Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Meni na Zmaj ne radi a ženi radi...
Jedino mi pada na pamet što je ona sa ugovorom a ja bez.
Eventualno zato što sam u maju promenio paket. Kako najbolje da ih kontaktiram da bi mi uključili?

Edit: probao putem virtuelnog asistenta, kaže aktiviran mi roming...a i dalje ne radi.
 
Poslednja izmena:
Mozda je kao pre nekoliko dana greska kod MTS-a, kad nije radio njihov roming ni u jednoj zemlji. Takodje je moguce da je nesto i do tvoje kartice ili broja, narocito ako si skorije menjao paket i onda su iz njima znanih razloga iskljucili roming na tom broju, ili je mozda do lokacije na kojoj se nalazis :)

EDIT: nije ni do MTS-A posto upravo provereno radi na identicnom paketu.
Broj se koristi od 2000.te do sada, dakle 21 godinu, paket je menjan pre dve godine, radio je roming uredno u CG 2019 i u HR 2019, sve je aktivirano, sve stoji na aplikaciji, portalu, racuni se uredno placaju. Promenio sam slotove u telefonu, isto je i u SIM1 i u SIM2, ne radi ni u drugom telefonu. On vidi SIM karticu i sve to, ali stoji No service, a onda se posle odredjenog vremena pojavi Emergency calls only. Dakle, do njih je. Pri tom ne znam ni kako da ih pozovem da vidim sta je, necu sa A1 broja da mi ne naplacuju nesto suludo. Broj je ponet kao backup zbog neta, radio je sasvim normalno u Srbiji. Dakle, cenim da je do MTSa. Cisto sumnjam da kartica moze bas da zvekne tek tako u sekundi a sljaka uredno godinama. Nalazim se u Petrovcu gde je 2019. mtel savrseno radio.
 
Logicno bi bilo da je do njih posto upravo kontaktiramo sa ljudima na istoj lokaciji i koji koriste mtel mrezu :)

Pozivanje kontakt centra ti se tarifira kao da zoves iz Srbije, jedino sto ne znam da li sa A1 mozes da zoves 0800 brojeve, nisam njihov korisnik i zato ne znam da li su sa nekim ogranicenjima :)
Druga opcija je da neko iz Srbije pozove u tvoje ime, samo da zna tvoj JMBG ako pitaju.
Ako nije kod njih, onda je vrlo lako moguce da je kartica.
 
I javno da se zahvalim @svetislav -u. Čovek legenda rešio da dobijem taza karticu u Sartiju, bez cimanja do Nikitija.
 
Logicno bi bilo da je do njih posto upravo kontaktiramo sa ljudima na istoj lokaciji i koji koriste mtel mrezu :)

Pozivanje kontakt centra ti se tarifira kao da zoves iz Srbije, jedino sto ne znam da li sa A1 mozes da zoves 0800 brojeve, nisam njihov korisnik i zato ne znam da li su sa nekim ogranicenjima :)
Druga opcija je da neko iz Srbije pozove u tvoje ime, samo da zna tvoj JMBG ako pitaju.
Ako nije kod njih, onda je vrlo lako moguce da je kartica.
Do njih je bilo. Navatao sam ih na twitteru. Odredjen deo korisnika i dalje ima taj problem. Nesto su cackali, rekli mi da izvadim SIM, ugasim telefon (mislim to sam pre toga vec bio i probao, ali pre njihovog cackanja), i da onda prvo rucno izaberem mrezu, pa da vratim na automatic. I proradilo je, sljaka normalno. Izgleda ih zeza pristojno nesto oko rominga u ZB zoni.
 
N ama je bilo da se jedan telefon, nakon njihove greske pre nekoliko dana, regulrano povezao a drugi ni da cuje. Restartovan telefon, manuelno izabrana mreza, vraceno na automatsko biranje i nakon toga je sve normalno radilo :)
Vazno je da ti je proradilo.
 
Ja sam pokušao sve to i neće. Neda mi uopšte da biram mrežu, sve mi zabranjene.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakve veze to ima sa MTS i Crnom Gorom ali ajde 😁
 
Rešen problem sa MTS romingom preko FB.
Ono što je već spomenuto: ugasi se telefon, izvadi kartica na 10 minuta i onda se ručno izabere MTEL pa kada se prikači samo uključite auto izbor mreže.
E sad jedino ne znam da li mora prvo da im se javi ili su dovoljni ovi koraci.
 
Cisto da dodam ako nekom nesto znaci, na A1 smo mrezi, prebacilo na neku mrezu ne znam koju nisam gledao radio romning bez problema dok smo bili dole u CG, na oba broja. Pozz
 
A1 u Tivtu i okolini radi korektno, nisu to brzine kao kod nas, dok sam na par poziva imao šumove neke, ali čim prekinem i pozovem opet sve bude kako treba.
 
Za vikend bio u BIH. Telenor super šljaka na BH mobile (4G) kao i mts biznis broj na mtel mreži (takođe 4G)
 
Trenutno sam u Republici Srpskoj, nakacen na Mtel mrezu, korisnik sam Boxa 4 (plavi), u Gradisci i okolini i Banja Luci net vecinski 4G cak i u selima, brzina po gradovima obicno do 50Mb/s, upload tako do 40...Po selima manje brzine ali sve radi korektno. Jedino sto se trose Mtel minuti ako zovete Mtel ili Mts mreze, a ako zovete ostale (tipa Eronet) ne skida nista.
 
to nije do A1 već verovatno do T-Mob mreže na koju si priključen
 
Telekom.me je mreza, jel moze da se bira neka druga ili je to to? Uzeo sam Telenor turisticki paket navodno 10 evrica 500GB za 15 dana pa cemo videti kako radi...
 
Telenor. me si povezao na Telekom. me? Kako si to uspeo? I što navodno 500Gb?
 
Telekom.me je mreza preko koje sam u romingu sa A1, a uzeo sam prepaid turisticku karticu Telenor, ali dzabe net je katastrofalno spor.
 
Zale se generalno svi jer je ogroman broj ljudi na letovanju, a rekordan je broj aktivnih telefona. Doskora je vecina ljudi koristila telefon offline ili samo preko wi fi-a pa i ne cudi da stucaju mreze.
 
Probajte ljudi 3G mrežu, možda je "slobodnija".
 
Samo da javim: u germanos prodavnici u cosmos tržnom centru kod soluna whatsup prepaid kartica sa neograničenim netom košta 12 eur. Ako idete samo zbog toga, obratite pažnju na parking koji je besplatan prvih 30 minuta i u tom vremenu ne mora da se validira parking kartica, samo izađete sa parkinga. Inače je 2 eur/dan.
 
Evo, ovako, sto se tice prepaida i dolaznih poziva u Crnoj Gori, u opticaju (i u telefonu) su bile dve kartice.
Dolazni poziv preko Telenora je ipak 0 dinara, iako me je 5 od 6 operatera ubedjivalo da se oni naplacuju prepaid korisnicima.
Vip iliti A1 je do 2. avgusta neregistrovanim korisnicima dolazne pozive naplacivao oko 3 din, a od 2. avgusta oni kostaju oko 12 dinara. To sada pise i u njihovom zvanicnom prepaid cenovniku.
 
Drugarica došla iz cg juče i ne može da uhvati mrežu. Telekom joj je kartica.
Neće ručno, restart telefona itd (iPhone).
Šta nam je činiti? Jel ima poente zvati njih ili nešto drugo raditi?
 
Imali smo isti problem. Pozvati njih, neka "resetuju" ili sta vec, nalog. Posle toga izvaditi karticu iz telefona na 15ak min, vratiti i selektovati manuelno mrezu.
 
Najnovije saznanje... U Republici Srpskoj sam, zovem Mtel Austrija broj +43 667... I naplacuje mi pozive 158 din minut...A zovem Mtel BiH ili Mts SRB, skida mi Mtel minute...A iz Srb kad zovem Mtel Austrija isto skida Mtel minute...Koncept katastrofa...
 
Pa iz rominga zoveš inostranstvo (koje nije uključeno u ukidanje rominga zapadnog Balkana), ne znam šta si očekivao...
 
Pa iz rominga zoveš inostranstvo (koje nije uključeno u ukidanje rominga zapadnog Balkana), ne znam šta si očekivao...
Očekivao je da je broj MTEL Austria pokriven dodatkom za MTEL međunarodni saobraćaj. Kao što iz Srbije možeš da zoveš MTEL BiH/CG i da ti se ne tarifira poziv regularno već po povlašćenoj ceni iz dodatka (besplatno). To je postojalo pre ZB rominga i sada kad odeš u ZB roming trebalo bi po opštim uslovima TS da se primenjuje MTEL dodatak i tamo za pozive ka MTEL BiH/CG/AT osim što eto izgleda da imaju bag. Ovo nema veze sa romingom, niti sa Mtel Plus dodacima koji omogućavaju neograničen besplatan roming (voice/sms/data) saobraćaj u MTEL CG/BiH/AT mrežama.
Najnovije saznanje... U Republici Srpskoj sam, zovem Mtel Austrija broj +43 667... I naplacuje mi pozive 158 din minut...A zovem Mtel BiH ili Mts SRB, skida mi Mtel minute...A iz Srb kad zovem Mtel Austrija isto skida Mtel minute...Koncept katastrofa...
Napiši mejl na [email protected] da to srede pošto je to očigledno neki bag u sistemu zbog njihove opšte konfuzije oko rominga i tih dodataka.

Meni u romingu u BiH nije radilo pozivanje brojeva u Srbiji već samo brojeva u BiH, dok bi za srpski broj sa +381 dobio glasovnu informaciju od bosanskog govornog automata da sam izabrao nepostojeći broj i da pozovem ponovo. Pa je proradilo posle 2 dana. Svo vreme je radilo pozivanje +387 brojeva 🤣 I naravno nije mi radio ni Internet u BiH i ako sam imao mrežu.
 
Poslednja izmena:
Хм,не знам да ли је баг или смишљена ствар.ЕУ је једно,ЗБ друго.Позиви из домицилне земље једно,из других већ тако није.Ови из Аустрије имају у Мтел мрежи(БиХ,ЦГ)све као кући али кад зову Мтел у Аустрији из тих земаља и те мреже,наплаћује ли им се?Конфузија јесте јер сви хоће да задрже бар дјелић зараде па измишљају разне ствари.Те Мтел минуте треба оставити само кад зовеш из Срб. а у ЗБ шта имаш у пакету да користиш:)
 
MTEL u Budvi, što se tiče mobilnog interneta, kao da ne postoji.
 
Nazad
Vrh Dno