Šta je novo?

uvodjenje interneta, pomoc potrebna

patašpula

Poštovan
Učlanjen(a)
04.09.2018
Poruke
1
Poena
51
Molim vas budite tolerantni ako zvučim kao polupismena baba.

Primitivan sam korisnik iako radim online (držim predavanja online i zbog toga mi treba koliko toliko pristojan protok, ne znam da definisem sta to znači).

U fazi sam selidbe i u vrlo glupoj situaciji na obe lokacije (Skojevsko/Železnik). Na obe lokacije potpuni monopol ima SBB, a ja sa njima imam problem. Ukratko: pri uvođenju duo net/tv paketa na jednoj lokaciji njihov serviser je načinio grešku i ubeležio pogrešan broj stana. Zbog propusta račune nisam dobijala (internet na člana familije). Uredno sam pismeno i usmeno zamolila da isprave grešku i prevedu internet na mene, što nije učinjeno. Plaćala sam nekih pola godine, koristila besplatno nekih 3-4 meseca dok nisu isključili, otišla na more i shvatila da mi se ne isplati da im plaćam penale od +100eu za internet koji je na tuđe ime, tuđu pogrešnu adresu i u krajnjoj liniji isključen je. Zbog mojih redovnih pismenih/usmenih žalbi internet, odnosno stanje duga, su povezali sa mojom privatnom mail adresom i mojim privatnim brojem telefona (kad zovem korisnički servis uredno me informiše o visini duga). Računala sam da ću sve da regulišem selidbom i sad sam u nebranom grožđu.

SBB ne želi da uvede internet u novi stan jer me terete za dugovanje koje ugovorom nije na mene, nije na adekvatnoj adresi i prestali su da isporučuju uslugu pre par meseci (sumanuto da!).

1. optički internet je nedostupan na obe adrese
2. pokušala sam da komuniciram sa mts-om, oni traže postojanje telefonske linije ali ne mogu pre uvođenja iste da mi odgovore o protoku (wtf?!)
3. pošta nema tehničkih mogućnosti, iako uredno šalju ponude i reklame na datu adresu
4. sa vipom imam grozno iskustvo, tako da bih njih u širokom luku zaobišla
5. exe postoji samo u Nišu
6. ikom ako razumem je spojen sa sbb-om?
7. telenor ima flat rate, ali ograničen broj gb, ja za gluplju stvar čula nisam
8. radius vektor ima užasne kritike koliko sam videla
9. orion nema mogućnosti za optički internet, ali mi nude 10/2 mbps za neke smešne pare. problem je što ako to u bilo kom momentu ne zadovolji američke standarde za online predavanja, ja ostajem bez prihoda
10. beotel nema tehn. mogućnosti ni na jednoj adresi ni kabl, ni wifi
11. kbc veoma prijatna komunikacija, ali traže da 2 klijenta u ulazu zbog isplativosti, a komšije su svi potpisali pakt sa djavolom (sbb) i svi bi suštinski hteli novog provajdera ali svako po isteku svoje UO, što znači ništa od sinhronizovanog uvodjenja. ostavila sam komšijama svoj kontakt, ali vidim da se niko nije javio 2 dana pa ne očekujem ništa od toga
12. trenutno koristim unifi najboljeg prijatelja i očajna sam

Nemoguće da je jedino rešenje da platim dug koji nije moj, za internet koji nisam mogla da koristim, kako bih potpisala ugovor sa sbb-om čija korisnička podrška ne radi kada je problem ove vrste.

Biću vam zahvalna na bilo kakvom savetu. Realno treba mi samo internet. Zbog kćerkoline bih pristala i na TV, nebuloza mi je uvođenje tel.linije, ali kako stvari stoje moji standardi su najniži mogući i samo želim internet nasušni.

Puno vam hvala na svim odgovorima i sugestijama.
 
Zdravo, vidim da niko još nije odgovorio, pa evo ja. Možeš da probaš sa wi-fi provajderima. Ima ih dosta, samo treba videti da li imaju optičku vidljivost do tebe (to je u Železniku?).
1. KBC net ima wi-fi 20/8 Mbps u ponudi i za individualne korisnike. Jedino što u toj varijanti nema prva tri meseca za 1 dinar.
2. Madnet ima wi-fi 24/4 Mbps u ponudi i za individualne korisnike. Skuplji su od KBC neta, ali imaju prva tri meseca za 1 dinar.
3. AVcom ima wi-fi 5/1 Mbps. Možda je to sporo, ali mislim da su malo jeftiniji od KBC neta.
4. Orion telekom ima wi-fi 20/2 Mbps u ponudi i za individualne korisnike. Najjeftiniji su, ali ima dosta primedaba na njihov rad.
Za optičku vidljivost je bitno da se sa krova na koji se kači antena vide tačke na kojima su postavili svoje predajnike. To su vodotoranj na Košutnjaku, 5 solitera na Banjici ili neka druga u blizini.
 
Batali te wifi provajdere, to malo radi malo ne radi. Uzmi VIP ili Telenor, 100/150GB, ne verujem da ćeš to da potrošiš u svakom slučaju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne razumem kakve veze ima telefonski broj i mail sa ugovorom.
Ocigledno su svesni svoje greske i ovo je jedini nacin da je isprave/naplate.
Svakako oni nisu duzni da daju internet tj mogu da biraju kome ce.
Licno bih otisao do neke poslovnice i nasao nekog normalnog sefa, seo i posto je za obe strane sah mat pozicija, dajte mi net i platicu pola duga i ostajem vas korisnik na novoj adresi sa ugovorom na moje ime.

Wifi takodje ne preporucujem, tu bez obzira koliko je dobar, neminovno ce biti problema.

Tek sada vidim, 9 septembar postovano... verovatno je nekako reseno?

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Prvo što mi je palo na pamet jeste to da upoznaš komšije i da nadješ nekog sa kim ćeš deliš internet, pola-pola sistem. Čak komšija može uzeti i jači paket neta, opet mu se isplati a i tebi.
Najbolje bi bilo da ako si u stanu, nadješ tog finog komšiju ili finu komšinicu, levo, desno, ispod, iznad tvog stana kako bi isao koaksijlni kabl iz tog stanu u tvoj pošto wifi zna da šteka.
 
Zena se registrovala par dana pre posta. Postavila pitanje,ima samo taj jedan post,i nije se vise logovala na forum. Tako da mislim da nema svrhe siriti dalja temu.
 
Ajde da ukradem temu - da ne otvaramo novu. Hoću da uvedem net a po mogućstvu i televiziju.
Ulica je Dimitrija tucovića zvezdara/bulbuder. Nažalost dvorišta su u pitanju a ne zgrada. Problem je sledeći:
1. Sbb nije usao u dvoriste - samom meni nece da udju.
2. Gazda neće da uvede fiksni pa otpada adsl...

Razmišljam se o nekoj wifi kombinaciji ali vidim da su uglavnom negativni/neodređeni utisci.
Čak razmišljam o kućnom vip netu mada mi se ne potpisuje s vipom 2 godine... I nisam siguran da mogu da se uklopim u 100gb.[emoji20]
Net je za online gaming + sve ostalo.
Od komšinice sada koristim adsl preko wifi ali ona se seli uskoro pa ostajem bez neta.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ja sam koristio wifi (AP antenu) i znam vrlo dobro kakvi su provajderi. Od svih tih provajdera najbolji tj najpovoljniji je KBC net. A kbc net je katastorfa. Mozda bude kako treba na pocetku jer kako postavljaju nove korisnike na baznu stanicu tako je ne unapredjuju. Kad imas problem sa netom resetuju celu baznu stanicu (za npr 100 korisnika). Ako vec hoces za gaming moja preporuka da zaobidjes KBC. Ovo ti govorim kao neko ko je bio godinu dana kod njih + moj brat na drugoj lokaciji i + par njegovih drugara na par lokacija i sve isti problemi. Kad ih zoves da dodju ne dolaze po par dana, problem sam resavao tako sto sam zvao majku od vlasnika kbc-a (radila je u "poslovnici")
 
Sve u svemu, nema garantovano dobrog interneta u Srbiji van centara nekih većih gradova. Na 12KM od Slavije i samo 2 užasna WiFi provajdera, jedna užasna kablovska koji nisu hteil da mi uvedu mada sam na 100 metara od glavnog, avalskog puta, Orion praktično disaster, tako da ostaju samo VIP i Telenor sa 4G a oba nemaju ni 50% obećanog protoka.
 
Ajde da ukradem temu - da ne otvaramo novu. Hoću da uvedem net a po mogućstvu i televiziju.
Ulica je Dimitrija tucovića zvezdara/bulbuder. Nažalost dvorišta su u pitanju a ne zgrada. Problem je sledeći:
1. Sbb nije usao u dvoriste - samom meni nece da udju.
2. Gazda neće da uvede fiksni pa otpada adsl...

Razmišljam se o nekoj wifi kombinaciji ali vidim da su uglavnom negativni/neodređeni utisci.
Čak razmišljam o kućnom vip netu mada mi se ne potpisuje s vipom 2 godine... I nisam siguran da mogu da se uklopim u 100gb.[emoji20]
Net je za online gaming + sve ostalo.
Od komšinice sada koristim adsl preko wifi ali ona se seli uskoro pa ostajem bez neta.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Promeni gazdu. Sigurno možeš da nađeš neki stan sa sličnom cenom izdavanja a koji ima internet.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Hehe nije tako jednostavno - ne stanujem sam i cimeri neće da se sele.[emoji4] podneo sam zahtev beotelnetu za optiku - imaju u ulici iznad nekih 100m uveden - sad čekam da vidim ima li gde blizu.[emoji4]
Hvala na odgovorima svakako.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno