Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Хм,не знам да ли је баг или смишљена ствар.ЕУ је једно,ЗБ друго.Позиви из домицилне земље једно,из других већ тако није.Ови из Аустрије имају у Мтел мрежи(БиХ,ЦГ)све као кући али кад зову Мтел у Аустрији из тих земаља и те мреже,наплаћује ли им се?Конфузија јесте јер сви хоће да задрже бар дјелић зараде па измишљају разне ствари.Те Мтел минуте треба оставити само кад зовеш из Срб. а у ЗБ шта имаш у пакету да користиш:)
Osravio bih ja te minute kad oni te iste minute ne bi krali dok sam u BIH (koga god da zovem tamo u Mtel mrezi ili ako ide poziv ka Srbiji-mts mrezi, oni meni cepaju te Mtel minute iako ne bi trebali). A sto se tice Mtel Austria, iz Srbije kad ih zovem regularno su mi skidali Mtel minute, a sad je tamo iz ZB naplata 158 din po minutu. Uglavnom ulozio sam prigovor na racun pa videcemo na sta ce izaci...
 
Хм,не знам да ли је баг или смишљена ствар.ЕУ је једно,ЗБ друго.Позиви из домицилне земље једно,из других већ тако није.Ови из Аустрије имају у Мтел мрежи(БиХ,ЦГ)све као кући али кад зову Мтел у Аустрији из тих земаља и те мреже,наплаћује ли им се?Конфузија јесте јер сви хоће да задрже бар дјелић зараде па измишљају разне ствари.Те Мтел минуте треба оставити само кад зовеш из Срб. а у ЗБ шта имаш у пакету да користиш:)
Nisi razumeo - MTEL minuti se primenjuju na međunarodne pozive i nemaju veze sa romingom. Konkretno, pre uvođenja novog sistema naplate rominga u zoni ZB, korisnik sa MTEL minutima je mogao da zove brojeve u MTEL mrežama iz svoje matične mreže besplatno. Korisnik sa MTEL Plus dodacima je mogao da u MTEL romingu zove besplatno MTS/MTEL mreže. Dakle, ne može da se naplati poziv ka Austriji iz MTEL BiH ili MTS mreže uz aktivan dodatak MTEL Plus i MTEL Međunarodni saobraćaj.
 
Nisi razumeo - MTEL minuti se primenjuju na međunarodne pozive i nemaju veze sa romingom. Konkretno, pre uvođenja novog sistema naplate rominga u zoni ZB, korisnik sa MTEL minutima je mogao da zove brojeve u MTEL mrežama iz svoje matične mreže besplatno. Korisnik sa MTEL Plus dodacima je mogao da u MTEL romingu zove besplatno MTS/MTEL mreže. Dakle, ne može da se naplati poziv ka Austriji iz MTEL BiH ili MTS mreže uz aktivan dodatak MTEL Plus i MTEL Međunarodni saobraćaj.
Tako je, nikad mi poziv ka Mtel Austrija (a ni ostalim) nije bilo naplacivan, trosili su se Mtel minuti (nevezano da li sam u Srbiji ili BiH bio). Sad se isto trose Mtel minuti kad sam u BiH i zovem Mtel BIH/CG ili Mts (neosnovano) i plus naplacuju pozivi 150 din/min ka Mtel Austrija (isto smatram neosnovano).
 
Tako je, nikad mi poziv ka Mtel Austrija (a ni ostalim) nije bilo naplacivan, trosili su se Mtel minuti (nevezano da li sam u Srbiji ili BiH bio). Sad se isto trose Mtel minuti kad sam u BiH i zovem Mtel BIH/CG ili Mts (neosnovano) i plus naplacuju pozivi 150 din/min ka Mtel Austrija (isto smatram neosnovano).
Да,тако је некад било.Сад са увођењем ЗБ на више тарифе су увели роминг и међ.разговоре(што теби одговара)Имаш О1 или О2 тарифу гдје су оставили Мтел у ромингу ЗБ.Значи виша тарифа или звање Аустрије из Србије:)Бар тако мислим.
@Милан,колико сам схватио,нису у питању ти додаци већ Мтел минути у оквиру претплате..
Драган нек обавезно јави исход,надам се позитиван.Свако добро.
 
Samo da javim: u germanos prodavnici u cosmos tržnom centru kod soluna whatsup prepaid kartica sa neograničenim netom košta 12 eur. Ako idete samo zbog toga, obratite pažnju na parking koji je besplatan prvih 30 minuta i u tom vremenu ne mora da se validira parking kartica, samo izađete sa parkinga. Inače je 2 eur/dan.
Ima germanos i u Poligorisu, ko neće da se zeza sa parkiranjem :)
 
@Милан,колико сам схватио,нису у питању ти додаци већ Мтел минути у оквиру претплате..
MTEL minuti u okviru pretplate jesu ti dodaci, piše na strani 2 ugovora, u onoj tabeli dodataka i sadržaja paketa, da su to ti dodaci. A piše i na sajtu ako se klikne na onaj plus na spisku tarifa pa se otvori dijalog.
 
Да,тако је некад било.Сад са увођењем ЗБ на више тарифе су увели роминг и међ.разговоре(што теби одговара)Имаш О1 или О2 тарифу гдје су оставили Мтел у ромингу ЗБ.Значи виша тарифа или звање Аустрије из Србије:)Бар тако мислим.
@Милан,колико сам схватио,нису у питању ти додаци већ Мтел минути у оквиру претплате..
Драган нек обавезно јави исход,надам се позитиван.Свако добро.
Imam Box 4 plavi (znaci Omorika 2 sa 200 Mtel minuta), evo okacicu da vidite kako i koliko je naplaceno i naravno javljam ishod, a prigovor sam podneo juce. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20210810-093609_Moj mts.jpg
    Screenshot_20210810-093609_Moj mts.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 97
  • Screenshot_20210810-093758_Moj mts.jpg
    Screenshot_20210810-093758_Moj mts.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_20210810-093747_Moj mts.jpg
    Screenshot_20210810-093747_Moj mts.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 61
Ima germanos i u Poligorisu, ko neće da se zeza sa parkiranjem :)
Od 13.08 dve kartice (Taza-Vodafon i Whatsup-Cosmote)sa neograničenim internetom dostupne na pozajmicu. Taza aktivna do 27.08, Whatsup do 28.08.
Samo Bgd (Vračar), šaljem samo izuzetno članovima sa kojima sam bio u kontaktu na PP.
Kontakt na PP
Napomena: Na Halkidikiju obe kartice slično rade ( brzina, pokrivenost), a na Pilionu Cosmote u svim mestima ( ne i plažama) dok je Vodafon slabiji.
 
MTEL u Budvi, što se tiče mobilnog interneta, kao da ne postoji.
A boga mi ni Crnogorski Telekom. Prebukirana je mreža gotovo tokom celog dana za sva 3 operatera... Ovo je sa njihove telekom.me kartice.
Mts ne radi u romingu... Ne kači se na net, ne rade mobilni podaci.
Moraće crnogorci da više ulažu u predajnike i optički pristup istima jer je ovo žali bože,nije poenta samo dati 500 gb za 7 dana...
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-10-20-59-06-440_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-08-10-20-59-06-440_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_2021-08-10-20-59-03-560_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-08-10-20-59-03-560_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 78
Od 13.08 dve kartice (Taza-Vodafon i Whatsup-Cosmote)sa neograničenim internetom dostupne na pozajmicu. Taza aktivna do 27.08, Whatsup do 28.08.
Samo Bgd (Vračar), šaljem samo izuzetno članovima sa kojima sam bio u kontaktu na PP.
Kontakt na PP
Napomena: Na Halkidikiju obe kartice slično rade ( brzina, pokrivenost), a na Pilionu Cosmote u svim mestima ( ne i plažama) dok je Vodafon slabiji.
Trenutno sam u Hanioti, cosmote kartica ima 4G ali toliko je mala brzina da je potpuno neupotrebljiva. Zbog toga sam u Kasandrei kupio vodafone prepaid za 20 evra (uključeni neograničen internet 30 dana i 100 minuta poziva u grčkoj) a i wind (10e dosta interneta, 600 min poziva) takođe mojoj ženi da isprobamo sve... Morao sam da chatujem sa tehničkom podrškom vodafona jer kartica nema aktiviran 4G po defaultu, odmah ubacite karticu u telefon i tražite da vam aktiviraju 4g u radnji. Znači wind i vodafone upotrebljivi, cosmote zaobiđite ako idete na prvi prst ispod Kalitee., mada možda ne radi uopšte na tom području.
 
