Šta je novo?

Vađenje novčića iz starog walleta

hogarstrasni

Cenjen
Učlanjen(a)
06.04.2016
Poruke
382
Poena
135
Hej drugari.Nasao sam da imam 3 btc.Medjutim problem je ,ne mogu da nadjem wallet file a izgleda da imam private key.Znaci, znam koji mi je broj public wallet-a ali nemam file.Inace private key je napravljen u starom multibitu.Postoji li neki naci da mi neki software otpakuje private key i skine btc-e sa blockchaina
 
Hej drugari.Nasao sam da imam 3 btc.Medjutim problem je ,ne mogu da nadjem wallet file a izgleda da imam private key.Znaci, znam koji mi je broj public wallet-a ali nemam file.Inace private key je napravljen u starom multibitu.Postoji li neki naci da mi neki software otpakuje private key i skine btc-e sa blockchaina
Ček polako. Ako imaš private key, nije nikakav problem, nemaš brigu.
Ako nemaš private key i nemaš walet file, onda nemaš ništa
Public key ti ništa ne znaci...
Btc ne možeš skinuti sa blockchaina. Oni ce tu biti zauvek :)
sad napisi šta imaš
 
Poslednja izmena:
Ček polako. Ako imaš private key, nije nikakav problem, nemaš brigu.
Ako nemaš private key i nemaš walet file, onda nemaš ništa
Public key ti ništa ne znaci...
sad napisi šta imaš


Imam nekoliko private key -a i ja mislim da je jedan od njih -pravi.Ali nemam wallet key
 
Ok
Mislim da skoro svaki noviji wallet ima opciju import private key. Uzmi i importuj sve te ključeve. Kad ih importujes pojaviće se nove adrese u walletu,tj stare za koji su ti private ključevi. Ako ima bitcoina na njima pojaviće se na stanju...
Znam sigurno da Blockchain.info (to je online wallet ) ima import opciju. Multibit i electrum isto imaju 99% opciju import private key
Želim ti da na nekom od tih starih adresa nadjes bar jedno 100 komada : )
 
Taj private key sam napravio u starom multibitu.Negde 2013 godine i ne vidim da ijedan ima opciju importa tog starog fajla.Blockchain nece taj file da importuje.Hoce QR kod na primer.
 
Vec sam daownlodovao taj clasik MB.Pokusao sam da importujem.Ali izgleda da to sljaka samo kad je otvoren wallet fajl, pa se taj private key odnosi na otvoreni fajl.Ja na zalost nemam valet fajl
 
Nema veze wallet fajl sa privatnim kljucevima. Koji je format tog privatnog kljuca koji si exportovao iz multibita?
 
Vec sam daownlodovao taj clasik MB.Pokusao sam da importujem.Ali izgleda da to sljaka samo kad je otvoren wallet fajl, pa se taj private key odnosi na otvoreni fajl.Ja na zalost nemam valet fajl


Znači iz multibita si sačuvao privatne ključeve opcijom Export Private Keys i dobio fajlove multibit.key. Sada kad hoćes to da vratiš sa Import Private Keys neće da ih učita?

Ja nisam koristio multibit ali sam sad skinuo cllasic verziju da probam ovo. Koliko, vidim ako nisi enkriptovao (stavio pasword na ovo) to je običan tekst koji možeš otvoriti u bilo kom tekst editoru. Probaj da otvoris iz netepada a ako je ne čitljivo onda znači da si stavio šifru kada si exportovao. U svakom slučaju bi trebao ili da učita ili da ti traži šifru.

Taj multibitov multibit.wallet file koji pominješ nebi trebao da je bitan ako si pravilno exportovao privatne ključeve. Inače ova opcija nebi imala nikakvog smisla.
 
Vec sam daownlodovao taj clasik MB.Pokusao sam da importujem.Ali izgleda da to sljaka samo kad je otvoren wallet fajl, pa se taj private key odnosi na otvoreni fajl.Ja na zalost nemam valet fajl

multibit classic nema wallet samo KEY file je dovoljan, ja sam backupovao sve, ali trebalo bi da radi samo sa key filom koji je ~130byta
 
Nema veze wallet fajl sa privatnim kljucevima. Koji je format tog privatnog kljuca koji si exportovao iz multibita?


Pa pise KEY fajl. A imao sam cini mi se i neki REG fajl pa sam ga asocirao da se otvara sa Multibit clasik programom

Znači iz multibita si sačuvao privatne ključeve opcijom Export Private Keys i dobio fajlove multibit.key. Sada kad hoćes to da vratiš sa Import Private Keys neće da ih učita?

Ja nisam koristio multibit ali sam sad skinuo cllasic verziju da probam ovo. Koliko, vidim ako nisi enkriptovao (stavio pasword na ovo) to je običan tekst koji možeš otvoriti u bilo kom tekst editoru. Probaj da otvoris iz netepada a ako je ne čitljivo onda znači da si stavio šifru kada si exportovao. U svakom slučaju bi trebao ili da učita ili da ti traži šifru.

Taj multibitov multibit.wallet file koji pominješ nebi trebao da je bitan ako si pravilno exportovao privatne ključeve. Inače ova opcija nebi imala nikakvog smisla.



U pravu si.On je citljiv kao tekst fajl. Da li moze da se kopira taj tekst (sifra) i da se negde ubaci a onda da povuce te BTC-e sa Blockchaina
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne možeš povuci btc sa blockchaina. Oni su uvek tu. Samo ih možeš šetati sa adrese na adresu
 
Momci hvala puno na pomoci.:wave:Bilo je vise problema.Imamo sam citavo tuce privat key-a koji su se odnosili na nekakve prazne novcanike.(valjda sam malo vezbao)Jedan od problema je bio i taj sto sam private key enkriptovao i stavio lozinku na wallet. Srecom nakon 10-tak pokusaja ipak sam ˝ubo˝lozinku.Sad mi sinhronizuje nekoliko novcanika a izmedju ostalih i ovaj na kojem imam ˝BTC crkavicu˝.Nije ni cudo da sam sve to zaboravio (zadnji put sam to gledao 2013g)a i inace hardisk mi je u haosu.

p.s. Sve je odradjeno u multibit clasiku
 
Nazad
Vrh Dno