Šta je novo?

Uvoz iz Madjarske postaje rizik i polako se stopira...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

peneda2009

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
421
Poena
320
Imam info da je tako.
Jer nasim prodavnicama nikako ne odgovara ovakva konkurencija
i pritiskaju da se uvoz ukine.
Sto je cudno to se odnosi uglavnom na TV ! ! !

Eto, tako nam i treba kada hocemo jeftino a dobro... preterali smo.
Treba i da ukinu sajt kupujem prodajem. Smesno...
Zato cemo biti osudjeni da kupimo ovde uz preterane marze nasih...
Sto smo kupili , kupili smo, bilo lepo dok je trajalo.
 
Mislio sam na ove sto svercuju televizore od 40-50" uz podmićivanje korumpiranih carinika i izbegavanje placanja bilo kakvih obaveza drzavi koja im skoluje decu besplatno i pruza zdravstvenu zastitu njihovim roditeljima.

Sto se tice tog sitnog sverca, nazalost, moze se uporediti sa prosjacenjem na ulici. Iza svega stoji neki veliki gazda. Zato i prosjaku i sitnom sverceru treba pruziti uslove za legitimno zaposlenje i normalan zivot, a ne leciti siromastvo tako sto se pravda sverc i prosjacenje.
 
Slazem se, i sve je gore. Lopovi se menjaju u krug a narod u sve losijem polozaju i sve nervozniji i ludji.

Ne tvrdim ja ovde da imam resenje, samo tvrdim da se na lopovluk ne odgovara lopovlukom i da smo svi mi po malo krivi.
 
Mislio sam na ove sto svercuju televizore od 40-50" uz podmićivanje korumpiranih carinika i izbegavanje placanja bilo kakvih obaveza drzavi koja im skoluje decu besplatno i pruza zdravstvenu zastitu njihovim roditeljima.
Ehhh, sto mi je zdravstveno! Primarni razlog zasto cu otici odavde. Dao si mi samo dodatnu motivaciju da sada sve od svercera kupujem :D
A da ne placaju oni nista - pa placaju poreze na kuce, stanove, automobile, akcize na gorivo i PDV, PDV na stvari koje kupe ovde...
A to je vise nego sto bi platili da rade "od drzave".

To sto neko misli da bi time drzavi bilo bolje se zaludjuje - mislim, bilo bi, ali nikako u nekom bitnom osnovu, a mnogo sitnije stvari mogu mnogo vise pomoci drzavi.

Sto se tice tog sitnog sverca, nazalost, moze se uporediti sa prosjacenjem na ulici. Iza svega stoji neki veliki gazda. Zato i prosjaku i sitnom sverceru treba pruziti uslove za legitimno zaposlenje i normalan zivot, a ne leciti siromastvo tako sto se pravda sverc i prosjacenje.
Slazem se - ali dok to ne uradis, nemoj pricati kako trebaju kod uvoznika kupovati :)
 
znaci 20 strana kasnije ustanovili smo da

shvertzers rule
drzava sucks

kao da nismo znali jos od kad :D
ali bar je zanimljivo kad neko hoce da izigrava kontrasa cisto da mu prodje vreme i dopisuje se
 
Ne radim ovo da bih kontrirao, niti se dopisivao. Radim da bih mladim narastajima koji ovo citaju dao opciju, da u zivotu postoje i druge mogucnosti a ne samo šverc-komerc. Da znaju da nisu sami ako misle da je tako nešto loše po sve nas koji to ne radimo i da zato plaćamo veću cenu svemu. Da nam je sve skuplje zbog ljudi koji smatraju da imaju pravo da se besplatno voze. Da znaju da takve treba da bude sramota a ne da osećaju ponos zbog svojih nedela.
 
