Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Kad zoves iz CG, onda, provereno, prvo trosi mtel minute :)
 
7 dana u CG u Boki, signal 4g uglavnom pun ali je brzina uzas! Viber vacap u tim momentima ne mogu da se konektuju i podalju poruku
Mts kartica
Kao da imaju dzepove gde uopste ne radi internet i onda kako setam i dodjem na neku tacku sve proradi i briznu izmerim 60-70mbs

Ili nam namerno ogranicavaju brzinu drugo objasnjenje ne postoji
 
Nemam takva iskustva u Republici Srpskoj na Mtel mrezi. Vecinom je 4G i sve radi korektnom brzinom.
 
Mts u CG je ubedljivo najgori operater što se brzine neta tiče. Kad počne sezona tu je kraj....
 
7 dana u CG u Boki, signal 4g uglavnom pun ali je brzina uzas! Viber vacap u tim momentima ne mogu da se konektuju i podalju poruku
Mts kartica
Kao da imaju dzepove gde uopste ne radi internet i onda kako setam i dodjem na neku tacku sve proradi i briznu izmerim 60-70mbs

Ili nam namerno ogranicavaju brzinu drugo objasnjenje ne postoji
Potpuno se slazem. Meni u Kotoru malo malo pa nijje radio uopste. Zavisilo je jako od bazne stanice na koju se telefon nakaci i od opterecenosti iste, ali signal je uvek bio dobar
 
Trenutno sam u inostranstvu, pa koristim roaming. Postoje 3 lokalne mreže, jedna konstantno ima bolju pokrivenost i više crtica signala i na auto se telefon uvek kači na nju, ali kada se prebacim na drugu mrežu koja jedva pokazuje signal, na dosta mesta telefon na kratko ispadne iz mreže, internet radi odlično.
Evo sada nemam nijednu crticu, a 4G radi odlično.

Juče sam imao 1-2 crtice od 4, a 5G signal sve vreme radi odlično.

Samo je fora bila da se ručn o povezem na "bolju" mrežu tamo gde ima dovoljno jak signal. Sad povremeno ispadnem sa mreže, ali ne bih ni primetio da mi sat ne bipne.

Sumirano: probajte druge mreže, čak i ako pokazuju slabiji signal.
 
Ne mozemo da probamo druge mreze, mts roming zona 0 radi samo u mtelu,
ako se ne varam…
 
Da, za Crnu Goru, domaći operateri koriste samo po jednog operatera kod kog imaju dobre uslove.

mts - mtel
A1 - T-Mobile
Yettel - One
 
Ja sam se sa A1 letos povezivao na sve tri mreže, ali je bio haos najverovatnije što su sve bazne stanice bile preopterećene na primorju.
 
Posle 15 dana korišćenja svih mreža na CG primorju ubedljivo se najbolje pokazala t-mobile mreža. Najstabilnija i definitivno najveće brzine i to nevezano za mesto i doba dana. Download je višestruku brzi od mtela i one (telenor).
 
Kakva su vam iskustva za Grcku?
Planiram da idem u Nea Plagia, blizu Soluna.
Korisnik sam A1 i čuvam poklon od 1GB za roming koji traje nedelju dana i aktiviraću ga kad krenem.
Meni treba više GB nego minuta.
Da li u Evropi ima operater koji nudi dosta GB koje za 15ak evra koje bih mogao da trošim?
Imam P40Pro i odgovaralo bi mi da kupim on line ako mi stiže QR kod za aktivaciju.
 
Нисам баш најбоље разумеи.
Користим Бокс 4 црвени Оморика 1.
Да ли ми и даље треба М-тел картица за интернет у Републици Српској , позиви нису толико битни, имам 100 минута.
Раније сам куповао њихову картицу само за интернет, куповао сам по 2,3 картице за 20 дана јер је како било повољније због бонуса добродошлице. 😀

Ако сам разумео ја могу да користим свој интернет из МТСа у Републици Српској
Имам 3 + 100ГБ и не морам да користим њихову картицу.
 
Treba proveriti FUP (politiku fer korišćenja). Nisam siguran da tih 100GB uopšte važe u ZB.
 
Tih 100GB je moglo pre, sad vise ne moze. Proveri na Mts sajtu koliko ti je dodeljeno za roming u ZB ili kucaj *797# pa opcija 1 pa opcija 4
 
Значи ипак да узмем њихову картицу због интернета?
 
