Šta je novo?

Uređaji protiv insekata?

Vicent87

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2018
Poena
115
Da li neko koristi neke rasterivače insekata i buba? Da li se uopšte isplate?

Drugar ima problema zbog ćerkice koja se plaši, pa pokušava nekako da reši stvar. Žive u relativno novoj kući, pvc stolarija, komarnici non stop spušteni, čak je i na samo dno zalepio stirodur da dodatno zatvori prolaz ispod "četkica" na kraju komarnika ali opet, znate i sami, bube nađu svoj put.

Uglavnom, ljudi su i uredni stvarno, pogotovo jer mala ima i neke alergije pa stvarno vode računa da im bude čisto i uredno.

Imate li nekih predloga, iskustava? Naravno, ne mora električni uređaj, može i nešto DIY, ako uopšte ima pomoći protiv ovih beštija.

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poena
605
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ja koristim onu UV lampu za komarce. Stoji na terasi umesto sijalice. Radi odlično, samo bube dosta pucaju. Jednom nedeljno praznim pikslu.

zmanic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
23.08.2002
Poena
675
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Alergičan sam na komarce i te kako. Uz to sam i ribolovac (mušičar) i dok nisam počeo da koristim mađarsku kremu Szuku bivao sam izobličenog lica često. Ne znam šta sve nisam isprobao u kući, na kampovanju dok sam u reci, sve te vrste zujalica, sijalica, Autana i Repelina .... svega i svačega, ali bukvalno.
Leti u kući koristim Philips antipic sijalice (žute) pored otvorenih prozora, a Szuku mašću obeležim po koji tačku po glavi i tabanima.
Kad sam napolju, na opasnoj teritoriji, pustim par traka po nogama i rukama i po vratu i čelu, i miran sam 6-8 časova.

optical

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poena
125
Ima li još gde da se kupi szuku sem po ribolovačkim radnjama? Pitao u dve lokalne i nema.

ppredrag

Čuven
Učlanjen(a)
21.07.2005
Poena
545
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 12400F, AC 34 eSports Duo
Matična ploča
MSI Pro B660-A DDR4
RAM
2x8 Viper Steel
GPU
RX 5600 XT
Storage
Kingston A2000, WD SN550, Samsung 840 Evo
Zvuk
Soundblaster Z
PSU
Antec HCG650
Kućište
NZXT H500
Monitor
AOC 24G2
Miš & tastatura
Helios XD3, Redragon Draconic White
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ja sam Szuku kremu kupio u prodavnici lovacke opreme kod Pancevackog mosta. Imaju i u spreju ali kazu krema je efikasnija.

zmanic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
23.08.2002
Poena
675
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Jeste, mast je dugotrajnija.
Ima po oglasima na sve strane.

gogo23

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2019
Poena
50
Meni je nedavno stigao Dynatrap. Nisam ga još pustio u rad, verovatno ću to uraditi naredni vikend.

Po preporuci i iskustvu korisnika potrebno je oko mesec dana da se postigne pun efekat.

Polovinom jula javljam moje iskustvo.

zmanic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
23.08.2002
Poena
675
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koristim nešto slično. Gore ja UV led lampica a ispod ventilator koji usisava insekte.
Ne skuplja komarce, ali tamani moljce.
To mi je dovoljno za taj posao.

zamzung

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poena
235
Ballistol , ako me secanje sluzi, prosle godine u NS-u 100ml / oko 500 din bocica.
Stvarno je dobar. Ima i UV zastitu pa je za ribolovce camdzije odlican. Znajte da ostavlja masno na kozi, nisam primetio fleke na garderobi :/

zamzung

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poena
235
Da li neko koristi neke rasterivače insekata i buba? Da li se uopšte isplate?

Drugar ima problema zbog ćerkice koja se plaši, pa pokušava nekako da reši stvar. Žive u relativno novoj kući, pvc stolarija, komarnici non stop spušteni, čak je i na samo dno zalepio stirodur da dodatno zatvori prolaz ispod "četkica" na kraju komarnika ali opet, znate i sami, bube nađu svoj put.

Uglavnom, ljudi su i uredni stvarno, pogotovo jer mala ima i neke alergije pa stvarno vode računa da im bude čisto i uredno.

Imate li nekih predloga, iskustava? Naravno, ne mora električni uređaj, može i nešto DIY, ako uopšte ima pomoći protiv ovih beštija.
Skontao sam ponovnim čitanjem da smo odmakli od teme.
Prijatelji su koristili za dečiju sobu one električne mini aparate što idu u utičnicu pa ispravaju insekticid, renomiranih proizvođača.
Radilo je posao za leteće. Za gmižuće ne znam da li valja.

Der Schnitter

Cenjen
Učlanjen(a)
23.07.2021
Poena
115
Slobodno odmičite. Kako drugčije da čujem, tj. vidim za dobre mazalice.:)
Mi smo ranije koristili sličan koji ide u struju samo što se umeću one tablete protiv insekata. Nije Raid, ne sećam se koji je. Imalo je prijatan miris a insekte je rasterivalo umesto ubijalo.
Sada koristim reket i zabavljam se vežbajući forhend, bekhend i smeč.;)

babadzonka

Poštovan
Učlanjen(a)
19.09.2014
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4570 & LC-CC-120
Matična ploča
Gigabyte GA-B85M-D2V
RAM
Patriot 2x4GB 1333MHz
GPU
Zotac GT 1030 2GB GDDR5
Storage
SSD Biostar S100 120GB & HDD Seagate 500GB & Hitachi 320GB
Zvuk
Integrated / Intex IT-222 SUF
PSU
Seasonic SS-620GB 620W 80+ Bronze
Kućište
Fractal Design Core 3300
Monitor
Asus VA24EHE
Miš & tastatura
Logitech MX 518, A4Tech X-718bk & MS Industrial Elite Pro
Ostale periferije
A4Tech Bloody G520
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. ADSL
@vladat1 Da li su stvarno delotvorne te lampe kada su u pitanju komarci? Na netu pisu ljudi da ubijaju sve zivo osim komaraca :D
Meni treba za deciju sobu gde su mi bebe, ne bih da ih "trujem" raid tabletama i slicnim varijantama... one stvari protiv insekata koje su bas za bebice ne reaguju.

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poena
605
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne mogu baš da garantujem ali ubijaju na veliko. Lampa mi stoji na terasici ispred kuhinje. Vrata u otovrena po celu noć. Mi sedimo na tersici u majcama.

babadzonka

Poštovan
Učlanjen(a)
19.09.2014
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4570 & LC-CC-120
Matična ploča
Gigabyte GA-B85M-D2V
RAM