Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Da tebi greškom nije ugašen roming u sistemu? T.j tvoj provajder(MTS) ga je ugasio. To se meni desilo jednom pri promijeni paketa. A probaj i da zamijeniš kartice u telefonu.
 
Roming kod mts-a aktiviraš iz aplikacije.
 
Videcemo, naplaceno mi je nesto sve ukupno tipa 1.5din i to verovatno razgovor koji je bio u toku kada su mi se potrosile mtel minute i internet sesija u trenutku kada je potroseno iz paketa. Do sada su potrosnju u romingu malte ne momentalno obracunavali.
Pozdrav druže, kakvo je stanje? Jel ti skida box internet ili su ti naplatili?

Super je kod mts-a što možeš da staviš da ti račun ne sme da pređe određenu cifru, pa si miran i sa te strane.

Inače dosta ljudi mi se žali da im ne radi roming npr u cg, ali to je zato što im je verovatno isključen sistemski jer je to default podešavanje, može iz app da se aktivira ili pozivom kontakt centra (pričam za mts).
Takođe posle treba uključiti na samom telefonu data roaming i to je to.
 
Problem kod limitiranja troškova jeste sto se internet saobraćaj malo sporije obracunava, bas me zanima kako će da rese recimo ti povuces 1gb u romingu za par minuta, a stavio si limit 500din :)
 
Problem kod limitiranja troškova jeste sto se internet saobraćaj malo sporije obracunava, bas me zanima kako će da rese recimo ti povuces 1gb u romingu za par minuta, a stavio si limit 500din :)
Nema tu problema. Data saobraćaj se obračunava u real-time, isto kao i sav SMS i (skoro) sav Voice.
Pozdrav
 
^
Ako se sećam pisao si da real-time obračun u romingu nije implementiran kod A1, ili grešim? Pitam jer sam korisnik A1 i u avgustu idem u Grčku.
 
Nije nista naplaceno, kasnije opet kroz BIH nista nije naplacivano.
Da li je zabagovao pa skidao iz Boxa ili nesto drugo nisam pratio.
A jesi siguran da je 100gb iz boxa ili iz promocije neke druge tipa stoka net koja ulazi u roming net?
 
Da li internet u romingu na pripejd A1 kartici radi bez kupovine internet dodatka, ili je isto kao i u Srbiji, tj. bez dodatka ne moze da se koristi?
 
Не ради без неког роминг додатка.
 
Kakvo je stanje kod vas sa internetom u CG? Ja imam A1 NeoNeoMax i imam samo 7.5GB u romingu od "Neograničeno" interneta, a drugar ima pune GB iz MTS BOX paketa
 
Ne uspevam da nadjem podatak kakvo je stanje sa signalom na primorju CG. Koja mreza je najbolja? Treba mi za Herceg Novi, Budvu i Sutomore prvenstveno. Vidim da svi imaju za 10e 10-15 dana 100-500gb sto je skroz ok.
 
Ne uspevam da nadjem podatak kakvo je stanje sa signalom na primorju CG. Koja mreza je najbolja? Treba mi za Herceg Novi, Budvu i Sutomore prvenstveno. Vidim da svi imaju za 10e 10-15 dana 100-500gb sto je skroz ok.
Telenor iz iskustva odličan.
 
Ne znam odakle ga vuce, al znam sta imam, O1 3gb+200gb iz BOXa
Super, to mi je lepa vest da čujem jer imam isto tako (samo 100 iz boxa od druga ne 200 al to je to). Ovih 3gb naravno spržim prvi dan bukvalno.
 
MTS takodje savrseno radio duz celog CG primorja,bukvalno, po BiH isto, sem u nekim da ne kazem sta...
 
A jesi siguran da je 100gb iz boxa ili iz promocije neke druge tipa stoka net koja ulazi u roming net?

Mislim da se ne treba oslanjati na dodatni data iz Box paketa :) Ovo je kopirano iz mail-a kao odgovor na konkretno pitanje za kolicinu MB dostupnih u romingu u ZB delu

Dodatnih 100GB interneta u okviru promocije Stotka net koji su Vam dodeljeni na brojevima broj telefona i broj telefona možete koristiti u zemljama Zapadnog Balkana, dok dodatnih 100GB u okviru usluge 4 u BOX 4 možete koristiti samo na teritoriji naše zemlje.

@e46glogi

Mozda si nakupio vise GB prenosenjem podataka koji su prethodno neiskorisceni i onda su odatle povukli :)


Telenor im je najbolja mreza a mtel radi korektno u najvecem delu ali se desava i da je solidno sporiji protok u odnosu na pomenutu mrezu :)
 
Hvala svima, Telenor sam koristio cini mi se i pretprosle godine i tada je mtel bio skoro neupotrebljiv. Nasao sam podatak na drugom forumu da je moguce uzeti Telenor pripejd 10 (500gb na 15 dana) za 10e, a potom u poslovnici doplatiti 3e i aktivirati eSim, sto cu i uraditi verovatno.
 
Mislim da za sada ne moze esim na pripaid broj. Samo na ugovor.
 
Kod njih na sajtu pise da moze i prepaid. Kao sto rekoh covek je rekao da je otisao u poslovnicu, radnica je ubacila u svoj telefon i aktivirala mu eSim bez problema uz naknadu od 3e. U svakom slucaju u subotu sam tamo pa cu probati istu stvar.
 
Evo sad gledam. Moze na prepaid ali samo paket Prepaid Telenor 10. Ali mislim da tada nemaš ovu turističku ponudu od 500 GB
 
Mislim da se ne treba oslanjati na dodatni data iz Box paketa :) Ovo je kopirano iz mail-a kao odgovor na konkretno pitanje za kolicinu MB dostupnih u romingu u ZB delu



@e46glogi

Mozda si nakupio vise GB prenosenjem podataka koji su prethodno neiskorisceni i onda su odatle povukli :)


Telenor im je najbolja mreza a mtel radi korektno u najvecem delu ali se desava i da je solidno sporiji protok u odnosu na pomenutu mrezu :)
Upravo tako, ne treba se oslanjati na net iz BOXa, bas zbog gore navedenog. Verovatno trenutno u pocetku brljave kao i uvek pa ce se normalizovati.
Idem za vikend ponovo u roming, pa cemo opet proveriti.
Inace nije moguce da sa iz predhodnih meseci nakupio, s obzirom da mi 3gb iz O1 izguraju plafon do 5og u mesecu.
 
Evo sad gledam. Moze na prepaid ali samo paket Prepaid Telenor 10. Ali mislim da tada nemaš ovu turističku ponudu od 500 GB
eSIM provereno može na sve prepaid planove. Ja sam na eSIM dobio turistički paket sa 500 GB i baš sam pitao da li mogu i drugi paketi i rečeno mi je da može, pa ako oni lažu mene lažem i ja vas
 
Zanimljivo.

Ja trenutno u telefonu imam eSIM za prepaid na kome sam pre 2 meseca koristio 500 GB saobraćaja u zdravlju i veselju, doduše nemam pojma kako se tačno zove paket, ali se jako dobro sećam da mi je u Kotoru radnica rekla da može bilo koji paket na eSIM uz nadoknadu od 3 EUR za troškove prebacivanja. Sumnjam da su u međuvremenu odlučili da pucaju sebi u nogu i da su menjali nešto
 
Nazad
Vrh Dno