Šta je novo?

U cemu je kvaka - IE kao najbolje resenje za YT ?

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,094
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Ovih dana sam nesto isprobavao na vise racunara ali cu objasniti detaljno testiranje na slabijem jednojezgarnom laptop-u.

Naime, na laptopu koji je baziran na amd platformi, koji poseduje jednojezgarni procesor E-240(Zacate 1.5GHz) i graficku kartu ati 6310 integrisanu sam pustao klipove sa youtube-a. U pitanju je windows 7 64-bit sa uredno instaliranim drajverima.

E sad, kad pustim bilo koji klip u HD rezoluciji 1080p iz internet explorera (poslednja verzija) u full scren-u nista ne zasecne, sve ide tecno, u pozadini radi samo task manager gde posle proverim otprilike zauzece koliko je bilo i ono se krece izmedju 60-85% ali sve najtecnije ide.
Kad isti klip ili neki drugi pustim u 1080p sa YT takodje ali iz firefoxa ili chrome-a ili drugog browser-a dodje do sporadicnog zauzeca procesora na 100% i seckanja te isti klip postaje zamoran za gledanje.

Ovaj problem je jos izrazeniji kod svih linux platformi koje sam probao(iz chromiuma ili FF-a), probao sam iz lubuntu-a, minta lxd, ubuntu-a, pc linux-a i jos brdo drugih distroa sa sve instaliranim drajverom za ati kartu.

U cemu je fora da je iz IE najudobnije gledanje flash sadrzaja to jest uz najmanje zauzece cpu-a u ovom mom slucaju.
(napomenuo bih da nista nije dirano vezano za hardware acceleration, to jest kod svih je kad idem desnim klikom na klip stiklirana ta opcija)

Ovo pitanje se svodi samo na YT-flash klipove jer svi ostali video materijali tipa .mkv i drugi u 1080p rade vrhunski uz minimalno zauzece procesora.
 
Poslednja izmena:
IE ima hw acceleration, ostalima nije ukljucena (najverovatnije) pa zato imas te simptome...
Da bi u Chrome ukljucio hw acc. moras da ides na chrome://flags/
 
Zašto kvaka? Većina sajtova se i dalje najviše optimizuje za IE. IE8, a naročito IE9 su odlični veb čitači. A možda je samo IE bolje urađen po pitanju zauzeća procesora.
@0A5599 Jednojezgarni AMD na 1,5GHz nema šanse da dekodira 1080p što znači da svi koriste hardware acceleration.
 
Nazad
Vrh Dno