Šta je novo?

USB pitanje

= IGY =

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2006
Poruke
2,102
Poena
465
Drugar ima plocu ASUS M2N68-AM. Na njoj je crko USB izgleda jer nece da upali komp vise.
Dodje do "Initialising USB Controlers" dok butuje i tu stane.
Iz recimo 5 pokusaja jednom prodje a u ostalim slucajevima jednostavno tu se zapuca.
Kada je zaglavljen tu ne da ni u BIOS da se udje, nista.

Sve je isprobano da nije nesto drugo crklo doslo je do varijante da je 99% USB vrisnuo na ploci.
Uspeo sam da udjem u BIOS iz "milion" pokusaja i kada stavim sve USB funkcije na "disable" onda radi.
Tako da je verovatno USB stvarno otisao u vecna lovista.
Drugar nema para a AM2+ ploce nove je tesko naci a i sa polovnjacima da se igram i trazim koja valja ja bas vremena nemam.

Ono sto me zanima da li ako je u BIOS-u USB ugasen kada se prikaci dodatna USB kartina na PCI slot ona moze da radi neometano?
Da mu to prakticno resi problem.
 
Poslednja izmena:
To ce ici preko pci magistrale, trebalo bi da radi pod uslovom da nisi ugasio i stavku za pci....

TT by galaxy S
 
Da li ima ista prikaceno na USB portove tada? Da nema mozda neki od internih portova prikacen na front USB port na kucistu?
Meni se ovo desilo (na Intel platformi) kada je neki USB uredjaj prosto blokirao da se dodje do POST ekrana - neki BIOS patch ko zna kada je resio taj problem, ali do tada sam prikacivao taj uredjaj tek posle POST-a.

Takodje mozda je i greskom Firewire prikacen na USB ili neki USB na firewire (interni konektori). To bi trebalo neku ozbiljniju gresku da javi, ali moze i to biti.

Kartica ce funkcionsati zasebno.
 
Nazad
Vrh Dno