Šta je novo?

Kućna multimedija Uredjaj za blokiranje buke (komsije iznad)

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

RockTech

Poznat
Učlanjen(a)
13.04.2021
Poruke
40
Poena
30
Treba mi neki uredjaj da pustim preko noci da blokiram buku od komsije iznad, uredjaj treba da bude:

1. bezican ( ne znaci mi nista wireless i da se zezam sa punjenjem, jer ce uvek biti na fixnom mestu, tako da mi je bolje da uzmem uredjaj sa uticnicom)
2. da prima usb flash, da ubacim muziku koja mi treba ili da moze da se poveze sa kompom ili mobilnim (bluetooth bi izbegao, jer onda mora i mobilni celu noc da mi salje bluetooth signal na zvucnike, radije bi da je pesma vec u samoj memoriji uredjaja, ako je uredjaj poseduje ili bar na usb flashu, eventualno nekoj SD kartici i slicno)
3. da ima sto veci zvucnik i pozeljno da ide zvuk u svim pravcima, a najvaznije nagore (kapiram da i ja sam mogu da ga pomeram kako mi odgovara, ali moze da bude malo zezanja oko toga, bolje je ako u startu baca zvuk na sve strane, najbitnije na gore)

Ne mora da bude najeftiniji, ne bih neki krsh, nek bude neka srednja cena, oko 50 do 80 evra, zican.
Zvucnik nije lose resenje, mada mi vise odgovara oblik soundbar-a, jer bi ga stavio na tv policu, a tu samo ispod tv-a ima mesta, hmmm... kad bi neki soundbar do 100 evra mogao neovisno od tv-a da radi, a taman da ga iskoristim i za tv...
 
Poslednja izmena:
odličan je usisivač , stari iz 80ih sloboda čačak. garantovano pokriva svaku poznatu buku, do nivoa uzletanja mlaznog aviona.

ako ti ne smetaju vibracije i pneumatski čekić je prilično dobar. imaš polovnih na kp.

ako si mislio na zvučnike, pojačalo itd, SPL (sound pressure level) koji tebi treba da "nadjača" buku, direktno zavisi od površine drajvera, membrana.
Trebalo bi ti bar 6 basova od 10-12 inča, srednjetonci mogu i 4 komada 6-8 inča, tviteri nisu toliko bitni, ali ajde po jedan da ne škrtarimo.
I to treba da budu dobre i markirane kutije. Računaj 600 evra za dva polovna.

Pojačalo, trebaće snagaš od bar 150w po kanalu na 4 oma i tu tražimo kvalitet, ajde , brat bratu 400 evra za polovnjaka.

Priznaćeš, usisivač je prilično jeVtiniji (dole nato), ako slušaš metal, nećeš ni razliku u zvuku da primetiš.
 
Kontam da je komšija gore alhemičar, litar rakije pretvara u porodično nasilje. :ROFLMAO:

Ili je novi Ron Džeremi pa je izvor buke komšinica. :ROFLMAO:

P.S. ova tema je sjajna "uređaj za blokiranje buke", izolacija ništa...
 
Moze i zgrada da se rusi njima? :)
Svasta se da procitati u zadnje vreme na forumu :D U moje vreme se komsija resavao ili ljubazno ili motkom.
 
Ja sam radio azmafon na zidovima ali ne i na plafonu i odlicna je stvar. Problem kod plafona su pojacane i vibracije zbog trcanja a tu i nema bas puno resenja.
Pretpostavljam da "renoviranje" nije opcija cim trazis neki uredjaj, ali da li si pokusao sa komunalnom policijom?
 
Ja sam radio azmafon na zidovima ali ne i na plafonu i odlicna je stvar. Problem kod plafona su pojacane i vibracije zbog trcanja a tu i nema bas puno resenja.
Pretpostavljam da "renoviranje" nije opcija cim trazis neki uredjaj, ali da li si pokusao sa komunalnom policijom?
Jesam li dobro razumeo da nisi ni stavio azmafon jer si procenio da ti neće rešiti problem? Ili? Baš me zanima da li vredi staviti na plafon.

