidim da imaju i varijaciju od 5V?.
Sada videh da im je sediste/shop relativno blizu od mene (fazon 10min voznje, lol) tako da mogu da skoknem i pogledam licno...
 
Poslednja izmena:
Uf. Ta boja im je odvratna. Ali ako tebi ne smeta, go for it. Cena je ok.
 
GPU radi na 0.75V i trosi 120W. Debelo je undervoltovan, eto tako postize te temperature. Taj GPU moze da vuce preko 250W lagano. Znaci radi na manje od pola snage.

Sta velis sad?...Da li ti je i dalje malo verovatno,da li je i dalje debelo undevoltovano ili sa pola snage?....:cool:

Nekih 10ak min sam igrao Kingdom Come Deliverance....(sve na high ili ultra,1440p u NVCP ograniceni FPS na 74)

Gpu boost 1936mhz
Gpu voltage 1.0500V
Gpu power draw 218W

Temperatura Gpu-a u loadu oko 54-55....Cpu-a oko 53 (klokovan sa 1.280v naponom).......isti FD prisma ventilatori....🤣

Untitled.jpg
Post automatically merged:

I svakako da cu da ga undervoltujem ponovo (ovo je samo testa radi) ,sto bi mi temperaura GPU-a bila 55 kada moze i 45 sa FD prisma ventilatorima 🤣 A isti FPS,iste performanse......sve zapravo isto u igrama,osim sto GPU radi sa manjim naponom,manje se zagreva i manje trosi struje
 
Poslednja izmena:
I ja sam stavio reakciju na tvoje vredjanje :)
 
naopako da je vredjanje, to je cinjenica. ;) jadniji potez skoro nisam video..
 
Da slazem se,bas je jadno da tako nekog vredjas.....Iako je po tvojoj percepciji relanosti to mozda vrlina

I postavio sam shot grafikce kada nije undervoltovana gde su prakticno isti termalni rezultati (samo GPU nema 46 nego 54 stepena u loadu) kao i kada je undervoltovana,sve sa FD prisma ventilatorima,pa onda u cemu je sustinska razlika?.....to ti nije smesno?

Btw,eto ti jos jedan report :)
 
Poslednja izmena:
Po ovom,ovaj Scythe Kaze Flex bas i nije nesto ventilator za CPU...


Verovatno je bolji Artic,BioniX P120


Nema RGB,ali je bar jeftin,dostupan kod nas (a i ima malo crvene boje)
 
Da bacim update za slim Arctic - uradili refund, bez nekog obrazlozenja. Samo na moj upit zasto je 'in progress' dobio sam refund obavestenje i sa PayPal-a mejl o istom... Sada sam u rebusu da li da ponovo porucim ili ne.
 
Da bacim update za slim Arctic - uradili refund, bez nekog obrazlozenja. Samo na moj upit zasto je 'in progress' dobio sam refund obavestenje i sa PayPal-a mejl o istom... Sada sam u rebusu da li da ponovo porucim ili ne.
Ja sam naručio jedan preko KP, stigao je bez problema. Još ga nisam ubacio, to ću kad prepakujem mašinu...možda ga i ne iskoristim, ko zna.

Kad smo već kod toga, kako ja da namestim da mi se konfiguracija vidi ako tebi ? Popunio sam sva polja, a ne prikazuje je.

Ubacio sam kao potpis.
 
Ajde baci na PP 'dobavljaca', da vidim ako mogu da se ne mlatim sa nemustim engleskim u nemaca... 'fala.
 
Po ovom,ovaj Scythe Kaze Flex bas i nije nesto ventilator za CPU...

Nije za CPU, i ne treba ga koristiti za CPU. Njima je prioritet tišina i dugotrajnost, tako da su idealni za kućište. Za CPU je potrebno nešto sa mnogo većim pritiskom i mnogo većim brojem obrtaja kao Noctua NF-F12-PWM ili NF-A14-PWM.
 
Ok, posto vidim da se dosta piskara o case fanovima...

Posto imam vec Arctic p14 pwm pst value pack, spremne da zameni stock PW2 u BQ 500dx kucistu - vredi li prelazak na famozne Noctue NF- a14 ili ne?
Da se resim ovih AF doplata bi bila 40e za Noctua pack od 4 komada, sto bi idealno bilo za moj build (2x intake front, 2x out -> 1 gore i 1 pozadi)

Ja bih da dodam glas za Noctue.
Naravno, sve zavisi od toga kako si raspoložen da budžetiraš, ako ti je perf/cost najbitnija stavka, noctua nije ni blizu vrha. Ako ti je tišina i dugotrajnost bitna (meni ličnobarem), ništa nije u rangu sa Noctuom.
E sad, ja poslednjih 15-20 godina sklapam mašine kojima su tišina i pouzdanost primarne zahtevane stavke, dok su performanse iza toga, pa je moguće da mi se iskvario ukus...
 
^
Da,tisina i dugotrajnost mi je na prvom mestu...
Bio danas u sedistu Noctue i izblamirao se jer nemaju oficijelnu prodavnicu na licu mesta... Ljudi me uz osmeh ispratise napolje... :D
Prodaju obavljaju preko njihove prodavnice na Ebayu/Amazonu, kao i preko oficijelnih partnera.

Narucio sam 4x NF-a14 pwm, izasli su me 72.5e, sto je cenim ok... Stavio sam ovaj Arctic p14 value pack i pw2 u oglase tako da doplata treba da me izadje manje od 25e.
Inace chromax verzije dolaze sa manje pratecih dodataka nego obicne "classic" braon verzije...
 
Da slazem se,bas je jadno da tako nekog vredjas.....Iako je po tvojoj percepciji relanosti to mozda vrlina

I postavio sam shot grafikce kada nije undervoltovana gde su prakticno isti termalni rezultati (samo GPU nema 46 nego 54 stepena u loadu) kao i kada je undervoltovana,sve sa FD prisma ventilatorima,pa onda u cemu je sustinska razlika?.....to ti nije smesno?

Btw,eto ti jos jedan report :)
Prakticno isti, sta je 10 stepeni razlike. Sve to u igri koja radi na CryEngine-u, nemoj tolko da opterecujes HW, sledeci put upali solitaire.



Pazi. Arctic su odlični fanovi. Mislim da u tom cenovnom rangu nema ništa bolje. Sa Noctuom om dobijaš dugotrajnost pre svega, a i tišinu. Kad za 5 godina budeš menjao kućište, nećeš morati da razmišljaš o ventilatorima. Samo ih presadiš. Ja sam juče skidao fan sa mog Noctua coolera. U pitanju je verzija od 150mm. Kao što rekoh gore, kvalitet i tišina vs BeQuiet, mrtva trka. Cena je veća ali vredi. Ja ne volim da menjam komponente tako često, tako da uvek dajem prioritet kvalitetu. Na kraju sve od tebe zavisi.
Odlicni mozda za te novce. Odlicni ako ne gledamo cenu, ni u ludilu.



Ok, posto vidim da se dosta piskara o case fanovima...

Posto imam vec Arctic p14 pwm pst value pack, spremne da zameni stock PW2 u BQ 500dx kucistu - vredi li prelazak na famozne Noctue NF- a14 ili ne?
Da se resim ovih AF doplata bi bila 40e za Noctua pack od 4 komada, sto bi idealno bilo za moj build (2x intake front, 2x out -> 1 gore i 1 pozadi)
Ja ne znam sto bi prelazio sa PW2 na Arctic. Ako ti PW2 ne odgovaraju, ne vidim nacin na koji bi ti Arctic odgovarali. U tom slucaju bi vredelo da probas Noctua ventove.



Klikneš na avatar, pa na "O meni" i vidiš moju konfiguraciju ;)
Kao da predjes iz kuce sa 2 kupatila u kucu sa poljskim toaletom.



A procesor koji je overklokovan,tj trebalo bi da bude jos topliji?

Ajd,malo kasnije cu da vratim GPU na stock,pa da vidim kakve ce biti temperature,ali koliko se secam,nije neka ne znam kakva razlika...

I ja imam ovu grafiku


Core clokovi su joj

1683 MHz / 1569 MHz (OC Mode)
1657 MHz / 1544 MHz (Gaming Mode)
1582 MHz / 1480 MHz (Silent Mode)
Pa trebalo bi da je topliji, ali Ryzen 5 3600 i u najtoplijem izdanju nije nesto preterano topao. Ipak ima vise nego 2x manji TDP od graficke.



Da je samo taj jedan...novi forum je shit po pitanju funkcionalnosti...
Tako je. Rekao sam jednom, recicu jos milion puta. Ovaj novi forum je gori upgrade od Windows 10. Dobili smo nista, izgubili dosta toga i sve to ispraceno manje lepim i sto je jos gore manje funkcionalnim interfejsom.


Bacih pogled, kod nas nema nista skoro, Scythe je cool izbor, sto @jurodivi spomenu, Corsair ML140 su ok, preko madjara.

Od onog sto nema kod nas Lian Li Uni (bolje performanse, fenomenalan izgled, i povezivanje bez kablova izmedju samih ventilatora) su bas cool, i EK ima jedan model, al opet sve je jako blizu tvojih Fractal (gore-dole) ili ima neke druge mane, i cisto sumnjam da se isplati menjati, (i generalno, a i za tvoju konfiguraciju)

Corsair ML140 ce imati poprilicno bolje performanse, za losiji izgled po meni, i vecu buku na vecim obrtajima.

Scythe ce imati solidno bolje performanse (140mm verzija), ali cenim u tvom kompu neces primetiti. dok 120mm verzija koju su linkovao nece imati nesto mnogo bolje performanse

Kao sto je vec spomenuto, nema fenomalnih ARGB/DRGB/RGB ventilatora, to je tek krenulo, i automatski se zrtvuju performanse za odredjeni stepen kad se ubacuje RGB
Ja sam jedno vreme jurio Enermax Apollish Vegas Trio ventilatore kao neko vau RGB resenje dok me nije prosla pomana za tim. Ne znam kakve su im performanse u poredjenju sa ovima koje si naveo doduse.


Scythe-ov najbolji proizvod je bio Gentle Typhoon ventilator. Koji, zapravo nije bio njihov vec Nidec Servo ;)
Jeste najbolji, ali im ni SlipStream ventilatori uopste nisu bili losi.
 
Sheldone,tj Soleslave si to ti? 🤣

jim-parsons-094f034048394457169d42611ecc5356ecd05c93.jpg


Jedino mi Sheldon pada na pamet ko bi bio u stanju da desetorici ljudi odjednom replicira i nesto objasni... 🤣
 
Nazad
Vrh Dno