Šta je novo?

UNREAL 2 moze li na ovoj kartici ?

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
PSU
CORSAIR
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam [email protected] G, 256 Mb KINGSTON 3200 DDR, ASUS A7V8X-X I ELSA GF2 GTS 32DDR.
U kojoj rezoluciji i koliko bi bila igriva UNREAL 2 na ovoj mashini ?
 
Moze do 1024x768, nivo detalja uglavnom dosta visok. Igra je procesorski veoma zahtevna, grafika je naravno bitna ali ne presudno. Sa tom karticom nazalost neces videti bas mnogo od Unreala onako kako su ga programeri zamislili :D
 
neces se naigrati a garantujem ti dosta swapa i drljanja

ali vredi igra je ok
 
Da li bi MSI GF4 MX440 poboljsao stvari i koliko ?
 
Ako nije SE poboljsao bi situaciju...
 
pa chekaj, ako vec nisi pri cashu (na primer, prso si sve pare za CPU i RAM ;) ), shto lepo ne uzmesh neki firmirani Radeon 9000Pro ili 9100 i vozish... mislim, Unreal 2 je ionako igra radjena za DirectX 8, a ove karte ga hardverski podrzhavaju... pazi, ja sam igrao kod mene na celeronu na 1.2GHz sa radeonom 9000 (obichnim), i radilo je sasvim dobro... mogu misliti kako ce kod tebe da ide...
 
Mislim, jeste, kod mog komsije radi na Matroxu G400...ljudi, "ide dobro" je strahovito subjektivan utisak...recite lepo rezoluciju i nivo detalja. Meni je recimo radila nepodnosljivo na Xp1466@2300, Ti4200 i 256 rama dok nisam uzeo jos 256 mb rama (ukupno 512) i to u 1024 sa nemaksimalnim detaljima...
Sa druge strane znam nekoga ko je to "terao" na XP1600+, 256 rama i GF2 MX-u i "njemu je sve radilo super" ;)

Dakle - samo malo vise detalja radi kompetentnijih odgovora :rtfm:

pozdrav :wave;
 
OptiPlex je napisao(la):
Sa druge strane znam nekoga ko je to "terao" na XP1600+, 256 rama i GF2 MX-u i "njemu je sve radilo super" ;)
Nemoj tako ipak je xp oc na 1800+ :mrgreen:
U 800x600 sa srednjim nivoem detalja, frame rate je bio oko 25 ako se dobro sećam, za mene dovoljno igrivo. Swapovanje se nije javljalo preterano često.
 
Meni je na tualatinu [email protected] 512 mb rama i radeonom 9500 pro
u 800*600 radio sa maximalnim detaljima sa nekih 35 fps dok je u 1024*768 i srednjim detaljima isao sa 20fps???

pozdrav
 
jddipqd je napisao(la):
...
Nemoj tako ipak je xp oc na 1800+ :mrgreen:
U 800x600 sa srednjim nivoem detalja, frame rate je bio oko 25 ako se dobro sećam, za mene dovoljno igrivo. Swapovanje se nije javljalo preterano često.

Evo, upravo sam o ovoj pojavi govorio - recimo za coveka je doticni frame-rate super, kao i nivo detalja, a meni je toliki fps blago receno tesko podnosljiv. Prvenstveno zbog setanja broja fpsa gore-dole...

BTW jdditd, nisam znao da si postao overkloker :d

Pozdrav :wave;
 
Hm, pomenutu igru sam probao i na duronu cca 1GHz 320 RAM i MX400 64 MBi radila je u 800x600 dosta pristojno sa otprilike detaljima na medium.
To je DX8 igra i mora da nesto nije u redu ili sa driverima ili sa samim kodom ako drlja ili daje mali frame rate sa dx8 kartom i XP procesorom 2000+ ili slicnom sa high nivoom detalja.
Na XP 1700+ 256+radeon 8500 cat 3.7 sve ide odlicno sa high nivoom detalja u 1024x758 min 30fps (nikad manje), tako da mi se cini da kod i nije bas los...
 
Ja sam igrao na AMD athlon 1.4 ghz,GF4mx440,256sdram i igra je klizala u 1024x768 na srednjim detaljima.
 
OptiPlex je napisao(la):
BTW jdditd, nisam znao da si postao overkloker :d
Čuj postao :hump:
Ja sam bre k6/2 terao na 3.2v (ko se ne seća default je 2.2v) a kao hlađenje koristio usisivač :d
 
Usisivac

Usisivac ?!! :eye: :eye:
he...he...he... cheers cheers
 
Re: Usisivac

Dark Angel je napisao(la):
Usisivac ?!! :eye: :eye:
he...he...he... cheers cheers
Pa da. Skineš ventilator sa kulera i staviš crevo od usisivača ,)
Ne greje se ni malo O:)
 
Re: Usisivac

jddipqd je napisao(la):
...
Pa da. Skineš ventilator sa kulera i staviš crevo od usisivača ,)
Ne greje se ni malo O:)

Egzibicionista :d
 
Nazad
Vrh Dno