Šta je novo?

Uzasan refresh rate kad laptop radi na bateriju

cekic

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2008
Poruke
2
Poena
301
Imam MSI ex610x laptop. Kada je prikljucen na struju radi Ok, medjutim ako ga startujem na bateriju onda je osvezavanje uzasno, mogo bih reci da se primecuje iscrtavanje ( recimo kao loadovanje slike na sporom netu ). Ali ako startujem kad je prikljucen na elektricnu mrezu, pa onda nastavim rad na bateriju sve je OK.
Ako neko ima ideju o cemu se radi vise je nego dobrodoslo. Inace instaliran je WinXP SP2, drajvere sam skino sa MSIjevog sajta ( probo sam da nadjem na ATI sajtu nove drajvere za graficu ali ne ide ).
Konfig: athlon64 1.8 X2, 2GB ram, ati hd2400 128mb vram. Nisam siguran sta bi moglo da bude problem. Ako neko ima ideju sta bi mogao da bude problem vise je nego dobrodoslo. :type:
 
Imam MSI ex610x laptop. Kada je prikljucen na struju radi Ok, medjutim ako ga startujem na bateriju onda je osvezavanje uzasno, mogo bih reci da se primecuje iscrtavanje ( recimo kao loadovanje slike na sporom netu ). Ali ako startujem kad je prikljucen na elektricnu mrezu, pa onda nastavim rad na bateriju sve je OK.
Ako neko ima ideju o cemu se radi vise je nego dobrodoslo. Inace instaliran je WinXP SP2, drajvere sam skino sa MSIjevog sajta ( probo sam da nadjem na ATI sajtu nove drajvere za graficu ali ne ide ).
Konfig: athlon64 1.8 X2, 2GB ram, ati hd2400 128mb vram. Nisam siguran sta bi moglo da bude problem. Ako neko ima ideju sta bi mogao da bude problem vise je nego dobrodoslo. :type:


Pogledaj u BIOSu da li ima neka opcija za štednju baterije

ili u Display Properties - Screen Saver - monitor Power
 
Verovatno je oborio klokove graficke. Uzasan refresh nema veze sa monitorom.. moze samo da ga malo zatamni. Igraj se sa power managmentom u control panelu graficke karte. Ja imam NVidiu pa nemogu da ti dam vise detalja, jer tvoja masina ima ATI.
 
E hvala,
pogledacu pa cu videdi. Inace graficka je Ati-jeva HD2400 sa svojih 128mb.
 
Definitivno ima neke veze sa power planom. Prebaci na high performance mod dok si na bateriji, pa vidi da li se stanje sredilo. Ako je to u pitanju, onda pročačkaj po opcijama za druge modove, pa vidi šta toliko obara performanse.
 
Pa da, kada je lap top na bateriji grafika se u catalist control centru ugasi, odnosno deklokuje, i radi uzasno sporo. Mada nebi trebalo da ti bude bas takvo iscrtavanje.... Cudno. I ja primetim da je sporiji screen refresh ali samo kad skrolujem.
 
Imas u ccc opciju power (tako nesto )po defaultu ti je namesteno da se maksimalno stedi baterija e tu treba da stavis high performance i to bi trebalo da ti resi problem,bar kod mene jeste.
 
Imam MSI ex610x laptop. Kada je prikljucen na struju radi Ok, medjutim ako ga startujem na bateriju onda je osvezavanje uzasno, mogo bih reci da se primecuje iscrtavanje ( recimo kao loadovanje slike na sporom netu ). Ali ako startujem kad je prikljucen na elektricnu mrezu, pa onda nastavim rad na bateriju sve je OK.
Ako neko ima ideju o cemu se radi vise je nego dobrodoslo. Inace instaliran je WinXP SP2, drajvere sam skino sa MSIjevog sajta ( probo sam da nadjem na ATI sajtu nove drajvere za graficu ali ne ide ).
Konfig: athlon64 1.8 X2, 2GB ram, ati hd2400 128mb vram. Nisam siguran sta bi moglo da bude problem. Ako neko ima ideju sta bi mogao da bude problem vise je nego dobrodoslo. :type:

Jesi li resio problem,posto i ja planiram da ga kupim?Napisi nesto o njemu jesi li zadovoljan itd?
 
Nazad
Vrh Dno