Šta je novo?

usb 2.0 kamera

zarko96

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2013
Poruke
3
Poena
151
zdravo svima.nov sam ovde tako da nzm gde da postavim temu,e ovako imam problem sa kamerom kada ukljucim kameru u usb port odjedanput se pojavi plavi ekran i komp se restartuje(kao kad padne sistem).E sad posto mi je i mis i tastatura usb ja iskljucim tast.(kad je komp ugasen),i stavim kameru u usb port gde je bila tastatura i upalim komp i komp radi ali kad otvorim device manager pored kamere stoji neki zuti trougao za uzvicnikom u njemu.Pa vas pitam zbog cega je to.I inace ako resimo ovo da se ne gasi komp sa kamerom i misom i tastaturom zajedno bice i potreban driver za nju.Inace imam kameru ms industrial 2001
 
Poslednja izmena:
Prvo nam reci koji ti je sistem na racunaru XP ili win 7 mozda neki linuks. Taj zuti trougao obicno znaci da drajveri nisu dobri za kameru. Mada bi win trebao automacki da je prepozna i instalirata. Izvadi kameru instaliraj drajver ako imas CD. Pa kada zavrsi ubaci kameru. Opet rekoh reci nam koja je ploca koji operativni sistem. A to sto se komp restartuje bojim se da imas problem sa plocom odnosno USB portovima. Probaj da nadjes misa i tastaturu PS2 pa vidi kako ce onda da se ponasa.
 
imam windows xp i maticnu plocu asus k8u-x,i ja sam sumnjao da je do maticne,inace da kameru nema cd kupio sam je bez cd-a,kad sam je prvi put stavio radila je,zatim sam ponovo podigao sistem i od tad nije radila,e sad posto mi je kuciste starije i nemam na prednjoj strani za usb port,moze li nekako da se doda,msm da li ima prostora na maticnu da se prikljuci za usb,ako me razumes sta zelim da kazem
 
Na ploči imaš još 2 X 2 headera za USB na koje mogu da se povežu ulazi za još 4 USBa, trebaju ti samo adapteri za prednji ili zadnji deo kućišta. To naravno neće da ti reši problem sa drajverima. Za starije kamere koje nisu P&P moraju da se stave drajveri, specijalno na XPu. Pogledaj po netu za drajvere ili pokušaj da ih updejtuješ preko interneta direktno.
Koja kamera ? i to je važno.
 
e ovako ja sutra idem da kupim te adaptere i kad ih kupim stavicu kameru i ako se ne restartuje komp pitacu vas sta treba da radim
 
Pazi samo kako povezuješ USB na konektore na ploči ako nisu u jednom komadu, tj. ide žica po žica, nije svejedno. Treba u uputstvima za ploču da piše redosled. Standardno ide od onog gde fali jedan pin... Crna, Zelena, Bela i Crvena.
 
Nazad
Vrh Dno