Значи ипак да узмем њихову картицу због интернета?
Proveri koliko imas ovako kako ti napisah pa ako ti to nije dovoljno, svakako onda kupi karticu tamo.
 
Ja od kad je uveden takozvani roaming ZB koristim 100gb koji su mi uz box-a, sto u RS sto u CG, evo trenutno i u CG, samo je katastrofa sto je vec receni, pun signal 4g+,ali brzina nikakva. Nije do ogranicenja, nego jednostavno opterecenost.
 
Brzine neta u CG u mtel mreži su blagi užas pa zato i daju tih 100Gb da se troše. Ubedljivo najgora mreža dole....
 
Tih 100GB je moglo pre, sad vise ne moze. Proveri na Mts sajtu koliko ti je dodeljeno za roming u ZB ili kucaj *797# pa opcija 1 pa opcija 4

Zavisi gde se nalazis, koliko je ljudi povezano u tom trenutku, za sta koristis :)

U Podgorici za sve uobicajene stvari radi najnormalnije i nema nikakvih problema oko toga. Primorska mesta su druga prica, ali i to zavisi od guzve i lokacije, Ulcinj na Velikoj plazi posle podne je skoro neupotrebljiv, a pre podne radi normalno, Porto Novi sve funkcionise najnormalnije, kao i Porto Montenegro, Lustica Bay, deo iza Budve i plaze koje nisu natrpane, Rijeka Crnojevica i deo oko Skadarskog jezera korektno ,ali sigurno sporije od nekadasnjeg Telenora, tacnije One mreze :)
 
Zavisi gde se nalazis, koliko je ljudi povezano u tom trenutku, za sta koristis :)

U Podgorici za sve uobicajene stvari radi najnormalnije i nema nikakvih problema oko toga. Primorska mesta su druga prica, ali i to zavisi od guzve i lokacije, Ulcinj na Velikoj plazi posle podne je skoro neupotrebljiv, a pre podne radi normalno, Porto Novi sve funkcionise najnormalnije, kao i Porto Montenegro, Lustica Bay, deo iza Budve i plaze koje nisu natrpane, Rijeka Crnojevica i deo oko Skadarskog jezera korektno ,ali sigurno sporije od nekadasnjeg Telenora, tacnije One mreze :)
Cenim da si pogresnu osobu reply-ovao😀 Ja sam pricao o nemogucnosti koriscenja onih 100GB vise…Meni su naplatili po utrosku 4GB dodeljene kvote za ZB iako sam imao tih 100GB koje sam pre mogao trositi :)
 
To je citat kao odgovor na prethodni post u temi 😃 Namerno sam to citirao pošto si napisao da više ne može da se koristi 100 GB deljenog neta za roming, a upravo je to u više navrata napisano da je izmenjeno u odnosu na prošlu godinu, kad je taj deo mogao da se koristi u zemljama Zapadnog Balkana 😃
 
Pisali su u početku da nece vaziti tih 100gb za roming, pa je vazilo i dalje vazi, kao sto rekoh trenutno ih trosim u CG, gde je zaista u zavisnosti od lokacije katastrofa, prethodno, svaki mesec bar dva puta sam u RS i tamo uvek odlično sljaka.
 
To je citat kao odgovor na prethodni post u temi 😃 Namerno sam to citirao pošto si napisao da više ne može da se koristi 100 GB deljenog neta za roming, a upravo je to u više navrata napisano da je izmenjeno u odnosu na prošlu godinu, kad je taj deo mogao da se koristi u zemljama Zapadnog Balkana 😃
A oprosti, moja greska :)
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Dakle box4 dodatak za net definitivno može da se koristi u BiH?
 
Sam zakljici, neki vicu ne moze, ja ga i dalje koristim u CG, za dva dana cu u BiH pa i tamo proveriti, u junu je moglo,od tada nisam bio.
 
Dakle box4 dodatak za net definitivno može da se koristi u BiH?
U mom slucaju nije moglo (a pre sam ga redovno koristio). Sad mi kad potrosim dodeljenih 4GB za ZB krene da nabija na racun, a onih 100GB ne mrda. Box 4 Plavi Lite imam i taj broj je u tom Boxu pa imam ceo pregled…
 
Nazad
Vrh Dno