Šta je novo?

umrežavanje mac os x 10.6.8 i windows 7

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Još kada sam u kuću uneo Mac minija (sredinom 2009.) imao sam malih problema sa mrežom:

desktop mašina sa windows 7 i laptop takođe windows 7 se vide međusobno i šerovani folderi funkcionišu bez problema.
miniju treba "vremena" dok ih skapira na mreži (uveliko uključena desktop mašina, uključim minija, odem na network i ne prikazuje ništa) posle nekog vremena od 15min do 1h on skonta komp na mreži i lepo vidi šerovan folder i dalje nema frke

međutim u zadnje vreme neće nikako da ih skapira ? ni laptop ni desktop .. koliko god dugo stajao uključen nema šanse ... ništa nisam menjao od programa ni na jednoj od mašina (barem ne nešto bitno, možda nova verzija Coda-e na mac-u ili noviji office, na desktopu par sitnih programa što nemaju veze sa mrežom, a na laptopu baš ništa nije menjano unazad 2 godine)

proverio sam na macu da mi je mreža "workgroup" kao ina ova dva kompa (tako sam namontirao još od prvog dana..)
 
Imao sam slican problem, radilo radlio i onda stalo ko zna zbog cega, probaj da napravis novi workgroup, na mac sharingu otkaci afp i smb , stavi sve pod taj novi workgroup pa probaj , meni je tako uspelo. Inace trebalo bi da uvek mozes iz findera da pridjes windows-u >go>connect to server>smb://i.p. adr.esa ,skraceno command+K.

Meni se pojavio drugi problem, sto svaki put moram da kucam sifru, jer nesto nece da zapamti iako otkacim svaki put, isti problem i kod stampanja kroz mrezu.
 
Zvuci kao da ti je keychain los. Odradi repair i permissions repair za disk.
 
Nazad
Vrh Dno