Šta je novo?

UPS osigurac

mitarus

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2004
Poruke
2,474
Poena
380
Mustek Powermust 400 USB. Osigurac je pregoreo (T5A). To je tzv. tromi osigurac, a u Smederevu sam uspeo da nadjem samo brzi (F5A).

Stavio sam taj koji sam nasao i sad UPS ne pisti na svakih 10 sekundi (Backup mode), sto znaci da "prima" struju.

Problem je sto nemam kablove da bih ga prikljucio/opteretio, pa me zanima da li da trazim T5A kad budem bio u Beogradu ili mogu da vratim ovaj UPS kod sestre? Da li ima nekih nuspojava zbog ove zamene?

Cenim da nema, ali da proverim...
 
Mustek Powermust 400 USB. Osigurac je pregoreo (T5A). To je tzv. tromi osigurac, a u Smederevu sam uspeo da nadjem samo brzi (F5A).

Stavio sam taj koji sam nasao i sad UPS ne pisti na svakih 10 sekundi (Backup mode), sto znaci da "prima" struju.

Problem je sto nemam kablove da bih ga prikljucio/opteretio, pa me zanima da li da trazim T5A kad budem bio u Beogradu ili mogu da vratim ovaj UPS kod sestre? Da li ima nekih nuspojava zbog ove zamene?

Cenim da nema, ali da proverim...

Malo je verovatno da je osigurac pregoreo iz cista mira. U principu "brzi" osigurac nece praviti probleme, ali moguce da je u samom ups-u nesto u kvaru. To ces ustanoviti sa sigurnoscu kada ga opteretis.
 
U pravu si, bolje da ga proverim pre nego sto ga vratim. Trazicu kablove, sve ostalo je nagadjanje.

Hvala :wave:
 
Radi bez problema sa "brzim". I dalje se ne zna tacan uzrok pregorevanja (osim standardnog EPS krivca), ali bitno je da sad sve radi...
 
Tema je zastarela, ali imam isti problem. Ne mogu da nadjem gde se nalazi osigurac, po meni bi trebao da se nalazi posle trafoa i pre elektronike, ali ne mogu da ga nadjem. mitarus, moze li pomoc? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno