Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

@Рафики-Убјеђујеш нас да ја ово за њих чист губитак и да се може намјестити да Мтел минути немају приоритет на ЗБ,али ето то је губитак времена,беспотребно.Нисам ја потписао споразум за тзв. укидање роминга,већ неко други који је ваљда знао посљедице тога или пак није.Такво објашњавање функционисања система,тј.оправдавање не могу прихватити.То ,,уаа лопови" је за клинце и да,мој је избор само уколико то зависи од мене,кад алтернатива,конкуренција не постоји,то је сасвим друга ствар.То је моје мишљење.
 
A1 je drastično skuplji sa cenama u Grčkoj u odnosu na Telenor i MTS, prosto mi je neverovatno da je takva razlika.
Slažem se ali imam u kući 3 njihove pripejd kartice. Sa ovim poklonom 1gb u romingu rešio sam dosta problematiku (čujem da je na postpejdu 3GB).
Naravno tu je i Vodafone sa neograničenim netom za full rabljenje ali da, za osnovno korišćenje, MTS sa 1MB za 1din je više nego korektna cena (Telenor nisam uspeo).
 
Poslednja izmena:
Kada sam u romingu u mtel RS mreži ako zovem mtel logično je da skida mtel minute. Ako zovem mts brojeve treba da se tarifiraju kao da sam u domaćoj mreži, dakle besplatno u omorici. Tako mislim da ima osnova da se žalimo RATEL-u.
 
pa ne gleda mts da skida minute onoga kome upucujes poziv nego minute sa mreze u kojoj si trenutno. Ako si u mtel mrezi i iz nje pozivas bilo koju mrezu skidace ti mtel minute. A ako nema mtel minuta ko zna sta rade. Ukratko nije transparentno objasnjeno ni napisano zvanicno = prostor za neka muvanja. Nema tu mnogo filozofije. Sumnjam da ce se mts tako naivno staviti na udar sudova...
 
Pa lepo si napisao, nema tu mnogo filozofije. Poenta celog dogovora oko ukidanja rominga u zemljama ZB je da kada si u romingu u nekoj od ovih zemalja tarifiranje ti je kao da si u domaćoj mreži. Dakle kada sam u Srbiji i zovem nekoga u mts mreži u omorici 1 taj poziv mi je besplatan. Zašto bi mi se drugačije tarifirao u romingu u zemljama ZB?
 
@spavach: nema logike da mi skida mtel minute kada zovem mtel broj, kada sam u mtel mreži. Po mom mišljenju to nije smisao besplatnog rominga u ZB, jer smo na neki način tim postupcima oštećeni. Zašto?

npr. imam Omorika 1 i:

1. kada sam u Srbiji pozivam sve brojeve, primam pozive i šaljem SMS u MTS, Telenor, A1 i Globaltel neograničeno.
1.1. kada sam u Srbiji pozivam brojeve u mtel mreži BiH, CG i Austrije i skida mi od 100 minuta koje imam za mtel mrežu u okviru Omorika 1. Kada potrošim 100 minuta tarifira mi se kao međunarodni saobraćaj u Zoni 0
2. kada sam u zemljama ZB (a nisam u mtel mreži) pozivam sve brojeve u zemljama ZB primam pozive i šaljem SMS neograničeno (kao da obavljam saobraćaj pod 1.)
3. kada sam u mtel mreži (BiH i CG) pozivam sve brojeve u Makedoniji, Albaniji, Kosovu, a u Srbiju, BiH i CG samo brojeve van mtel i MTS mreže i šaljem SMS neograničeno.
4. kada sam u mtel mreži (BiH i CG) pozivam sve brojeve u MTS Srbija i mtel BiH i CG i primam sve pozive, a skida mi od 100 minuta koje imam za mtel mrežu u okviru Omorika 1.
5. kada potrošim 100 minuta koje imam za mtel mrežu u okviru Omorika 1, onda mi se sav saobraćaj tarifira neograničeno (kao da obavljam saobraćaj pod 1.)

E to je ta nelogičnost koju pravi MTS. Zašto se sav saobraćaj ne obračunava kao pod 1. odnosno pod 2., a ne da nam, bukvalno, oduzmu tih 100 minuta koje bi mogli da koristimo po povratku u Srbiju za pozivanje brojeva u mtel mreži BiH, CG i Austrije?
 
Поента је не качите се на Мтел мрежу у БиХ/ЦГ ако хоћете ,,као код куће" или приближно тако.:)Труст мозгова.
 
Ovi iz mts mreže su geniji jer će na taj način sebi napraviti veći trošak.

Iskreno mislim da mts ima celu kvotu interneta iz paketa u ZB zoni baš zato što u dve ključne države (CG i BIH) gde ogroman broj ljudi ide imaju svoje mreže pa ih "baš briga" koliko korisnik troši, a Albaniju i MKD (pa i Kosovo - na delu teritoruje Kosova gde Srbi borave imaju svoju mrežu) će lako podneti.
Ako ljudi počnu masovno da koriste BH Telekom, HT Eronet, Telenor MNE i T-Mobile, računica im neće "držati vodu".
 
Ovi iz mts mreže su geniji jer će na taj način sebi napraviti veći trošak.

Iskreno mislim da mts ima celu kvotu interneta iz paketa u ZB zoni baš zato što u dve ključne države (CG i BIH) gde ogroman broj ljudi ide imaju svoje mreže pa ih "baš briga" koliko korisnik troši, a Albaniju i MKD (pa i Kosovo - na delu teritoruje Kosova gde Srbi borave imaju svoju mrežu) će lako podneti.
Ako ljudi počnu masovno da koriste BH Telekom, HT Eronet, Telenor MNE i T-Mobile, računica im neće "držati vodu".
Pitanje je da li je moguće povezati se na druge mreže. Koliko se sećam ranije to nije bila opcija.
 
Mislim da ni sada nije moguće koristitti drugu mrežu osim mtel.
 
Поента је не качите се на Мтел мрежу у БиХ/ЦГ ако хоћете ,,као код куће" или приближно тако.:)Труст мозгова.
Jedino sto ne mozes da se nakacis na drugu mrezu osim na M:TEL. M:TEL je prefered network za MTS kartice.
 
To sto je preferred mreza ne znaci da rucno korisnik ne moze da se nakaci na drugu mrezu. Jedino ako pri pretrazi mreza pise "forbidden" jedino onda ne mozes da se povezes na tu konkretnu mrezu.

Tako da 99.9% mts korisnik moze u Bosni da koristi BH Telekom i HT Eronet, kao sto u Crnoj Gori moze da koristi i Telenor i T-Mobile.

Samo ukoliko tvoja maticna mreza nema ugovor o roamingu sa stranim partnerom, ti ne mozes da se nakacis na tu mrezu.
 
To sto je preferred mreza ne znaci da rucno korisnik ne moze da se nakaci na drugu mrezu. Jedino ako pri pretrazi mreza pise "forbidden" jedino onda ne mozes da se povezes na tu konkretnu mrezu.

Tako da 99.9% mts korisnik moze u Bosni da koristi BH Telekom i HT Eronet, kao sto u Crnoj Gori moze da koristi i Telenor i T-Mobile.

Samo ukoliko tvoja maticna mreza nema ugovor o roamingu sa stranim partnerom, ti ne mozes da se nakacis na tu mrezu.
NE!

Mts korisnik NE moze u BiH da koristi BH Telekom i HT Eronet, kao sto u Crnoj Gori takodje NE moze da koristi i Telenor i T-Mobile.
Iako na sajtu MTS pise da su roming partneri sa svim BiH i CG mrezama.
Ni Telenor ne moze da se nakaci na M:TEL ni u BiH ni u CG. Za A1 nemam info.
 
Tako je, može smo mtel.
Ko što se sa telenor karticom ne može zakačiti na Mtel, nego mora na BH telekom ili ERO NET
 
Да тако је било раније,ВИП се качио на БХ мрежу.Претпостављам да је и сад тако баш због ових лудорија.
 
Да,као што се ни Мтел РС не може на Теленор,А1 овде,неки дан сам тестирао јер имам картицу,али се не подмлађујем па се заборави:),пуно неких информација,детаља и битних и небитних на све стране.Углавном,то је њихова мрежа те не дозвољавају правила на своју штету.Видјели смо и шта је Глобалтел урадио по том питању.На нама је да се сналазимо докле и како можемо.:)
 
Sigurno svi mozemo da nadjemo neke zamerke i sta bi nam jos vise odgovaralo, ali je ovo mnogo bolje nego sto je ranije bilo :)
 
Zdravo, ja sam na A1 postpaidu i imam par pitanja:
  • Da li mogu da aktiviram roming Net dodatke iz Grčke ili moram dok sam u Srbiji
  • Ako prekoračim Roming dodatak naplaćuje mi se 1mb/1 dinar? Nemoguće je da me košta skuplje?
  • Postoji li način da napravim basnoslovni račun, tipa da mi naplaćuje 1000 dinara mb ili sl, na primer da me prebaci na drugu mrežu, sa Vodafona? S tim u vezi da li A1 upozorava i čak prekida konekciju ako se pravi ogroman račun, neka vrsta zaštite od ogromnog računa?
  • Da li stvarno poklon dodatak - Roming 1gb na 7 dana ne važi u Grčkoj?
  • Mogu li da tetheringujem svoj net iz plaćenog dodatka članovima porodice u Grčkoj?
 
