Šta je novo?

Uh, ako mi mozete pomoci, AMD64bit Semproni...

Hektor

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2004
Poruke
85
Poena
609
Uskoro ide kupovina, nesto mi nije jasno, da li to ima vise vrsta 64-bitnih AMD Semprona? Racunao sam odmah da uzmem jeftiniji amd-ov procesor, ali sam sada zbunjen razlicitim podnozijima i plocama. Nadam se da sam u pravu oko izbora 64vorke, i da ima vidljive razlike izmedju nje i 32bitnog Semprona, sada imam Celeron na 1.6, via chipset...

Mislim da dam oko 500-550E za konf bez monitora, verovatno manje, stim sto ide 80GB hard, i nista vise od Atija 9550, ili ne znam da li ima nesto bolje u tom rangu iz n'vidia-e.
Najveca mi je frka oko Procesora i ploce, tu sam skroz pogubljen, ne znam sta je sada bestbuy.
 
Poslednja izmena:
p.s. ako ovo cita neki moderator ili ko vec zna, kako smanjiti velicinu slova u potpisu kada je najmanji font SIZE=1 veci od default teksta ???
 
Semproni su najbolja kupovina. Trenutno i nemaš mnogo drugog izbora od 64bitnih za Socket 754. Odaberi neku dobru Nforce4 S754 ploču (DFI ili Epox), PCIe naravno, i grafičku X550 (svakako bolja od 9550, uz sličnu cenu). SATA disk, što veći, proizvođač nebitan, samo garancija od 3 godine ili veća. Ostalo ti je manje-više poznato.
 
stavrov je napisao(la):
Sempron 2800+ 64bit i DFI Infinity sa nForce4 4x cipsetom (S754 i PCI-E).
Pozdrav

Potpuno se slazem sa preporukom, ali ipak budi obazriv sto se procesora tice da ti ne upadne neki zaostali 32-bitni primerak sa starim jezgrom. Trebalo bi da ih nema vise u prodaji, ali malo obazrivosti nije na odmet.

64-bitni sa najnovijim E6 jezgrom imaju na kutiji sticker 64-bit i oznaka na procesoru se obicno zavrsava na BX (nikako na BA ili B0)...
 
Da ja to ne bih ponavljao, procitajte postove koje je poslao "drfedja" gde je jako lepo objasnjeno zasto je Sempron bolja kupovina od Atlona (misli se na s754 - logicno). Odnos cena/performanse je na strani Semprona, a kad-tad resice da ga overklokuje pa ce tek tada Sempron da dodje do izrazaja jer je radjen u sitnijoj tehnologiji i na toj ploci ide oc i preko 50%. Plocu i procesor moze da nadje za 89+80=169 evra.
Sa nForce3 plocom je osudjen na AGP - sitno ali ipak znacajno.
Nisam 100% siguran, ali mislim da su 64-bitni i Semproni kojima se oznaka zavrsava na BV.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno