Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Ljudi kakvo je stanje sa pripejdom glede rominga ? BOX gigabajti mi se ne računaju a imam neki bedni paket ...
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro skontao, A1 će od 01.07. u okviru vecine tarifa imati i minute prema mrezama ZB, odnosno minute koje vaze za pozive u nacionalnom saobracaju vaze i za ZB. Dok je recimo MTS vracanjem mtel minuta u O1 i O2 tarife, jasno stavio do znanja da je ogranicio korisnike. Neverujem da ce bas 20 dana posle vracanka mtel minuta u pakete ponovo nesto menjati.
Samim tim A1 je daleko u prednost sto se tice poziva u odnosu na MTS, ispravite me ako gresim. Znaci ne pricam o minutama u roamingu, vec o pozivima iz maticne mreze prem ZB.

Moguce ako dodele vise minuta za zemlje Zapadnog Balkana ali je i ta prednost diskutabilna ako uzmemo u obzir da vecina ljudi koristi smart telefone i poseduje internet konekciju te na taj nacin alko mogu da komuniciraju preko vec neke od omiljenih aplikacija za dopisivanje i razgovor preko interneta :)
Plus ovo nema veze sa romingom :)


@Rincewind

Jedino da gledas dopune kao sto je kod MTS-a za mtel 10 dana neograniceno za razgovore, poruke i internet za 1199 dinara.
 
Poslednja izmena:
@iOS, nije da nema veze, tema je ukidanje roaminga na ZP, da nema veze sa tim ne bi ni davali minutem u okviru ZP, nisu tema razme aplikacije preko interneta za razgovor, to je na isti način bilo dostupno i do sada. Licno te aplikacije i izbegavam da koristim sem kad je nuzda.

I dalje stojim iza toga da je A1 trenutno u prednosti po gore navedenom pitanju u odnosu na MTS, recimo meni znace minuti prema Bosni, i većini u mom okruzenju, imam u porodici 3 broja kojo su na O1 sa po 100 min prema mtelu za 1400 din, zasto bi bio ogranicen na 100 min, kad mogu biti ti neograničen za prema svim na ZB, a ne samo mtel 100 min i to sveg za 100din vise?
 
Realno je da je to povoljnije :) a rekao sam da nije vezano za ukidanje rominga zato sto se pozivi iz nase zemlja vode kao pozivi ka inostranstvu a ne roming :)
Slazem se da bi sigurno bilo najbolje da bar MTS omoguci, preko njihovih mtl provajdera, besplatne razgovore kad se zove iz Srbije ka CG i BiH, u najmanju ruku :)
 
Ljudi kakvo je stanje sa pripejdom glede rominga ? BOX gigabajti mi se ne računaju a imam neki bedni paket ...
Sva tri operatera za 10e nude internet paket koji traje 15 dana i imaš 500Gb na raspolaganju.Za 15e ista količina neta samo 30 dana važi....CG je u pitanju.
 
Koristim omoriku 1 i u Srbiji sam,brat koristi pripejd mts broj i trenutno je u Bosni.Kako se sad obracunava poziv ako ga zovem,odakle skida minuta ili naplacuje poziv,i da li njemu u Bosni nesto skida? :)Hvala. :)
 
Tebi nista dodatno osim onih besplatnih mtel minuta a njemu kao dolazni poziv u romingu za tu zemlju, osim ako je manuelno nakacen na mtel mrezu i skida mu iz njegovih mtel minuta, ako su u okviru paketa ili je uplatio roming dodatak. Tad je bez troškova osim te uplate.
 
Tebi nista dodatno osim onih besplatnih mtel minuta a njemu kao dolazni poziv u romingu za tu zemlju, osim ako je manuelno nakacen na mtel mrezu i skida mu iz njegovih mtel minuta, ako su u okviru paketa ili je uplatio roming dodatak. Tad je bez troškova osim te uplate.
Netačno, naročito onaj deo da se troše mtel minuti. Ako njegov brat ima mts prepaid karticu, može biti na Zanzibaru, u Bosni, Japanu, apsolutno je sve jedno, korisniku koji poziva taj mts broj se računa apsolutno isto kao da je korisnik koga poziva u Srbiji.

Ako ja zovem nekog, nije moja briga gde se on nalazi, ja znam kolko me košta poziv ka tom broju, i ta cena je uvek ista bez obzira gde se on nalazi. Usluga roaminga se uvek naplaćuje samo korisniku koji jeste u roamingu.

Konkretno pošto čovek koristi Omoriku 1, pozivi ka svim mrežama u Srbiji su mu neograničeni i on neće platiti ništa za taj poziv. Njegov brat, pošto nije u Srbiji, platiće uslugu roaminga, konkretno uslugu dolaznog poziva u roamingu koji košta u ovom trenutku za Bosnu 3.58din po minutu dolaznog poziva.

Dakle, još jednom da ponovim, uslugu roaminga plaća samo korisnik koji je u roamingu. Ako ja iz Srbije pozivam nekoga na njegov srpski broj, ja ni u kom slučaju ne plaćam ništa dodatno ma gde on bio. On će platiti uslugu dolaznog poziva u zavisnosti od lokacije na kojoj se trenutno nalazi.
 
Tacno, apsolutno si u pravu i moja je greska u pisanju, njegovi mtel minuti se ne troše jer on zove broj koji je iz Srbije i nebitno je gde se nalazi osoba koju zove :)
Za brata sam napisao da placa cenu dolaznog poziva koja vazi u romingu za zemlju gde se nalazi, u ovom slučaju BiH, osim ako ima mtel minute u okviru paketa i manuelno izabere mtel mrezu.
Kad bi obojica bili u CG ili BiH sa Omorika paketima i manuelno izabrali mtel mrezu, onda bi im se prvo skidalo od tih uracunatih mtel minuta.
Tako se sigurno racunalo kad su prvi put ubacili odredjeni broj besplatnih mtel minuta za Omorika pakete :)
 
Pozdrav, da li se desilo da nekome nisu stigle kartice gifgaf?
Narucio sam jos 27.05 i evo do danas ih nema, a kazu stizu za 3-5 radnih dana.
Da li su izgubljene(narucio 2) i da li ponovo da narucim?
Jel imao neko ovakvo iskustvo?
 
A1 je baš pilićarski odradio ovo sa tarifama, NEO30 ima 5,5gb neta dok npr neo 10 ima 4.8gb, glupost
 
Pozdrav, da li se desilo da nekome nisu stigle kartice gifgaf?
Narucio sam jos 27.05 i evo do danas ih nema, a kazu stizu za 3-5 radnih dana.
Da li su izgubljene(narucio 2) i da li ponovo da narucim?
Jel imao neko ovakvo iskustvo?
Ni meni nisu stigle isto sam narucio 27.05, pise da su poslali 28.05.
Ja mislim da nece ni stici ako do sada nisu stigle.
 
Ni meni nisu stigle isto sam narucio 27.05, pise da su poslali 28.05.
Ja mislim da nece ni stici ako do sada nisu stigle.
Tako i meni pise 27.05 narucio, 28 poslali al evo i novi vec 28 i ni traga ni glasa karticama.
Narucio sam ponovo ko ih j..e ima da narucujem dok god mi ne stignu a oni nek razmisljaju, a i ako ne stignu imam rezervnu varijantu a ovo me nista ne kosta pa ako stignu nekad te kartice sve moci cu nekom da dam mozda sa foruma ako mu bude trebalo😉
 
Ako su već ljudi kulturno obećali, čemu onda ono potpisivanje sa Grčkom?!

Kada je reč o smanjenju cena rominga sa Grčkom, njegovom ukidanju na Zapadnom Balkanu (ZB) i mogućnostima da se ovoj olakšici za putnike pridruže još neke zemlje, Matić navodi da je u sklopu dogovora koji su vođeni sa Evropskom unijom i Evropskom komisijom, a vezani su za ZB, postojalo obećanje da će posle 1. jula, kada se ukine roming na ZB, smanjenju pristupiti i zemlje članice EU.

– U skladu sa tim očekujemo da, pored Grčke, i druge članice EU ispune obećanje i pristupe ovom dogovoru – rekla je ministarka Matić.
 
@Hopsitapa @kiimiyo
Ja sam naručio 24.5 stigle su pre par dana.
Stići će vam sigurno, ne morate više puta da naručujete.
 
Cena roaminga sa Grčkom će biti smanjena od 01. jula. GPRS će biti drastično jeftiniji, voice i SMS onako - koliko troškovi dozvoljavaju.
Za proveru mail-a, navigaciju i Viber/WhatsApp biće prihvatljivo, za gledanje Euro 2021, ne baš...
Pozdrav
 
Ja cekam taj 01.07. i da vidim da li će biti isplatljivije uzeti kod Telenora 1GB za 700din za 7 dana ili jednostavno surfovati za manje pare od toga. Tj čekam da vidim koliko će sada koštati 1GB u Grčkoj
 
Globaltel dodatak u Grčkoj ni da oni meni plate. Učen iskustvom od prošle godine.
 
Vidim ja da od ovog nema nista i da cu u Turskoj koristiti Airalo :D
 
A trenutno sam u CG, A1 mreža i imam onaj poklon roaming 1gb.
Isto ne piše Crna Gora 🤔Screenshot_2021-06-23-20-56-35-662_com.opera.browser.jpg
 
Gde treba da piše Crna Gora?
 
Taj besplatan dodatak ne važi za Crnu Goru.
Trenutne cene za A1 u Crnoj Gori :
 

Prilozi

  • Screenshot_20210623_210045_rs.vipmobile.mojvip2.jpg
    Screenshot_20210623_210045_rs.vipmobile.mojvip2.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 27
Nazad
Vrh Dno