Šta je novo?

Kućna multimedija TV koji cita HDD sa kucne mreze?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

dach

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2008
Poruke
30
Poena
305
Dakle, vrisnula nam je Toshiba 43'' pretprosle nedelje, posle nekih 6 godina zlostavljanja, pa sam krenuo u akciju potrage za novim TV. Kako nisam nista pratio sto godina, mozete misliti u kom sam problemu.
Za ovih 10-ak dana, mislio sam da sam uspeo da skontam odnos marki i cena, ekrana, rezolucija, aplikacija, ali ustvari pojam nemam. Pa reko da pitam ovde, ima sigurno ljudi koji bolje znaju. Uspeo sam samo da svedem izbor na neke najbitnije karakteristike.
Prva je da necu da dajem puno para ( do nekih 600EUR ), posto pored troje male dece, ionako ce po ceo dan da se vrte crtaci, a i deca, iako znaju sta je tv, jos uvek ne znaju da lopta ne sme da se baca bas u televizor. Pritom, posto jelte uzimamo novi tv, gospodji je odjedanput sinulo da bi mogla da napravi razmestaj u dnevnoj sobi, ali jos uvek ne zna kako, tako da ne znam ni da li cemo gledati tv sa nekih 2,5 metra, kao sad, ili sa 4m. Ili sa 6m... Sto automatski znaci da i velicina ekrana nije nesto bitna. Ali ja kontam nekih 50'', 55'' je najsigurnija opcija, mada ne otpisujem ni vece. Takodje, bitna je i garancija, posto ce tv da radi od jutra do mraka. A vidim ove Hisense daju tih 7 godina....
Ono sto je meni bitno je za sta cu ja da ga koristim, kad nekad dodjem na red... To je sport, fudbal i trke najvise, sto bi znacilo da slika ide lepo, da nema onih trzanja ili cega vec sto sam procitao da se desava. I ne toliko, ali ipak bitno-filmovi. Sto me dovodi do pitanja iz naslova. Mogu li ja sa ovim televizorima sto imaju WIFI, da pristupim mom kompu preko kucne mreze, i da citam filmove drito sa HDD? Da li to postoji kao opcija na televizorima? I naravno, da cite sve one kodeke i cudesa. Inace je komp malo stariji, i radi na WIN7.
I da, treba mi da moze EON. Toliko od mene, valjda nisam mnogo zahtevan.... Hvala unapred.
 
Pre devet godina sam pazario LG iz LM serije i sve to radi bez problema. Preko WiFi vidi plex na kompu i šerovane foldere, čita sa USB HDD-a filmove sa sve prevodima i sl.
EON valjda radi na androidu, ne znam za ostale platforme. Kod mene je na Amazon 4K i cube, sve leti.
 
Koliko znam, svi Smart TV podržavaju Cast to TV.
Ja sam pre nekih nepunih dve godine kupio na Aliju externi SSD od 1Tb:
H1435c041814342178077bbd9ea5d5489d.jpg

Na TV-u radi besprekorno a i zgodan je zbog dimenzija za nošenje. Da, i telefon ga vidi bez problema! To mi je bila jeftinija varijanta od bespotrebnog cimanja kompjutera za gledanjem filmova ili drugog sadržaja.
 
ako misliš direktan pristup deljenom folderu u mreži, to ne mogu svi. mogu modeli sa novijim verzijama WebOS-a (LG, Fox), Tizen-a (Samsung) i Android TV-a (verovatno treba instalirati aplikaciju za to).
a postoji i varijanta preko spomenutih media servera (Plex, npr) koje podržavaju svi modeli pametnih televizora. većina tih media servera će transkodovati nepodržane kodeke u podržane (podržane/nepodržane od strane TV-a). ima posebna tema u "kućnoj multimediji", ako te zanima nešto više

no, @dach, možeš slobodno da koristiš pasuse tokom pisanja teksta. ovako ti je tekst teži za čitanje a i misli su ti malo razbacane.
 
ako misliš direktan pristup deljenom folderu u mreži, to ne mogu svi. mogu modeli sa novijim verzijama WebOS-a (LG, Fox), Tizen-a (Samsung) i Android TV-a (verovatno treba instalirati aplikaciju za to).
a postoji i varijanta preko spomenutih media servera (Plex, npr) koje podržavaju svi modeli pametnih televizora. većina tih media servera će transkodovati nepodržane kodeke u podržane (podržane/nepodržane od strane TV-a). ima posebna tema u "kućnoj multimediji", ako te zanima nešto više

no, @dach, možeš slobodno da koristiš pasuse tokom pisanja teksta. ovako ti je tekst teži za čitanje a i misli su ti malo razbacane.

Upravo to mi treba. Direktan pristup folderu na mrezi. Skinem film, upalim tv, nadjem gde je u folderu i pustim. Video sam ima ovih nekih LG za 60-ak hiljada, jel zna neko kakvi su? Mozda recimo LG 55UN71003LB? Ili 55UN74003LB. Imaju taj WebOS, samo ne znam ostalo, slika i to...

Pa mislio sam da sam koristio pasuse. :D Mozda ne dovoljno....
 
Nazad
Vrh Dno