Poslednja izmena:
Da znaju da nisu sami ako misle da je tako nešto loše po sve nas koji to ne radimo i da zato plaćamo veću cenu svemu. Da nam je sve skuplje zbog ljudi koji smatraju da imaju pravo da se besplatno voze. Da znaju da takve treba da bude sramota a ne da osećaju ponos zbog svojih nedela.
Tako je - ali kakve ovo veze ima sa svercerima a ne sa lezilebovicima koji bas ne rade nista, traze i rade "ateste", naplacuju carine i ponovne kontrole? :D
Sverceri se bas ne voze besplatno :)
 
Tako je - ali kakve ovo veze ima sa svercerima a ne sa lezilebovicima koji bas ne rade nista, traze i rade "ateste", naplacuju carine i ponovne kontrole? :D
Sverceri se bas ne voze besplatno :)

Tako je. Šverceri plate uvoz, tačno toliko "koliko treba da plate" :)

A ako su atesti glavni problem, trebalo bi da se reši tako što:

- jedan model uređaja se ne atestira 100 puta ponaosob, nego jednom za sve i kraj.
 
Ma kakav atest... ako je prihvaceno u EU, tisina, prihvata se :)
Svajcarci prihvataju Schengen vize i sve moguce EU ateste, a mi ne mozemo? Ma....
 
Ako cemo iskreno, pola naroda jos u ondasnjoj SFRJ je svercovalo. Takodje ljudi su kupovali od tih svercera i zatim prodavali po buvljim pijacama, tj ,,otvorenim trznim centrima,, po jeftinijoj ceni nego u ondasnjim drzavnim prodavnicama, posto privatnih prodavnica uopste nije bilo i nekoliko drzavnih firmi je drzalo monopol. U sustini, bela tehnika i slicno se onda uglavnom kupovala po prodavnicama ako je verovati ljudima, dok su manje stvari i sve ostalo kupovane na OTC. Visak novca koji se sacuva na kupovinu opet ode u legalne tokove na kupovinu drugih stvari. Ne moze neko da se zrtvuje i da gubi novac zbog bilo cijeg licemerja pa i drzavnog.
 
Poslednja izmena:
^

Ti bi da se promeni nešto što je nama u genima...

Srbenda je to! :)
Vecina ljudi na svetu koji dobiju priliku da prodju jeftinije i zakinu nekaznjeno nekoga drugog ce nazalost tu priliku rado iskoristiti.
Protiv toga se ne moze niko izboriti. Ono protiv cega se mozemo boriti je da se takvo ponasanje ne isplati, ili u slucaju ove nase rasprave da bar shvatimo da svercovanje nije nesto sa cim se treba hvaliti i biti ponosan na to, naprotiv.

Nemoj da generalizuješ, nije lepo + pristup je pogrešan.
Sto druze, sta nije u redu sa mojim postom, zakljuckom? U cemu gresim?
 
Poslednja izmena:
Pa generalizuješ...Stavljaš sve u isti koš...
Ok, ajde da se osvrnemo na ovu temu. Vecina ljudi na ovoj temi podrzava sverc i kradju od sopstvene drzave, time se hvali jer su pametni, ustedeli su 100,200, 500 evra kupujuci televizor od svercera. Vecina tih istih ljudi kuka na svoju/nasu drzavu zato sto smatra da ih ona krade. Wtf, o kakvom pogresnom generalizovanju govoris? Ne da nisam generalizovao na los nacin vec sam se fantasticno precizno izrazio u smislu stavova koji se iznose u ovoj temi. Ovakvi stavovi zasluzuju bas ovakvu drzavu 100%.
 
Pa da su u drzavi zakoni isti za sve ,ljudi bi se ponasali drugacije.. Neko zgazi devojku sa dzipom i ne dobije cuzu neko pogleda popreko murkana dobije izbijena rebra.neko otvori firmu pokrade drzavu i onda se odbrani tako sto kaze da se mu fotokopirali licnu neko to da pomisli smatrali bi ga *****om.. Itd.itd primera je mali milion...
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno