Šta je novo?

velika potrošnja neta

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
997
Poena
95
u zadnje vreme mi se internet troši brže nego pre
nešto malo prosurfujem po vestima i odoše megabajti, evo od jutros oko 8 sati do sada mi ode 300mb iako ništa spec nisam radio
pre sam i klipove mogao gledati i nije bila takva potrošnja

kako uštedeti, da li je do pregledača?
koristim soul browser kao i uvek, isključene reklame. mada probao sam još jedan pregledač ali isti sluučaj
 
Mobilne mreze su postale mnogo brze, plus je content to ispratio i postao mnogo veci. It is what it is.
Koristi neki adblocker, da se ne ucitavaju gluposti bar non stop.
 
Može biti da i aplikacije za ažuriranje povuku mb jer čim istrčiš na net aktivira se ažuriranje.
 
nije do toga, samo pregledač mi vuče dosta neta, ostale apliakcije su uredu
ne verujem ni da je do sadržaja baš toliko, do skoro sam pregurao mesec a da ne potrošim ni 8gb a sada gledam da se štekam da ne prekoračim

videću da li je do dns-a možda, pa ću ga isključiti, svakako imam blokator reklama u pregledaču
 
izgleda da je do pregledača, skinuo sam samsung internet i manja je potrošnja za jedno 30%
 
Poskidaj sve pregledače osim onog koji koristiš jer se svi oni ažuriraju non stop i ode net. Imaš dosta pregledača koji ostaju aktivni iako misliš da si zatvorio i dok ne očistiš memoriju u funkciji je, jedan od takvih je i mini opera.
 
Speedtest aplikacija jako puno trosi pri merenju, narocito ako su vece brzine. Kad se tako nesto primeti, trebalo bi razmisliti koje su poslednje aplikacije instalirane.
 
Nazad
Vrh Dno