Šta je novo?

Veš mašina na Hot Fill tj. toplu vodu

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Guglam nešto i vidim da se za američko, englesko i neko EU tržište prave veš mašine koje imaju opciju za prijam protočne tople vode ili one iz bojlera. Na taj način se višestruko smanjuje potrošnja struje jer grejač ne greje vodu jer je prima direktno i mašina duplo manje radi zbog toga jer već ima toplu vodu, pa je ciklus pranja kraći. Vidim da Miele, LG, Samsung, Bosh imaju takve mašine ali ne vidim da ih ima na našem tržištu. Da li neko znam gde bi mogao da nađem ove mašine u Srbistanu?


 
Ako se ne rade za nas i ne uvoze na naše tržište, onda nikako. Možeš možda negde nekako natrčati na polovnjaka, ako je stigla sa tog nekog EU tržišta gde se prodaju takve.
 
Ima toga i kod nas. Samo top model.
Na britanskom sajtu takođe samo taj model.

Ebac je lokalni UK brend i mislim da se samo tamo njihove mašine prodaju.
 
Poslednja izmena:
Postoji i DIY varijanta,,,,
U bojleru nocu akumulirana vruca voda (po jeftinoj struji) moze da se iskoristi na bilo kojoj masini za pranje...
jedino mora da se skine tus nastavak i crevom preko praska sipa pre pocetka programa kada se ustanes ujutro, ili tokom dana.
Svaka iole polunovija masina ima senzor za temperaturu vode i napunjenost vodom.
Oprobano na vikendici milion puta.. vremenom skapiras pogledavsi poklopac bubnja, koliko je vode dovoljno da "sipas" iz bojlera", tj. nivo vode u istoj...

P.S. hint: Pazi samo da se ne opeces ako pustis jak mlaz vrele vode iz bojlera u posudu za prasak pre pranja,..

P.P.S.
Gornje napisano podrazumeva da ti je masina na dohvat creva za tus... inace stemanje ili kupovina gore napisanih masina..
 
Kakav je problem da bilo koju mašinu priključite na toplu vodu?
 
Onako, iz prve, problem može da bude temperatura vode. Ko pere stvari na 30C ili 40C, a temperatura ulazne vode je viša, može da bude nezgodno. A bezveze je i da se toplom vodom ispira. Za ispiranje mašina iskoristi najviše vode, dakle bačena energija.
Verovatno mašina koja ima taj sistem, ume lepo da pomeša toplu i hladnu vodu, a ispiranje odradi hladnom.
 
Poslednja izmena:
Bas zbog te zdrave logike sam i napisao gornji post... masina krene sa vrucom vodom iz creva, iz bojlera, opere... i posle ispira hladnom.
"Natocis" masinu sa vrucom... ona preskoci zagrevanje (stednja) jer ima senzor temp... posle sve ide kao po loju..
 
Bas zbog te zdrave logike sam i napisao gornji post... masina krene sa vrucom vodom iz creva, iz bojlera, opere... i posle ispira hladnom.
"Natocis" masinu sa vrucom... ona preskoci zagrevanje (stednja) jer ima senzor temp... posle sve ide kao po loju..
Druže, nema ti ja vremena za DIY...
 
Imaš na KP nekoliko takvih mašina - par polovnih za domaćinstva, par profesionalnih i jedna nova kapaciteta 17 KG (!)
 
Nazad
Vrh Dno