Šta je novo?

USB zvučna kartica

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,224
Poena
905
Imao sam PC sa audigy karticom i bio je povezan na pojačalo. Zvuk je bio ok i ja sam bio zadovoljan.
Sad imam običan laptopić, Ibm X60 koji je takodje povezan na pojačalo i to zvuči....jadno.

Da li ovo:
http://en.europe.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-go-pro
može da poboljša reprodukciju, treba mi samo za mp3/flac, ne i za video.

ili nešto drugo u rangu cene do 50ak evra?
 
Do 50e imaš i Asus Xonar U3, e sad, šta je bolje ...
 
Radije bih xonar ali gde je ima?
 
Pitaj u eKlik, VIP House ili A-Maze.
 
Poslednja izmena:
Kaže sajt da ima, hvala.

A jel valja? :)
 
Ne znam, nisam je čuo, ali verujem da je ipak primetno bolja od integrisane. :)
 
Hvala - U3 mi odlično radi posao, uzeta večeras u viphouse
 
Poslednja izmena:
Da se ne lažemo - audigy je dosta bolji.
 
Znas da nece biti nista cudno da ti ponekad secne zvuk zbog USB-a?
Mozda ima veze sa tipom zvuka koji se salje (tj. pusta), mada mislim da je prosto to sto je USB kao standard previse klimavo napisan.

Imam EMU 0202 USB2 karitcu na laptopu koji se koristi za ozbiljnu muziku, prikacen preko matorog Sony X1 stuba kao pojacala.
Ume da secne ponekad, ocigledno je da USB ne moze uvek da ispostuje zeljeni protok (mada mislim da je do latencije).
 
Seckanje može biti zbog lošeg kabla, ali i sinhronog DAC-a, sa asinhronim nema seckanja.
 
Nema seckanja.
Zvuk je "mekši" nego sa audigy. Audigy je čvršći i precizniji.
U odnosu na integrisani zvuk , daleko je bolji zvuk sa xonara.
 
Ja primetim jednom u 5h pustanja nekih dosta krupnijih audio fajlova.
Mada bi mogao da isprobam drugi kabl, obican printerski je konektor, imam ih gomilu :)
 
Ja primetim jednom u 5h pustanja nekih dosta krupnijih audio fajlova.
Mada bi mogao da isprobam drugi kabl, obican printerski je konektor, imam ih gomilu :)

Nešto ti tu sigurno nije ispravno, ne vidim zašto bi seckao, doduše printerski kabl baš i nije neki kvalitet :)
 
Konektor - ne kabl. Posto ne znam kako se inace zove taj tip USB konektora, ali znam da ga koriste USB printeri uglavnom (i vecina USB diskova externih koje sam video).
Videcu kad me ne bude mrzelo da procackam kroz dzakove kablova, iskreno mi ne smeta, jer je retko (ali ipak se pojavi)
 
To je ovo verovatno:

USB_A_to_B.jpg

Ja sam kupio malo bolji USB kabl, čisto da baš ne vadim te iz džaka :D
 
Taj. Sto da ih kupujem, imam barem 10 tih, ukljucujuci i jedan prilicno ojacan (njega koristim) :)
 
Kakav vam je Xonar U7 ?
 
Puštao sam baš prekjuče Kraftwerk Electric Cafe LP u savršenom stanju i uporedjivao sa istim albumom, flac. Nije velika razlika, dobro se pokazao U3.
 
Imas u oglasima focusrite 2i4, odlicna usb kartica, procackaj malo na netu.
 
Gde si uzeo taj U3 i vredi li tih para (posto trenutno imam neku integrisanu, na laptopu [Asus X550V, ako ima neke razlike])?
 

Super je sto ima mic pretpojacalo, ali da li mogu zvucnici da se povezu preko sluski ili mora L/R
 
Možeš ti aktivne zvučnike (poput PC multimedijalnih) da povežeš na izlaz za slušalice ali zašto bi to radio kada imaš line out. Verovatno na to (line out) misliš kada kažeš L/R.

Ako misliš da povežeš pasivne zvučnike (poput nekih Hi-Fi, na primer), onda ti treba tzv pojačalo između USB audio interfejsa i zvučnika. Ove USB sprave nemaju u sebi pojačavač snage pa na njih ne možeš da direktno povežeš pasivne zvučnike.

Mislim na stereo (2.0) zvučnike, ili da eventualno prođe kroz neki bass management na subwooferu ili negde pa da se dobije 2.1. Što se tiče 5.1 zvučnika, treba ti neki interfejs sa 6 analognih izlaza ili digitalnim izlazom a da podržava Dolby itd. Konkretno ovaj Steinberg UR22 ima samo 2 analogna izlaza i nema digitalni pa ne ide za 5.1.
 
Poslednja izmena:
Odosmo mnogo sa cenama a čovek tražio nešto oko 50 evra :)

Ima boljih i skupljih stvari i od tih Asusa al' da ne preterujemo sa OT.
 
Nazad
Vrh Dno