Ja imam sreće što zidove (osim jednog) ne delim komšijama jer je jedan stan po spratu (dvojne "lepljene" zgrade), ali ove od gore čujem jer je međuspratna zvučna izolacija rešena fert tavanicom debljine 20cm i verovatno onim najtanjim "vibrofilterom" od 3mm, što je otprilike nema nikakvog efekta...
 
Zapravo sam se zajebao u startu jer su svi bili u fazonu "sta ce ti to svuda znas koliko ce da kosta". Tako da sam ga naknadno radio samo na zidu izmedju spavacih soba kada sam skontao da se kroz obicne gipsane zidove sve cuje (krastavac, da sam se setio ranije manje bi kostalo ali ajde).. Zid od nekih 10m2 me je izasao 300e sa azmafonom i gipsanim plocama i profilima..
Koliko sam razumeo za plafon za plafon moze da se izvede slicna stvar, samo ti treba neko ko to zna da uradi. Prvo se spusti profilima i napravi se vazdusni dzep, pa onda na dzep ide azmafon pa na azmafon gips. Doduse i na obicnim zidovima je isto samo sto tu taj vazdusni dzep predstavlja sirina profila na koji se azmafon kaci..

Edit: Meni samo gore trce deca neka ponekad, ali krastavac, i moja ce sutra da trce ovim dole tako da ne pridajem mnogo znacaja tome..
 
Za te zvučne izolacije možete baciti pogled na temu iz SSM foruma: Buka iz plafona i poda u stambenoj zgradi
Inače i moje je mišljenje da je jedino razumno, ako već nije izolacija kako treba od izgradnje i ako komšije nisu pristojni, naknadno postavljanje dobre izolacije ispod košuljice, dakle u pod stana iznad a ne u plafon.
Alternative postoje: razgovor sa komšijom, peglanje komšije, bušenje bubnih opni, selidba u kuću na selu...
 
Za te zvučne izolacije možete baciti pogled na temu iz SSM foruma: Buka iz plafona i poda u stambenoj zgradi
Inače i moje je mišljenje da je jedino razumno, ako već nije izolacija kako treba od izgradnje i ako komšije nisu pristojni, naknadno postavljanje dobre izolacije ispod košuljice, dakle u pod stana iznad a ne u plafon.
Alternative postoje: razgovor sa komšijom, peglanje komšije, bušenje bubnih opni, selidba u kuću na selu...
Neizvodljivo druže...
Čak i da se iskeširaš, nađeš majstore, baš će komšija pristati da napusti stan na 20-30 dana da se radovi izvedu i da bi ti (komšija ispod) bio komotniji...

EDIT: A ovo "ako već nije izolacija kako treba od izgradnje", se, nažalost, podrazumeva da nije... :ROFLMAO:
 

@Čika_Kure

Đavo je u detaljima...
Naknadno postavljanje podne izolacije pametnije je od plafonske. Nisam nagovestio koliko je izvodljivo, o takvim detaljima diskutovano je u linku koji sam postavio.
RockTech je napisao koji problem ima, nije naveo je li buka od perioda izgradnje, nakon podnih radova u stanu iznad, nakon useljenja novih komšija ili promene u ponašanju postojećih. Isto je pisano u priloženom linku. Ova "moja" zgrada ima dobru podnu izolaciju, moguće jedinu izolaciju uopšteno govoreći. Džabe mi i to ako ovaj odozgo skače ili postavi laminat direktno na parket bez podloge. Nema odlične zvučne izolacije, osim ako nećeš da praviš "gluvu sobu" i drastično smanjiš prostor u kom stanuješ.
 
Izolacija na zgradi je ocajno odradjena, zidovi su veoma tanki i sve zivo se cuje...
Cak se cuje i kad komsija na zadnjem spratu ima neke radove, tipa busi nesto, renovira, a ja u niskom prizemlju, a on na 5-om spratu, znaci zgrada je ocajno odradjena.
Sto se tice ovog komsije iznad nas, i pre njega smo culi sve one koji su ziveli tu pre nego sto se on uselio, ali on je najgori, jer je neki majstor, pusta neki kompresor, zvuci ko neka voda bas glasno pustena, i radi nekad po ceo dan, ali najgore je nocu, radi satima nocu, u 3 ujutru, u 5 ujutru, kad god, ne moze da se spava i tako vec godinama.
Pokusali smo razgovor sa njim, ne pomaze, kaze da nije buka od njega, zvali komunalnu, inspektore, nista nije pomoglo, mozda ima vezu, ne znam, uglavnom problem sa njim nije resiv.
Ja za sada koristim kalorifer, pustim ga da duva hladno preko noci, jer onda moze da duva celu noc, a na toplo ne moze ili zagreje previse sobu... mada ide zima, necu moci to na hladno vise da koristim, onda cu moci na toplo, ali ni to nije zgodno resenje... ako duva celu noc toplo, opet zagreje previse sobu cak i zimi, jer je soba mala, a i previse mi isusi vazduh u sobi.
Doduse pomaze dosta, kad ga ukljucim i okrenem ka izvoru buke, ja njega vise ne cujem...
Zato sam mislio da uzmem neki uredjaj i pustam zvuk rada kalorifera ili tako nesto, vec to imam spremno, ali preko moba mi nije zgodno to da pustam, mora dosta da se pojaca i smeta mi da zaspim, nije isto kao sa kaloriferom koji mi prija sto se tice zvuka... zato sam mislio da uzmem nesto sa vecim zvucnikom kako bi taj zvuk lepse zvucao, nego sto je to slucaj sa mobom, a i ne bi da trosim mob svake noci na to... zato mi najbolje zaseban uredjaj gde mogu da prebacim potrebnu muziku i da samo on radi, i da je zican, a ne da se zezam sa dopunjivanjem i baterijama, jer ipak treba da radi svake noci 10 sati.
Mislio sam da uzmem neki soundbar, ako ima za 100 evra, pa da ga iskoristim za to, a usput preko dana da mi sluzi kao zvucnik za tv, zato sto imam samo integrisane zvucnika od tv-a, koji su samo solidnog kvaliteta, pa tako ubijem dve muve jednim udarcem.
Samo ako ima soundbar koji prima usb flash ili moze da se poveze sa kompom ili mob-om, da bih tu muziku prebacio na njega, i naravno da radi neovisno od tv-a, da ne moram i tv da drzim ukljucenim tokom noci.

@shomiNBGD za koliko ta procedura spusta plafon?
 
Da budem iskren ne znam, meni to nisu radili gipsari. Najbolje da nadjes nekoga ko to radi i pitas.

Imas i ovde vise informacija -> https://forum.benchmark.rs/threads/zvucna-izolacija-sobe-pitanja.324177/

A sto se tice samog problema, nemoguce da jedinom tebi u zgradi smeta, skupite se svi na gomilu i isterajte ga. Pogotovu sto kazes da se menjaju stanari, to bi onda znacilo da oni samo iznajmljuju - u tom slucaju upravnik kontaktira vlasnika stana da resi problem. Mi smo tako u zgradi "izbacili" neke problematicne klince, da budem iskren ja ih nisam cuo ali se gomila komsija zalila i na kraju su to tako resili.

Sto se tice zvuka, mi smo u pocetku uspavljivali klinca tako sto pustimo beli sum na blutut zvucniku, ali ne znam koliko ti odgovara.. Takodje imam LG Soundbar SL4Y preko koga isto mozes da se nakacis blututom i pustas muziku
 
Izolacija na zgradi je ocajno odradjena, zidovi su veoma tanki i sve zivo se cuje...
Cak se cuje i kad komsija na zadnjem spratu ima neke radove, tipa busi nesto, renovira, a ja u niskom prizemlju, a on na 5-om spratu, znaci zgrada je ocajno odradjena.
Sto se tice ovog komsije iznad nas, i pre njega smo culi sve one koji su ziveli tu pre nego sto se on uselio, ali on je najgori, jer je neki majstor, pusta neki kompresor, zvuci ko neka voda bas glasno pustena, i radi nekad po ceo dan, ali najgore je nocu, radi satima nocu, u 3 ujutru, u 5 ujutru, kad god, ne moze da se spava i tako vec godinama.
Pokusali smo razgovor sa njim, ne pomaze, kaze da nije buka od njega, zvali komunalnu, inspektore, nista nije pomoglo, mozda ima vezu, ne znam, uglavnom problem sa njim nije resiv.
Ja za sada koristim kalorifer, pustim ga da duva hladno preko noci, jer onda moze da duva celu noc, a na toplo ne moze ili zagreje previse sobu... mada ide zima, necu moci to na hladno vise da koristim, onda cu moci na toplo, ali ni to nije zgodno resenje... ako duva celu noc toplo, opet zagreje previse sobu cak i zimi, jer je soba mala, a i previse mi isusi vazduh u sobi.
Doduse pomaze dosta, kad ga ukljucim i okrenem ka izvoru buke, ja njega vise ne cujem...
Zato sam mislio da uzmem neki uredjaj i pustam zvuk rada kalorifera ili tako nesto, vec to imam spremno, ali preko moba mi nije zgodno to da pustam, mora dosta da se pojaca i smeta mi da zaspim, nije isto kao sa kaloriferom koji mi prija sto se tice zvuka... zato sam mislio da uzmem nesto sa vecim zvucnikom kako bi taj zvuk lepse zvucao, nego sto je to slucaj sa mobom, a i ne bi da trosim mob svake noci na to... zato mi najbolje zaseban uredjaj gde mogu da prebacim potrebnu muziku i da samo on radi, i da je zican, a ne da se zezam sa dopunjivanjem i baterijama, jer ipak treba da radi svake noci 10 sati.
Mislio sam da uzmem neki soundbar, ako ima za 100 evra, pa da ga iskoristim za to, a usput preko dana da mi sluzi kao zvucnik za tv, zato sto imam samo integrisane zvucnika od tv-a, koji su samo solidnog kvaliteta, pa tako ubijem dve muve jednim udarcem.
Samo ako ima soundbar koji prima usb flash ili moze da se poveze sa kompom ili mob-om, da bih tu muziku prebacio na njega, i naravno da radi neovisno od tv-a, da ne moram i tv da drzim ukljucenim tokom noci.

@shomiNBGD za koliko ta procedura spusta plafon?
Brate ili gepekuj komšiju, ili ako si pacifista veći od Gandija, pusti ona beli šum (white noise) na YT ili najbolje kupi one HTZ ćepiće za uši protiv buke (što koriste u postrojenjima) i spavaj...
 
U linku koji sam postavio i na samom tom sajtu ima više mogućih rešenja, pitanje je samo koja su najbolja, idealnih nema. Nikakvi umirujući zvuci ne mogu nadmašiti stoku koja kucka i tucka dan i noć. Ili da nabaviš čepove za uši što Čika_Kure predloži ili da tom, što bukači u gluvo doba noći, svi stanari skupa polome ruke i noge.
 
Realno ti cepici su najjednostavnija i najjeftinija moguca varijanta :D
 
Realno ti cepici su najjednostavnija i najjeftinija moguca varijanta :D
Najjednostavnije bi bilo da komunalci zaista rade što treba i sankcionišu te što neće da obezbede mir i tišinu po kućnom redu. Meni se odozdo požalio da mu smeta vibracija od frižidera. Nisam znao je li frižider ili zamrzivač u pitanju pa sam im "modifikovao" noge. Jednom se požalio, nije više. Vuk sit i ovce na broju.
 
Sta bi bilo kad bi bilo, da zivimo u normalnoj zemlji i da imamo normalne komsije.. Evo mene prijavili profesionalnom upravniku zato sto nisam prijavio bebu od 2 nedelje infostanu pa placam manje vodu 🤯
 
lako je sa normalnima. iznad stana pored mog, 'stanari' su drzali neku masinu za stampu ili slicno, neka proizvodnja je bila, i nocu su radili valjda jer je jeftinija struja, tako da su u stanu pored mog imali problema. Naravno nikakve pomoci tu nije bilo. A i kako bi, ti 'preduzetnici' su se prezivali 'Bastarda'. kraj price. U stanu iznad mog (ja sam u prizemlju) cetvorospratnice, 'fine' komsije su srusile skoro sve zidova, pa i nosece. Tada je buka potrajala, ali veca steta je staticka. Samo Ohropax vostani cepovi za usi, i event preko one slusalice za zastitu od buke.
 
Kad spava ako nocu radi? To ti otkrij pa kad saznas tad mu odvrni neku operu da mu puca ka gore pa ko duze izdrzi.
Druga solucija je da sa ostalima iz zgrade odradite "Ćebiranje", na stepeništu ćebe preko budale pa udri, sam će da se vrati sa planine sa koje je sišao u svoj prirodni habitat.
 
A sto se tice samog problema, nemoguce da jedinom tebi u zgradi smeta, skupite se svi na gomilu i isterajte ga. Pogotovu sto kazes da se menjaju stanari, to bi onda znacilo da oni samo iznajmljuju - u tom slucaju upravnik kontaktira vlasnika stana da resi problem. Mi smo tako u zgradi "izbacili" neke problematicne klince, da budem iskren ja ih nisam cuo ali se gomila komsija zalila i na kraju su to tako resili.
Mi najvise cujemo, jer smo ispod njega, ostali ga sigurno ne cuju toliko, a koliko ga cuju ne znam, ali znam da je ovde komsiluk takav da niko ne zeli da se zamera i nema tu leba sto se toga tice, pokusali smo sve zivo, kazem da to traje vec godinama.
Ni upravnik nista nije zeleo da resi, ti ljudi sluze samo da uzmu pare, nista ne rade... zvali smo ga 1000 puta, na kraju je prestao da se javlja.
Iznajmljivao se ovaj stan, bilo je tu raznih stanara, ne znam dal se i dalje iznajmljuje, jer ovaj je tu ubedljivo najduze, godinama, mozda ga je i otkupio... a svakako ne znam ko je vlasnik stana i kako da ga kontaktiram, pitali smo i upravnika, ne zeli da nam da kontakt od vlasnika stana.
Brate ili gepekuj komšiju, ili ako si pacifista veći od Gandija, pusti ona beli šum (white noise) na YT ili najbolje kupi one HTZ ćepiće za uši protiv buke (što koriste u postrojenjima) i spavaj...
Znao bih ja sta da radim sa njim i kako bih, da je moj stan, posto nije i ja se ne pitam za te stvari, ne mogu nista ni da uradim.
Cepice vec imam, probao sam ih, ali mi ne odgovaraju, onda cujem sebe kako disem i neprijatno je kad ti je uvo zacepljeno celu noc... ne kazem, mozda je moguce navici se vremenom, imam silikonske koji se guraju duboko u uvo, ali vise mi odgovara da pustim neke zvukove na uredjaju, a najvise mi odgovara kalorifer, sto se tice zvuka.
Kad spava ako nocu radi? To ti otkrij pa kad saznas tad mu odvrni neku operu da mu puca ka gore pa ko duze izdrzi.
Druga solucija je da sa ostalima iz zgrade odradite "Ćebiranje", na stepeništu ćebe preko budale pa udri, sam će da se vrati sa planine sa koje je sišao u svoj prirodni habitat.
Ne znam, mozda ne spava uopste, neki insomnicar ili narkoman... zivi sa bratom blizancem, tako da ih je dvoje, mozda se smenjuju... uglavnom preko dana manje rade, ali nocu rokaju, mozda ima veze sa jeftinom strujom.
Radili smo im mi svasta, ali nista ne pomaze, oguglali su, makar im lupao po vratima, zidovima, samo spuste roletne, kuliraju i nastave da rade.
 
ali znam da je ovde komsiluk takav da niko ne zeli da se zamera i nema tu leba sto se toga tice, pokusali smo sve zivo, kazem da to traje vec godinama
...godinama...
Jos bi i da ulazes dodatna sredstva zarad nekog krelca koji vas terorise godinama a vec si probao preko svih legalnih puteva...
Tebi ocigledno nije jasno sa kim imas posla i koji jezik razume takav tip ljudi...
Nista, kupuj, trosi, pravi dodatnu dodatnu buku sebi i ostalima... Potrajace to...
 
Mi najvise cujemo, jer smo ispod njega, ostali ga sigurno ne cuju toliko, a koliko ga cuju ne znam, ali znam da je ovde komsiluk takav da niko ne zeli da se zamera i nema tu leba sto se toga tice, pokusali smo sve zivo, kazem da to traje vec godinama.
Ni upravnik nista nije zeleo da resi, ti ljudi sluze samo da uzmu pare, nista ne rade... zvali smo ga 1000 puta, na kraju je prestao da se javlja.
Iznajmljivao se ovaj stan, bilo je tu raznih stanara, ne znam dal se i dalje iznajmljuje, jer ovaj je tu ubedljivo najduze, godinama, mozda ga je i otkupio... a svakako ne znam ko je vlasnik stana i kako da ga kontaktiram, pitali smo i upravnika, ne zeli da nam da kontakt od vlasnika stana.

Znao bih ja sta da radim sa njim i kako bih, da je moj stan, posto nije i ja se ne pitam za te stvari, ne mogu nista ni da uradim.
Cepice vec imam, probao sam ih, ali mi ne odgovaraju, onda cujem sebe kako disem i neprijatno je kad ti je uvo zacepljeno celu noc... ne kazem, mozda je moguce navici se vremenom, imam silikonske koji se guraju duboko u uvo, ali vise mi odgovara da pustim neke zvukove na uredjaju, a najvise mi odgovara kalorifer, sto se tice zvuka.

Ne znam, mozda ne spava uopste, neki insomnicar ili narkoman... zivi sa bratom blizancem, tako da ih je dvoje, mozda se smenjuju... uglavnom preko dana manje rade, ali nocu rokaju, mozda ima veze sa jeftinom strujom.
Radili smo im mi svasta, ali nista ne pomaze, oguglali su, makar im lupao po vratima, zidovima, samo spuste roletne, kuliraju i nastave da rade.
Ako je tako bolje pusti ovo nego da ti kalorifer radi celu noć...



 
Koji plot twist sa blizancima jbt :D

Ako vec nije tvoj stan, sto se mucis toliko? Preseli se u zgradu prekoputa ili nesto slicno ako ti je bas stalo do tog kraja
 
Koji plot twist sa blizancima jbt :D
Evil twin. Stvari postaju jasnije.

Dakle razgovori ne pomažu, renoviranje nije opcija, komunalci beskorisni, čepovi ne valjaju... I kako izaći na kraj sa takvima, pritom nisu u zanemarljivom broju?
Ostaje samo da oformimo neku organizaciju, npr. udruženje za Plansku IMplementaciju PEglanja Komšija, da se opskrbimo močugama za pretucanje i krenemo u patrolu gradom.
 
Mi najvise cujemo, jer smo ispod njega, ostali ga sigurno ne cuju toliko, a koliko ga cuju ne znam, ali znam da je ovde komsiluk takav da niko ne zeli da se zamera i nema tu leba sto se toga tice, pokusali smo sve zivo, kazem da to traje vec godinama.
Ni upravnik nista nije zeleo da resi, ti ljudi sluze samo da uzmu pare, nista ne rade... zvali smo ga 1000 puta, na kraju je prestao da se javlja.
Iznajmljivao se ovaj stan, bilo je tu raznih stanara, ne znam dal se i dalje iznajmljuje, jer ovaj je tu ubedljivo najduze, godinama, mozda ga je i otkupio... a svakako ne znam ko je vlasnik stana i kako da ga kontaktiram, pitali smo i upravnika, ne zeli da nam da kontakt od vlasnika stana.
Ko je vlasnik vidis na https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/PublicAccess.aspx a komsiji pocni da iskljucujes struju kad pocne da pravi buku pa ce vec ukapirati
 
Nisam podstanar, zivim sa majkom i sestrom, majka je vlasnik stana, tako da ja ne mogu da reklamiram i da se bavim tim, jer je stan na nju, a ona je pokusavala sve sto sam nabrojao, ali nema pomoci... ja sam u vise navrata kad mi je prekipelo isao gore da ga bijem, ali ne otvara vrata kad mu lupas, a keva se svaki put sokira kad se to desava i resio sam da je vise ne stavljam u takvu situaciju, jer to tesko podnosi, ali da nije nje, do sad bi mu sigurno polupao kola i prozore na stanu, mada posto ludak smatra da mu je bogom dato da to radi, znao bi da smo mi to uradili, pa bi mozda i on nama polupao ili bi nas prijavio policiji, pa jos da placam stetu za budalu. Jednostavno kad kazem da nema normalnog resenja, to je to, prodali bi stan i preselili se, ali nije uknjizen, tako da ne moze da se proda, samo da se zameni, sto je jako tesko.

Sto se tice muzike, vec imam pripremljen zvuk kalorifera i slicne stvari, samo jos da vidim koji cu uredjaj uzeti da to pusta.
 
Nazad
Vrh Dno