Posto i vodafone i cosmote te unlimited ponude vaze za aktivacije do 31.8., da li neko ko je u Grckoj moze da mi donese jednu za Beograd posto idem pocetkom septembra na Sitoniju? Uplatio bih unapred na racun dobrovoljcu, samo da je aktivira u drugoj polovini avgusta kako bi mi vazila bar do 14.9.? Ili da mi pozajmi svoju pa da je dopunim online odavde pre 31.8…
 
Trebam da idem u CG i sad mi nije jasno, da li treba da uzmem roaming dodatak ili ne za mts, odnosno mtel mrezu?

Vidim da nude roaming dodatke, ali ako je roaming ukinut, sta ce mi onda ti dodaci?😄
 
Da ti uzmu pare, telenor aktivno reklamira dodatke iako to ranije nije radio dok nisu bili free
 
Ako ti je dovoljno neta iz tvog paketa, ne uzimas nikakve dodatke. Ako ti treba vise nego u Srbiji, onda je bolje da tamo kupis njihovu Telenor karticu, pošto bolje radi ta mreza :)
Realno ti ne treba nista, ako vec identicnu kolicinu interneta koristis ovde :)
 
M:tel centar Trebinja 2CA
 

Prilozi

  • C2F15853-0006-46C1-909D-E27135AA51D9.png
    C2F15853-0006-46C1-909D-E27135AA51D9.png
    44 KB · Pregleda: 62
A1 prepaid u grckoj poklon dodatak lepo radi doduse mora roaming data da se ukljuci.Koristi se u zte od vikend neta i sve radi samo se desavalo da nece da pusti data saobracaj i ako je sve omoguceno kad nadje mrezu ako se ne ugasi mifi i upali prvi put posle sve radi kako treba.
 
Samo da javim da MTS i dalje nakon potrosene kolicine mb iz paketa, nastavlja da trosi iz Box promocije.
Mislio sam da ce mozda nakon prvog meseca od ukidanja rominga poceti da naplacuju, kao sto su i objavili da ne vezi promocija iz Box-a.
 
Mislim da ni oni vise ne znaju sta rade, sta treba da rade, ili da nisu svi upoznati sa tacnim informacijama o ukidanju rominga. Ovo je odgovor na mail sa mtsinfo na konkretno pitanje o potrosnji podataka i da li mogu da se koriste GB iz Box paketa

.........dodatnih 100GB u okviru usluge 4 u BOX 4 možete koristiti samo na teritoriji naše zemlje.
 
Poslednja izmena:
Pa tako im pise i na sajtu, ali evo mogu potvrditi, za 2 dana u mtel bih ni dinara nisu naplatili prenos podataka.
 
Došao sam u BiH juče, koristim sve zovem njihove brojeve, naše, net.. Sve kao da sam kući. Mts omorika 1 paket i net iz deljenog neta u box paketu jer sam svoj istrošio.
Eto iz prve ruke.
 
Funkcionise to lepo :), jedino sto su skidali prvo mtel minute iz paketa, a ne verujem da su to promenili :)
 
Nazad
Vrh Dno