Šta je novo?

Upgrade za minimum €

martinez

Čuven
Učlanjen(a)
15.02.2004
Poruke
12
Poena
604
Imam
Durona 1200
Gigabyte GA-7VRX / VIA KT333
256 DDR PC333

Mogu li (značajnije) da pojačam performanse ako uzmem Atlona na 1700+/1800+ i koliko vredi (polovan), a za koliko mogu da prodam Durona?

Poenta je da ubrzam komp za ~50% sa što manje eurića pride.

Jesam li ja idealista? :)
 
Ne mozesh, 256 RAM-a je malo i to ti je usko grlo, a ni sa KT333 se necesh usreciti ako se budesh igrao sa overclockovanjem (ovde mislim na FSB). Ako te overclock ne zanima tek onda nemoj ni da se upushtash u menjanje samo procesora
 
sa procesorom ces dobiti dosta na performansama, a polovan 1700+ je oko 30e. I nebi bilo lose dodati jos 256 rama i to bi bila sasvim ok masina.
 
Ja bih potpisao ovo sto rece kjgkreek, pa bih prodao durona a onda jurio procesor koliko god jaci moze da se nadje za najmanje para. Pa ako jos budes imao za 256 rama, ubrzaces masinu znacajno, i mislim da ces biti prilicno zadovoljan, osim ako bas nisi freak koji tesko podnosi da ne oseca performanse u kojima neki drugi vec uzivaju.

Realno, licno mislim da neku plocu treba crpeti sve dok moze da primi najjaci moguci procesor, i optimalno potrebnu kolicinu rama - u slucajevima kada se radi o nekoj opstoj/kucnoj primeni.

Ostalo je najcesce profesionalna primena ili povladjivanje svojim (ili tudjim) hobijima, zeljama i mogucnostima.

***
Sta fali, kt333 i 1.5-2.0 GHz ima da radi vrlo solidno. A sa 512MB ram-a pod winXP hd-u se nece previse pristupati, a odziv racunara ce biti biti primetno brzi.
Ja radim na tako necem, i ne mislim da menjam sigurno u sledecih 2 godine, jer cu lovu da ulazem u periferije, koje su mi drasticno bitnije od ionako ogromne procesorske snage koja mi je na raspolaganju za moje poslove i poneko igranje.
 
Poslednja izmena:
sto jes jes ,procesor bez memorije ne ide, ustvari ide ako ces da radis u samo jednoj aplikaciji istovremeno (neracunajuci igranje igrica), dobices primetno brze otvaranje aplikacija i ucitavanje igrica ako je procesor 1700+...ali bez memorije dolazice ti do zagusenja ako koristis vise aplikacija odjednom tako da 1700+ddr= :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno