Šta je novo?

Veliko opterećenje procesora AMD FX-6300 kada se koristi browser

HMrules

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruke
88
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX-6300 Six core 3,5 GHz
Matična ploča
Gigabyte 970A-DS3P
RAM
16 GB DDR3
GPU
AMD Radeon R9 270 2 GB
Storage
SSD Samsung 750 EVO 120 GB (samo OS i programi), WD Blue HDD 1 TB, WD Red HDD 3 TB, Toshiba HDD 1 TB
Zvuk
Asus Xonar ST
Monitor
Dell U2715H
Mobilni telefon
Samsung A72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Koristim PC koji je kupljen 2015. godine (kako brzo vreme leti xD) međutim bilo koji browser mi radi sporo, nebitno da li je Opera, Chrome, Firefox, u prilogu se može videti koliko je opterećen procesor kada koristim browser, u trenutku pokretanja browsera opterećenje procesora je 100%, koristim AMD FX-6300 6 jezgara na 3.5 GHz, 16 GB RAM-a DDR3 sa SSD-om od 120GB, znam da je komp mator i da ga vreme polako gazi ali me zanima da li je moguće da browseri toliko opterećuju moj procesor ili je nešto drugo u pitanju?
Npr. Youtube mi radi sporo, iako mi je dobar protok interneta video mi se automatski prebacuje na najmanju rezoluciju i učitava se sporo.
 

Prilozi

  • Screenshot_46.png
    Screenshot_46.png
    14.3 KB · Pregleda: 27
Ovaj procesor je vreme pregazilo odavno. Na žalost novije verzije browsera ne rade na njemu kako treba.
 
Ovaj procesor je vreme pregazilo odavno. Na žalost novije verzije browsera ne rade na njemu kako treba.
To znam.
Razmišljao sam da nabavim novu ploču, procesor i RAM, ostalo da zadržim pa posle polako i to da menjam.
Šta mi preporučujete, AMD ili Intel i da li ima neka novija ploča koja podržava PCI slot da bih zadržao trenutnu Asus ST zvučnu kartu jer sam audiofil pa mi je dobar zvuk jako bitan?
 
Stari AMD je bio daleko iza Intela.
Danas su oba OK.
 
Otvori temu u "šta da kupim" pa polako razmatraj solucije i budzet
 
Mislim da ima, ima ih svakakvih i koliko znam mogu da uticu na performanse. Preporucio bih Ublock Origin, koristim ga vec dugo i nisam imao problema.

Takodje, probaj i bez ad blockera na Chrome ili Microsoft Edge browseru, da li ima razlike.

Kao poslednja opcija, mozda bi mogao i da probas da bootujes Linux preko USB-a, cisto da eleminises ako je nesto do tvog sistema. Ako je i dalje sporo onda je verovatno samo upgrade resenje :)
 
Mislim da ima, ima ih svakakvih i koliko znam mogu da uticu na performanse. Preporucio bih Ublock Origin, koristim ga vec dugo i nisam imao problema.

Takodje, probaj i bez ad blockera na Chrome ili Microsoft Edge browseru, da li ima razlike.

Kao poslednja opcija, mozda bi mogao i da probas da bootujes Linux preko USB-a, cisto da eleminises ako je nesto do tvog sistema. Ako je i dalje sporo onda je verovatno samo upgrade resenje :)
U pravu si u vezi ovog Ad blocker- a! Promenio sam ga i YT mi znatno brze radi! Bravo 💪
 
Nemoguće da je toliko sporo, kod mene fx4300 radi sasvim ok. I to imam 4G internet ne baš dobrog signala. A koji OS koristiš? Ako si na Win11, bolje koristi 8 ili 7.
Inače koristim Waterfox, a na 100% zaista ne pamtim da je bio kad su takve stvari u pitanju.
 
Poslednja izmena:
@HMrules koji ad blocker koristis?
Nemam pojma, instalirao sam sigurno 2-3 komada jer neki rade, neki ne rade, sada Youtube agresivnije forsira reklame nego pre.
Nemoguće da je toliko sporo, kod mene fx4300 radi sasvim ok. I to imam 4G internet ne baš dobrog signala. A koji OS koristiš? Ako si na Win11, bolje koristi 8 ili 7.
Inače koristim Waterfox, a na 100% zaista ne pamtim da je bio kad su takve stvari u pitanju.
Koristim Windows 10.
Prebacio sam se na Chromium, Youtube mi radi brže, i sve ostalo generalno tako da ću od sada koristiti njega a kada bude kinte kupiću bolju matičnu, procesor i RAM.
 
Nazad
Vrh Dno