Šta je novo?

UPS + PSU Chieftec

vkozomar

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
3,842
Poena
410
Pozdrav

Imam napajanje chieftec 420 w dual fan, ali nije direktno u struju nego u 3 godine stari UPS ( neki italijanski onlite ili sl. ) nemam vecih problema osim povisene temperature chiefteca, da li da skopcam direktno na struju ili da ostavim ovako i da li to ima veze uopste ???
:S:

S obzirom na kvalitet struje u EPS-u ostavio sam taj stari UPS ali me malo brine toplota napajanja koja je vruca na dodir

GA K8NF-9, Venice 3200+, 2 harda, 1 optika, 2 x 512 RAM

:S:
 
Od koliko VA ti je UPS? Probaj da stavis direktno u struju i vidi da li se onda greje.

Btw, pise se StrengTH, a Honour - engleski, Honor - americki ;)
 
???? :))))

Dorry je napisao(la):
Od koliko VA ti je UPS? Probaj da stavis direktno u struju i vidi da li se onda greje.

Btw, pise se StrengTH, a Honour - engleski, Honor - americki ;)


E sad izgleda da ima vise verzija, ja znam da moze i ovako i onako ;) ;)

Nisam probao da stavim direktno, probam pa vidim, znam da je najbolje promeniti UPS ali malo fali love a stra me da ga direktno ukljucim :eyebrows:
 
Ako ti UPS izdržava makar 2 minuta da napaja računar kad nestane struje, nema razloga da ga menjaš.

Mišljenja sam da chief ne može da se greje zbog UPS-a. Imam isto napajanje sa aktivnim PFC, deluje prva liga odrađeno. Toplije je od prošlog DTk, ali očigledno je da mu to ne smeta, pošto mu se fanovi vrte na ispod 2000rpm. Da se pregreva, fan bi mu se zavrteo preko 2500rpm, tako da bolje prati taj podatak, nego indijanski da pipaš prstom. :)
 
Ok

RPM PSU je oko 1500 sto znaci da se ne pregreva vise nego sto bi trebalo :S:

Hvala na savetu
 
Sve je ok, nemoj da se brines - sada sam se setio da se i moj chief pregrevao dok sam npr igrao igrice ili drzao komp jednom 24/7
 
Nazad
Vrh Dno