Zdravo, ja sam na A1 postpaidu i imam par pitanja:
  • Da li mogu da aktiviram roming Net dodatke iz Grčke ili moram dok sam u Srbiji
Može i iz Grčke putem Moj A1 aplikacije
  • Ako prekoračim Roming dodatak naplaćuje mi se 1mb/1 dinar? Nemoguće je da me košta skuplje?
30 dana od dana aktivacije važi cena 1 dinar po megabajtu nakon potrošenog neta iz dodatka (ovo ne važi za poklon dodatak, on traje 7 dana)
  • Postoji li način da napravim basnoslovni račun, tipa da mi naplaćuje 1000 dinara mb ili sl, na primer da me prebaci na drugu mrežu, sa Vodafona? S tim u vezi da li A1 upozorava i čak prekida konekciju ako se pravi ogroman račun, neka vrsta zaštite od ogromnog računa?
Na drugim mrežama će raditi pozivi i SMS ali internet konekcija neće biti moguća. Sada i na zvaničnom A1 sajtu u roaming zonama svakako piše da je net 1RSD/MB u Grčkoj bez ikakvih dodataka. Tako da konkretno za Grčku nećeš i.ati cenu od 990RSD za MB.
  • Da li stvarno poklon dodatak - Roming 1gb na 7 dana ne važi u Grčkoj?
Važi ako nije A1 roaming dodatak - postoje dve vrste dodataka na poklon - roaming i a1 roaming.
  • Mogu li da tetheringujem svoj net iz plaćenog dodatka članovima porodice u Grčkoj?
Da.
 
@poglavicas
Hvala na sjajnom odgovoru!
U vezi poklon dodatka nešto me buni, iako lepo piše.

Ovo je moj postpaid broj i imam ovaj dodatak gde se ne spominje Grčka:
tsd0yNX.jpg


Ovo je ćerin prepaid broj gde se u poklonu spominje Grčka:
3ch1nMd.jpg




Čudi me ista firma, ovde je Grčka, tamo nije...
Pa se kao nadam da ipak i postpaid ima Grčku kao opciju.
 
@poglavicas
Hvala na sjajnom odgovoru!
U vezi poklon dodatka nešto me buni, iako lepo piše.

Ovo je moj postpaid broj i imam ovaj dodatak gde se ne spominje Grčka:
tsd0yNX.jpg


Ovo je ćerin prepaid broj gde se u poklonu spominje Grčka:
3ch1nMd.jpg




Čudi me ista firma, ovde je Grčka, tamo nije...
Pa se kao nadam da ipak i postpaid ima Grčku kao opciju.
Izvinjavam se sto upadam, ali pogledajte nazive dodataka. Ispred prvog pise A1, sto znaci da vazi u nabrojanim drzavama na njihovoj mrezi(valjda 6-7 drzava u Evropi), dok drugi obuhvata veci broj drzava medju kojima je i Grcka, samo proverite koji je operater partner A1(verovatno je Vodafone).
 
Moram ovo da vam prenesem jer počinje da me nervira...
Deca i ja smo pripejd na A1 i imamo aktivairan mesečni plan 300. Oni su sad u CG a ja odavde sad mogu da ih zovem neograničeno što je novitet za pohvalu da nije jedne ubeđen sam namerne začkoljice. Uvek a evo već nedelju dana u toku razgovora između drugog i trećeg minuta počinje takvo seckanje da moramo da prekinemo. Nije do signala jer menajali smo lokacije i uvek je isto.
Glas prilikom seckanja je baš srazmerno isprekidan i kao digitalno izobličen pa mi deluje da je softverski namešteno da se ne bi opustili i raspričali 😠
 
Izvinjavam se sto upadam kao padobranac ali pretpostavljam da je neko vec imao iskustva sa Crnom Gorom. :)

Imam Omorika paket (4gb, neograniceni minuti i sms) - znaci sad kad odem u Cg, nakacim se na M:TEL i dodje mu kao da sam u Srbiji, sve se trosi na isti nacin? Internet mi je najbitniji naravno, da li treba da se ukljuci data roaming?

Hvala puno! :)
 
Sve se troši kao u Srbiji. Ako si u romingu logično je da moraš da uključiš prenos podataka u romingu?
 
Jedna dopuna, mozes jedino da se kacis na mtel mrezu, tako da slobodno ostavi na automatskom biranju, i ne racunaj na 100 GB dopunskog neta ako si na box paketu :)
 
Pitanje jedno da se ne zeznem kao prošli put na moru. Planiram da idem na Sitoniju, pa me zanima koja je najbolja opcija za net?

Ako sam dobro pohvatao ovde po temama, a i po sajtovima operatera, za Makedoniju je kod mtsa isto sve kao da sam u Srbiji tj. neograničeni pozivi i net je koliko imam iz omorika 1 paketa (bez onih 100GB iz box4), a kod telenora su neograničeni pozivi i neki FUP na netu u zavisnosti koji je paket? Naravno ovde pričam o besplatnim opcijama.

Za Grčku je najbolje uzeti tamo njihovu karticu (koje mreže?), jer imaju neograničeni net za 20e?
 
Nazad
Vrh Dno