Šta je novo?

U31F vs. HP 4530s

Ako ti ne smeta veličina onda 4530s. Ili si možda mislio na 4330s?
 
Ma kakav bre celeron, meni je drugar rekao da bezim od tih procesora :)

Asus, ja sam imala toshiba lapic, skoro iste konfiguracije kao ovaj asus i radio je extra, pokretao cak i full hd, tako da za ovo sto tebi treba, ASUS :).....a jos je i lepsi i 13 inca ( bas je ok cena za ovu dijagonalu, oni nekako bas budu skuplji ) , lakse ga spakovati, poneti, a ako ti zatreba veci display uvek moze da se poveze na neki externi ili tv......
 
Poslednja izmena:
Ma kakav bre celeron, meni je drugar rekao da bezim od tih procesora

Asus, ja sam imala toshiba lapic, skoro iste konfiguracije kao ovaj asus i radio je extra, pokretao cak i full hd, tako da za ovo sto tebi treba, ASUS .....a jos je i lepsi i 13 inca ( bas je ok cena za ovu dijagonalu, oni nekako bas budu skuplji ) , lakse ga spakovati, poneti, a ako ti zatreba veci display uvek moze da se poveze na neki externi ili tv......


Ne bi se slozio da je taj celeron los :) Naprotiv to je sasvim OK procesor za jednu office masinu.Nije za gaming i nije za renderovanje medjutim ko koristi masinu za osnovne operacije dobar je.Ja na lapu imam bukvalno isti procesor samo intel pentium i veruj mi radi sve 100%.Normalno vidi se da je slabiji od npr mog desktop CPU medjutim opet kazem za ono sto meni treba odlican je.Sa takvim procesorom masina nece da stucne osim ako ne radis neke ozbiljne operacije.

Ja nisam koristio taj cpu ali sudeci po testovima u rangu je mog tako da mogu reci da je ok.Veruj mi gaga taj P6200 iz asus-a nije nista bolji.E sad kad se sabere i oduzme sve moj glas ide ipak ga asus-u.Jednostavno bolja je masina.Ima malo veci hard i malo bolji cpu tako da je bolji po hardveru.Po kvalitetu nemam pojma koji je bolji.Taj HP je probook medjutim najgori probook koji postoji.Jedino na asus-u ima taj manji ekran od 13 inca.Ako nisi bas zapeo za ta 2 laptopa evo ti predloga od mene:


http://laptopcentar.rs/product/ASUS-PRO5IJT-SX270-16201108

http://laptopcentar.rs/product/DELL-Inspiron-N5040-P6200-3-320-Red-06201109

http://laptopcentar.rs/product/HP-Pavilion-g6-1001em-27201104

http://laptopcentar.rs/product/MSI-CR620-1057XEU-15201108


Kao sto vidis kod MSI moze i i3 za te pare.Ove sve ponudjene masine su hardverski bolje od tvojih.Po meni dell ti je mozda najbolji izbor od ponudjenih.Mada dobar je i asus i hp.Sve zavisi od toga koji brend volis.Inace MSI ne volim nikako kod lapova medjutim razlog sto sam stavio ovaj laptop je sledeci.Juce sam na njega instalirao OS i juce sam ga imao u rukama ceo dan.Naime uz svo moje negativno misljenje koje gajim prema MSI i C klasi ipak moram da priznam da je laptop OK.Znaci nisam primetio ni 1 bug koji inace krasi C klasu.

Izgleda da su sa novim intel chipsetom ispravili bugove koje su imali sa nvidia chipsetom kojeg sam na zalost imao prilike da vidim.Znaci laptop lepo radi sve i nema stucanja ,zakucavanja i ostalog.Sto se tice samog izgleda i izrade mogu da kazem onako.Znaci previse je sjajan i plastican.Na izgled izgleda OK ali vidi da se je laptop plastika fantastika i da ne moze da se poredi sa G serijom MSI.Znaci opsti utisak je OK.S obzirom da ti ovo kaze hejter MSI-a to znaci da je laptop odlican za te pare :D Jedino kao i uvek kod MSI ostaje taj problem njihovog servisa.Tako da od pomenutih lapova moj glas ide ka dell , asus i HP pa sta odlucis....Ovi iz pocetka tvoje teme mislim da su van konkurencije.Prvi jer je manji ekran a drugi jer mozes vise za iste pare.
 
Hvala na detaljnim odgovorima. Nisam napomenuo da već posedujem asus N53 i da sam zadovoljan s njim. Pre njega sam imao asus a52jr i bio je krš koji se stalno kočio čak i prilikom korišćenja neta.
Ovaj laptop bi se koristio isključivo na relaciji posao - kuća i zbog toga sam izabrao ovaj asus od 13 inča. Hp zbog njegovih manjih dimenzija u odnosu na ostale modele u klasi od 15,6 inča.
Dakle mislim da ću ponovo pazariti asus, nadam se da neću imati loše iskustvo kao s a52jr. Pozdrav !!
 
Nazad
Vrh Dno