Šta je novo?

Hardver Vazdusni kuleri -50e

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Matija00

Poštovan
Učlanjen(a)
21.08.2015
Poruke
393
Poena
80
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pitanje za one koji prate razvoj situacije sa vazdušnim kulerima, koji je trenutno bestbuy od okeana opcija ? :unsure:

Ako uzmemo za primer da 15e razlike na duzi vremenski period kupcu ne znači ništa, jer dobar vazdušni kuler živi duže od vlasnika.

Šta je apsolutni bestbuy do 50e.. ?

Vidim postoji svašta od opcija od ID Coolinga, Deepcool AK620, Thermalright Assasini, Artic 36 itd...
Molim da se računaju cene koje su nama dostupne.. Artic 36 za 20 dollara negde bogu iza nogu se ne računa... dakle mađari, KP, domaće radnje.. (y):)👊
 
Dobar je, mada mislim da je PS120 bolji...

Za koji procesor ti treba uopšte?
Nije mi jasna cena tj kako se kotira, jer kod madjara ID-COOLING SE-226-XT ima istu cenu kao i dual tower ID-COOLING SE-206-XT.. oko 40e oba koštaju..

Procesori AM5.. 7800x3d, 7600x.. Nije bitno.. menjace se procesori, kuler ce ostati :) Ovo je za sekundarnu konfu..
 
Poslednja izmena:
Procesori AM5.. 7800x3d, 7600x.. Nije bitno.. menjace se procesori, kuler ce ostati :) Ovo je za sekundarnu konfu..
Thermalright Peerless Assassin 120 SE za ~45 eur preko Majdara ce se uspesno izboriti i sa 100W AM5 Ryzen-om i sa 150W, i sa 200W i sa 250W, Najveca sansa da ima podlogu optimizovanu za AM4 i AM5 procesore
nije isto Ryzen 9 i Ryzen 5, npr. zato je važno koji procesor je u pitanju
7800x3D u tipicnom prosecnom koriscenju trosi manje od 7600, tako da je ok, mada suska se da ce 9800x3D da bude razvrnut
Taj je 50e izgleda, 50e je i ID-COOLING FROZN A620 black .. ? :) :unsure:
A620 podloga je vise Intel optimizovana, ali mislim generalno bice sasvim ok, ako ti se vise svidja kako izgleda od Peerless Assassin 120 SE
 
Tu su negde

Dobavljac narucio 226-XT po vecoj ceni, novi 206-XT napravljen jeftinije kao odgovor na Thermalright pritisak, ali bez gubitka kvaliteta
Hvala puno brate, na opširnom odgovoru :)

Assasin SE kažu da je mnogo bučan da treba juriti Phantom SE, a ovaj 226XT iako nije dualtower se dobro kotira sa ovima ?
Elem ne bih ga uzimao novog, ali imam ponudu za neki polovan pa zato pitam.. Jel nije mnogo slabiji od ostalih gore pometunih, od koji su i neki dualtoweri za 40-45e.. ima i ovaj Artic Freezer 36 nov za 3200 sa 72 meseci garancije, toliko ovaj momak ceni polovan 226-XT.. :unsure: :)

Ne mogu naći testove za 226-XT... Ima jedan ja jutjubu, ali je komičan jer 212hyper u testu ispade bolji od svih pa i od dark rock pro 4 haha :unsure: :LOL:
nije isto Ryzen 9 i Ryzen 5, npr. zato je važno koji procesor je u pitanju
U pravu si ... Mada kad sam preživeo temperature na 5800x, verujem i da Ryzen 9 može da se ohladi sa -50e kulerom. :)
 
Kako kotiraš Artic Freezer 36 sa 226XT,
prvi 3k nov, drugi 3k polovan.. Izbor ? :)

Nov za 45e Spirit SE je najbolja opcija,
to sam skontao.
ne bas, dual tower je uvek naj-superiornija opcija, sad da li ce biti 226-XT dovoljan za vece AM4/AM5 potrosace, verovatno, ali nije sigurno
 
Kako kotiraš Artic Freezer 36 sa 226XT,
Nemam pojma, nigde nisam video bolji test oba, Trebalo bi da su tu negde u ~3 stepena jedan od drugog na ~200W AM4/AM5 procesoru, ID-Cooling bi trebalo da omoguci ventilator da se sporije okrece da bude tisi, al opet sa druge strane Arctic ventilatori mogu bas brzo da se okrecu za malu buku, tesko proceniti.

Za neke manje potrosace, 226XT definitivno samo zbog bakarne ploce, coldplate-a dole, i sto mu ne treba drugi ventilator

pre bih otisao na ovaj, isti klasa ko ID-Cooling 226XT, vise optimizovan za AMD, ~3800 din okvirna cena

 
Nazad
Vrh Dno